To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Dla Tarnowian w kierunku wczesnego wykrywania nowotworów gruczołu krokowego oraz nowotworów jelita grubego    -   14/6/2013
Badania przesiewowe w Szpitalu św.Łukasza
To już nie choroby układu krążenia, w tym zawały są najczęstszą przyczyną umieralności w Polsce. Na pierwsze miejsce wysunęły się choroby nowotworowe – mówi Kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego prof. Leszek Kołodziejski. Ryzyko zachorowania można jednak zminimalizować, ponieważ większość czynników wpływających na zdrowie zależy od nas samych. Zdrowy styl życia i dobra diagnostyka to podstawy sukcesu. W Szpitalu św. Łukasza Tarnowie ruszył program badań przesiewowych dla osób zamieszkałych i zameldowanych na terenie miasta Tarnowa.

Posłuchaj, co o raku jelita grubego i prostaty mowi prof. Leszkek Kolodziejski, kierownik Tarnowskiego Ośrodka Onkologicznego w Szpitalu im. św. Łukasza :

Ogloszenie
>

Rak jelita grubego to drugi najczęstszy nowotwór złośliwy w Polsce i niestety liczba zachorowań ma tendencję zwyżkową. Poza tym w naszym kraju jest on wciąż wykrywany w chwili, kiedy choroba jest już bardzo zaawansowana.
Z darmowych badań w kierunku nowotworów jelita grubego mogą skorzystać kobiety i mężczyźni w wieku od 40 do 65 lat życia. Natomiast badania w kierunku nowotworów gruczołu krokowego są kierowane do mężczyzn od 50 roku życia.

Zgłoszenia do udziału w programie przyjmowane są telefonicznie lub osobiście w Ośrodku Programów Profilaktycznych Szpitala św. Łukasza w Tarnowie, parter pok. 59, budynek D, tel. 14 631 58 59, od 7:15 do 14:00 od poniedziałku do piątku. Do pełnej rejestracji potrzebny jest dowód osobisty.

Szczegóły dotyczące badań znajdują się: tutaj
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, October 18, 2021 14:51:19
IP     : 3.234.211.61
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html