Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Teatr od rana do nocy   -   12/12/2004
Bardzo pracowitą niedzielę przeżywa dziś tarnowski Teatr im. L.Solskiego. Przed południem odbyło się jak zwykle urocze a jednocześnie zupełnie wyjątkowe, już 21. poetycko-muzyczne spotkanie "Na skrzydłach po drabinie", które było dziś głównie spotkaniem z poezją Ryszarda Zaprzałki (pseudonim literacki R.Smagacz) - autorem wydanego w dniu otwarcia IV Festiwalu "Vitae Valor" tomiku poetyckiego pod takim właśnie tytułem. O godz. 15.00 rozpoczyna się w teatrze "Wieczór Teatralny" dla dzieci a o 19.00 w "Solskim" - najnowsza, długo oczekiwana premiera muzycznego przestawienia "Spytaj się serca".

Ogloszenie

Dzisiejsza, specjalna edycja spotkania "Na skrzydłach po drabinie", unikalnego cyklu zapoczątkowanego przez Państwa Drozdów, była jedną z imprez towarzyszacych festiwalowi VITAE VALOR, zainaugurowanego w piątek wieczorem. Dzisiejszy gość nr 1 spotkania - Ryszard Zaprzałka (Smagacz) jest dyrektorem organizacyjnym tej przeprowadzanej z wielkim rozmachem imprezy, z którą związany jest od początku. Nic dziwnego, że autor swój najnowszy, szósty już, tomik poetycki nazwał po prostu "Vitae Valor". Poezję Pana Ryszarda recytowali tym razem jego przyjaciele - Grażyna Nowak, ks. Artur Ważny i Tomasz A.Żak. Poezja Smagacza ma tę umiejętność, że mówiąc o najbardziej poplątanych ludzkich i metafizycznych problemach trafia do odbiorców łatwo. Dane mi było przekonać się o tym dobitnie zaledwie wczoraj. Otrzymany od autora w piątek, ciepły jeszcze, wprost z drukarni, tomik "Vitae Valor" pozostawiłem w nocy na stoliku. W sobotni ranek wpadł on w ręce mojego taty, człowieka nie na co dzień obcującego z poezją i na pewno nie znającego dotychczas twórczości Pana Ryszarda. Obudziła mnie głośno wyrażona recenzja tomiku : "Znakomite są wiersze tego Smagacza ! Taki przekrój życia, tyle tematów. Naprawdę umiał to świetnie ująć i oddać. Tam jest tyle prawdy ..."

W spotkaniu wzięli udział, jak zawsze, uczniowie Szkoły Muzycznej oraz Tarnowski Chór GOS.PL, który tradycyjnie już zachwycił zgromadzoną w teatralnym foyer publiczność. Gospodarze dzisiejszej imprezy, wspomożeni przez Andrzeja Kasznię - przewodniczącego Rady Miasta złożyli w trakcie imprezy życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym, wręczając każdemu ozdobę na świąteczną choinkę.

Świąteczny klimat pozostał zatem w Teatrze. Już o 15.00 będzie wyrażany przez dziecięcą widownię i artystów. Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Tetralnych przy SP nr 18 oraz Urząd Miasta organizują na dużej scenie "Wieczór Taetralny" dla dzieci. W programie m.in. spektakl zespołu tetralnego "Tuptusie", musical "Mały książe", aukcja,, loteria fantowa i niespodzianki.

A o godzinie 19.00 na małej scenie w tarnowskim Teatrze - premiera "Spytaj się serca" - przedstawienia muzycznego opartego o scenariusz Jacka Milczanowskiego, opracowanego i wyreżyserowanego przez Marka Pasiecznego. W roli Hanny Ordonówny wystąpi EWA ROMANIAK, w roli doktora MAREK KĘPIŃSKI, przy fortepianie JANUSZ BUTRYM. To romantyczna opowieść o miłości, wypełniona znanymi piosenkami Ordonki, w nowej aranżacji i mistrzowskim akompaniamencie. Warto się wybrać do Tarnowskiego Teatru, po to by przeżyć "wielkie miłości", posłuchać szlagierów z tamtych lat i wreszcie spotkać znakomitych aktorów - wielkiej urody Ewę Romaniak i charyzmatycznego mężczyznę Marka Kępińskiego.(pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 3)Dodaj komentarz
(12-12-2004) future :
Uczniowe Szkoły Muzycznej, tarnowskiej oczywiście, występujący dzisiaj w Teatrze , dopołudnia, podczas 21. spotkania NA skrzydłach po drabinie to : Edyta SŁOMSKA - wiolonczela, Witold BOCHENEK - flet i Renata HARASIUK oraz profesor tej Szkoły pani Elżbieta KOŁODZIEJCZYK.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2004) jaaaa :
Świąteczne ozdoby z masy solnej wykonali ucziowie uczęszczający do świetlicy szkolnej SP23 w Tarnowie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-12-2004) igor :
to prawda, było o tym mówione w niedzielę na spotkaniu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947