Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Goście festiwalu Vitae Valor   -   13/12/2004
Dzisiaj do naszej „festiwalowej kuchni” zaprosiliśmy specjalnych gości IV Festiwalu Vitae Valor. Festiwal odwiedzili już siostra Elżbieta Siepak, aktorka Anna Milewska i reżyser Jerzy Łukaszewicz. W niedzielę nie mógł przybyć, po odbiór Nagrody Festiwalu za całokształt twórczości, Kazimierz Karabasz (na zdjęciu). Zabrakło też wśród gości Krzysztofa Krauze, reżysera obsypanego nagrodami na tegorocznym festiwalu w Gdyni filmu pt. „Mój Nikifor”.

Ogloszenie

Jak się dowiedzieliśmy, w pierwotnym projekcie organizatorzy planowali zaprosić Krzysztofa Krauze, wraz z odtwórczynią głównej roli Nikifora, Krystyną Feldman. I choć sam reżyser zadbał o to, żeby organizatorzy otrzymali bezpłatnie kopię filmu, to ze względu na to, że bezpośrednio przed samym rozpoczęciem festiwalu film grany jest w Kinie „Marzenie”, organizatorzy zrezygnowali z tego projektu.
Ale za to do Tarnowa przyjechali inni niemniej znakomici goście. Festiwal odwiedziła aktorka Anna Milewska, odtwórczyni roli jednej z bohaterek filmu pt. „Faustyna”, oraz jego reżyser Jerzy Łukasiewicz, z którymi odbyło się spotkanie bezpośrednio po piątkowej projekcji filmu .
Gościem specjalnym festiwalu miał być wczoraj laureat nagrody głównej Vitae Valor, reżyser Kazimierz Karabasz. Reżyser otrzymać miał wczoraj statuetkę za całokształt swojej twórczości w dziedzinie filmu dokumentalnego. Niestety nie mógł przybyć do Tarnowa, za co serdecznie przepraszał widzów w liście, który nadesłał do organizatorów.
Zgodnie z planem zaprezentowany został jednak cały blok jego filmów dokumentalnych.
Jutro z wykładem na temat filmu dokumentalnego wystąpi znakomity krytyk filmowy Jerzy Płażewski. Na zakończenie festiwalu swoją obecnością zaszczyci nas żona Krzysztofa Kieślowskiego, Maria, która spotka się z widzami filmów jej męża wyświetlanymi pod czas całego festiwalu.
Ze względu na „ograniczoną ilość miejsca w naszej festiwalowej kuchni”, dziś mogliśmy powitać tylko niektórych zacnych gości tegorocznego festiwalu. Jednak zgodnie z maksymą co się odwlecze to nie uciecze, zapewniamy, że pozostali goście również zgromadzą się w naszej „festiwalowej kuchni”.
IZABELA BIENIEK
JANUSZ SMOLIŃSKI


Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947