Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: ZMT
  
   Przygotowania ZMT do największych targów obronnych w Polsce    -   11/8/2015
Pierwsza odsłona tarnowskiej ekspozycji na MSPO
Badania zmodyfikowanego karabinu maszynowego UKM – 2000P przekroczyły półmetek. Ostatnio żołnierze testowali ergonomiczność broni podczas prób ogniowych na Strzelnicy Garnizonowej w Wesołej. Karabin Zakładów Mechanicznych Tarnów w wersji, która ma być w najbliższych latach sprzedawana armii, pokazany zostanie na nadchodzącym XXIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Ogloszenie

Karabin testowali żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki oraz z garnizonów: Poznań, Przemyśl i Rzeszów. Wyniki badań pozwalają teraz wybrać najbardziej optymalne rodzaje rozwiązań tam, gdzie przewidziano różne warianty broni. Wcześniej zakładano np. cztery rodzaje kolb. - W wyniku testów już wiemy, które rozwiązania najlepiej sprawdzają się w praktyce – relacjonuje kierownik zespołu projektowego Karol Wilk. Dodaje on, że dotychczas nie odnotowano ani jednego zacięcia z winy broni. Modyfikacja prócz poprawy niezawodności i ergonomii objęła także zwiększenie trwałości. Karabin testowano m. in. podczas strzelań w ekstremalnych temperaturach, sięgających minus 50 stopni, w zapyleniu, zaszronieniu i deszczu. Przypomnijmy, że w najbliższych latach tarnowska spółka ma w sumie dostarczyć armii blisko 380 zmodyfikowanych karabinów maszynowych UKM-2000P.
Prezentacja wyrobów Zakładów Mechanicznych Tarnów podczas MSPO będzie się odbywała w ramach stoisk Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zorganizowanych pod kątem konkretnych tematów, którym podporządkowano poszczególne wyroby. Pozwoli to na pokazanie integracji panującej w całej grupie i nowej jakości związanej z utworzeniem podmiotu skupiającego 60 spółek. Zmodyfikowany UKM będzie pokazywany w ramach prezentacji indywidualnego wyposażenia żołnierza. W tym zakresie tarnowskie przedsiębiorstwo pokaże także w Kielcach swoją rodzinę karabinów wyborowych. Prócz konstrukcji sprawdzonych już w armii czyli BORa zasilanego nabojem 7,62 mm przeznaczonego do prowadzenia precyzyjnego ognia na odległościach do 1200 metrów i WKW TORa o zasięgu ponad 2000 metrów można będzie także zobaczyć 8,6 mm ALEXa 338 - łączącego dłuższy zasięg w granicach 2000 metrów z mniejszą wagą. Prezentowany będzie także cywilny 308 ZMT HS do amunicji 308 Winchester przeznaczony dla myśliwych i sportowców, specjalizujących się w strzelaniu precyzyjnym na dalekie odległości. W Kielcach nie zabraknie granatnika rewolwerowego RGP-40 zdobywcy Defendera podczas jednej z poprzednich edycji imprezy. W ramach tematu związanego ze zwalczaniem zagrożeń na morzu pokazany zostanie Wielolufowy Karabin Maszynowy WLKM, o szybkostrzelności 3600 strzałów na minutę. Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach rozpocznie się 1 i potrwa do 4 września.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947