To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: BWA Tarnów
  
   BWA zaprasza do udziału w plenerze plastycznym    -   19/8/2015
Plenerowe warsztaty dla dzieci
Przestrzeń Biura Wystaw Artystycznych - Park Strzelecki w Tarnowie przy ul. Słowackiego1 zaprasza 22 sierpnia na PLENEROWE WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI. I grupa: WARSZTATY TYPOGRAFICZNE, prowadzi Magda Penar, II grupa: WARSZTATY AKWARELI, prowadzi Bartek Bałut. WARSZTATY TYPOGRAFICZNE - Prowadzenie: Magda Penar, typograf, edytor, grafik Uczestnikami mogą być dzieci i młodzież w wieku 6-14 lat. Warsztaty potrwają od godziny 11 do 14.

Ogloszenie

Program:

Warsztaty typograficzne mają nie tylko wprowadzić uczestników w bezkresny świat typografii, ale i nauczyć ich poruszania się po tym świecie, korzystania z jego zasobów.

Część I – teoretyczna oparta o metodę interakcji i narzędzia multimedia.

Podczas trwania części pierwszej warsztatów dzieci poznają skróconą historię liternictwa, dowiedzą się jak powstały pierwsze kroje pisma, jaka była ich podstawa, jak to się stało, że litery trafiły do komputera i jak to się dzieje, że jest ich coraz więcej... uczestnicy poznają też fonty od strony „prywatnej” , dowiedzą się, które z nich są złośliwe i zepsują nam kompozycję podczas projektowania, które są mile widziane, a które to przysłowiowa persona non grata w świcie projektantów. Wejdziemy też w świat typograficznych „plotek”, uczestnicy warsztatów dowiedzą się, które fonty tworzą dobrane pary, które kroje pisma lubią się, a które nie, jakie jest ich naturalne środowisko, czy żyją w druku czy tylko na ekranie i które najlepiej czują się budując tekst książki, a które wzbogacają jej okładkę. Na końcu będzie miała miejsce filmowa projekcja prezentująca największych, współczesnych typografów, którzy będą mówić o swojej największej miłości czyli typografii i projektowaniu (tematyka skoncentrowana na projektowaniu książki). Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli oglądać przyniesione przez prowadzącą dobrze zaprojektowane książki, wybiorą te, które podobają im się najbardziej i spróbują opisać dlaczego wybrali właśnie ten, jedyny egzemplarz. Co powoduje, że książka ich przyciąga?

Część II – praktyczna, rozpocznie się krótkim wprowadzeniem do zaplanowanego zadania. Będzie nim zaprojektowanie okładki do swojej ulubionej książki, może to być bajka, powieść, książka detektywistyczna, przy użyciu typograficznej wiedzy z części pierwszej. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji przeróżne materiały plastyczne, w razie możliwości stanowiska komputerowe. Dla młodszych uczestników przygotujemy zadanie nieco łatwiejsze, manualne. Będzie to projekt własnej litery, lub całego alfabetu wykonanego wybraną techniką.

Magdalena Penar - absolwentka Edytorstwa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Pedagogicznego, studentka grafiki na ASP w Krakowie, uczestniczyła w Warsztatach Typografii i Projektowania Książek w pracowni wydawnictwa d2d. Miłośniczka typografii, liternictwa i projektowania graficznego. Fascynuje się też zecerstwem (czego sama próbowała), introligatorstwem, tradycyjnym rzemiosłem drukarskim. Stażystka w krakowskiej drukarni Kolory (letterpress), na stałe związana z telewizją TVN, gdzie pracuje jako redaktor. Oprócz zainteresowań graficznych, posiada także muzyczne skłonności. Przez długi czas pracowała jako recenzent muzyczny w nowamuzyka.pl oraz portalu Onet.pl. Najlepsza rozrywka, to według niej dobre, nieme kino. Ta namiętność zrodziła się w czasie studiów polonistycznych, kiedy organizowała spotkania z awangardą filmową lat 20-tych i 30-tych w Miejskim Ośrodku Kultury w Krakowie. Jest osoba kochającą książki, literaturą i wszystkie dziedziny, które stykają się z owym nieśmiertelnym, papierowym medium.

WARSZTATY AKWARELI
Prowadzenie: Bartek Bałut, artysta malarz, grafik
Miejsce: Biuro Wystaw Artystycznych, Pałacyk w Parku Strzeleckim, ul. Słowackiego1 / sale i plener Uczestnicy: dzieci i młodzież 6-14 lat
Termin: 22 sierpień (sobota), g.11:00 – 14:00

Program:
Warsztaty akwareli są dla dzieci okazją do spontanicznej zabawy w trudnej, ale dającej wiele satysfakcji technice. Ograniczenie oferowanych kolorów do 3 podstawowych, z których uzyskać jednak można całe spektrum tęczy, będzie przy okazji lekcją mieszania barw. Wierzymy, że te najprostsze środki jakimi są papier, woda i pigmenty pokażą najmłodszym jak wiele zależy od naszej wyobraźni i jak wspaniałym doznaniem jest bezpośredni kontakt z materią malarską. Tematem warsztatów będzie "Park wyobraźni".

Bartek Bałut – (ur. 1976 roku w Tarnowie) absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego w 2001 roku, doktorat w 2012 roku. Od 2001 roku pracuje na Wydziale Grafiki, w Pracowni Liternictwa i Typografii ASP w Krakowie http://liternictwo.asp.krakow.pl/. Prowadzi pracownię Grafiki Reklamowej w Instytucie Sztuki PWSZ w Tarnowie, od września br. Dyrektor Instytutu. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem identyfikacji wizualnej i elementów grafiki reklamowej.
http://bbalut.pl/
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, October 24, 2021 16:16:58
IP     : 3.239.2.222
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html