Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Gmina Skrzyszów proponuje ...    -   21/8/2015
Rowerem po Skrzyszowie
Piękna słoneczna pogoda to okazja do aktywnego wypoczynku. Warto skorzystać z przejażdżek rowerowych po gminie Skrzyszów. Poniżej przedstawiamy trasę rowerową zaproponowaną dla lubiących dwa kółka, ciekawą trasą jest odcinek: Tarnów - Skrzyszów - Pogórska Wola - Jodłówka Wałki - Górówka - Zaczarnie - Wola Rzędzińska – Tarnów.

Ogloszenie
>
Zaczynamy na al. Tarnowskich, potem udajemy się Lotniczą na Skrzyszów. Jedziemy główną drogą, na wysokości Kościoła skręcamy w lewo. Następnie odbijamy w lewo obok fermy w Skrzyszowie, cały czas trzymamy się głównej drogi, dotrzemy do skrzyżowania z drogą na Pilzno. Mamy drogowskaz na Pogórską Wolę, znowu w lewo, tutaj dojedziemy aż do Drogi Krajowej nr 94,skręcamy w prawo, po prawej stronie mamy porządną drogę dla rowerów, Gmina Skrzyszów naprawdę się w tej kwestii postarała, możemy tylko pogratulować dobrego pomysłu. Jedziemy tą drogą właściwie do samego jej końca, na wysokości takiej żółtej budowli, na przejściu przechodzimy na druga stronę, mamy drogowskaz na Wałki. Tutaj podążamy cały czas tą drogą, prowadzą nas drogowskazy, skręcamy w lewo. Tutaj będzie bardzo przyjemna droga, na początku między domami, później mamy las na długości kilku kilometrów. Dojedziemy do wiaduktu kolejowego w Jodłówce - Wałkach, dotrzemy do głównej drogi. Potem w prawo, jakbyśmy kierowaliśmy się na Żukowice. Mijamy szkołę i centrum Jodłówki, potem po lewej stronie taki przystanek i za nim pierwsza w lewo - jedziemy na Wałki-Górówkę. Tutaj znów za drogą, aż do rozwidlenia, gdzie mamy skręt w lewo w stronę Tarelu, wtedy trzymamy się czerwonego szlaku i na wprost lasem. Tak zaraz zjawimy się na granicy Zaczarnia i Woli Rzędzińskiej, udajemy się na lewo, mamy z górki i wyjedziemy na główną drogę obok ośrodka zdrowia, następnie jedziemy za drogą i na wysokości stadionu Wolanii w prawo i przez lasek Lipie dotrzemy do Tarnowa. Wycieczkę kończymy w okolicach ronda na Jana Pawła II, całkowity dystans to ok. 36 km.
W całości jest po płaskim terenie, naprawdę przyjemnie się jedzie.
Warto wspomnieć, że gmina Skrzyszów dba o rozwój ścieżek rowerowych. Skorzystać z nich można w każdym sołectwie. Przez gminę przebiega również kilka szlaków rowerowych, które świetnie nadają się do spędzania aktywnego wypoczynku, w pięknych plenerach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl