To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Na festiwalowym półmetku   -   14/12/2004
Wieczór czwartego dnia festiwalu Vitae Valor rozpoczął się nietypowo. Z powodu ... konferansjerów. Do Zuzanny Szafrańskiej dołączył tym razem dyrektor duszpasterstwa akademickiego „Tratwa” ks. Artur Ważny. A wszystko z powodu choroby Jerzego Świtka (na zdjęciu po lewej w rozmowie z ks. Arturem) - głównego pomysłodawcy imprezy. Sternik „Tratwy” Ks. Artur Ważny przeczytał list od chorego, w którym przeprasza widzów za swoją nieobecność.

Ogloszenie

Po odczytaniu listu nastąpiła kolejna aukcja na rzecz ośrodka dla uzależnionych "Cenacolo", który powstaje pod Tarnowem. Tym razem zlicytowano obraz Marty Odbierzychleb, który trafił w „prywatne ręce”.
Natomiast w holu kina można zakupić grafiki Tomasza Habiniaka, w które zostały wkomponowane wiersze Ryszarda Smagacza. Jest to seria limitowana, to 10 kompletów w formatu A4, w skład którego w chodzi 15 grafik i 15 wierszy. Te niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju prace Tomasza Habiniaka, można będzie również nabyć w czasie trwania aukcji. Studenci przed seansem wręczali widzom kolejny numer festiwalowej Gazety pt. „Echo Tratwy” oraz wręczali kupony, które uczestniczyły w losowaniu prac Piotra Barszczowskiego. Po losowaniu rozpoczęła się projekcja filmu pt. „Drzewo na Saboty” w reżyserii Emanno Olmi. Opowiada on o trudnym, pełnym wyrzeczeń i prostoty życiu wiejskiej społeczności na włoskiej prowincji. To ponad trzygodzinny, urzekający surowym pieknem fresk o „rajskim” drzewie-symbolu, które zostaje ścięte na „saboty”, za co winowajców spotyka biblijna kara.
Niestety z frekwencją było gorzej niż w poprzednich dniach. A szkoda, bo mieliśmy do czynienia z autentycznym dziełem filmowej sztuki.
(ib)

A dziś wieczorem w kinie "Marzenie" kolejne festiwalowe propozycje. Jedną z nich (o godz. 18.00) jest głośny dokument KOYAANISQATSI wyreżyserowany przez Godfreya Reggio w 1983r. „ Koyaanisqatsi” to określenie z języka Indian Hopi, które oznacza „ zgiełk”, „ zwariowane życie”, „ brak równowagi”. Dokument Godfreya Reggio, jeden z najgłośniejszych obrazów na świecie w swoim gatunku, pokazuje współczesny świat w niezwykłych, poruszających obrazach. Reżyser z dystansu spogląda na naszą cywilizację. Pokazuje niezwykłość i piękno monumentalnej przyrody oraz skutki działalności człowieka. Zapierające dech obrazy, pełna napięcia muzyka Philipa Glassai przemyślany montaż zderzonych ze sobą obrazów sprawia, ze wrażenia, jakie film wywołuje pozostaje na długo w pamięci. Zachęcony sukcesem reżyser nakręcił dwie dalsze części swojego filmu: „ Powaqqtsi” i „ Naqoyqatsi”.

Po Filmie nastąpi spotkanie z red. Jerzym Płażewskim, który wystapi z wykładem „Nowe zwierciadło na gościńcu – film dokumentalny.”

A o godz. 20.30 kolejna dokumentalna propozycja zdobywcy tegorocznej Złotej Palmy Michaela Moore`a za „Fahrenheit 9/ 11”. Zobaczymy poprzedni jego film ZABAWY Z BRONIĄ , opowiadający historię głośnej strzelaniny w Columbinie High School w USA, w której w roku 1999 zginęło 12 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?
Kontrowersyjny - jak zwykle - dokument Michaela Moore’a „ Zabawy z bronią” stawia pytanie, traktowane przez twórców jako slogan reklamowy: „Czy Amerykanie są świrami na punkcie broni, czy tylko świrami?”. Ten film wstrząsnął Ameryką i wywołał wielkie poruszenie wszędzie, gdzie był pokazywany.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 18:05:13
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html