Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Na festiwalowym półmetku   -   14/12/2004
Wieczór czwartego dnia festiwalu Vitae Valor rozpoczął się nietypowo. Z powodu ... konferansjerów. Do Zuzanny Szafrańskiej dołączył tym razem dyrektor duszpasterstwa akademickiego „Tratwa” ks. Artur Ważny. A wszystko z powodu choroby Jerzego Świtka (na zdjęciu po lewej w rozmowie z ks. Arturem) - głównego pomysłodawcy imprezy. Sternik „Tratwy” Ks. Artur Ważny przeczytał list od chorego, w którym przeprasza widzów za swoją nieobecność.

Ogloszenie
>

Po odczytaniu listu nastąpiła kolejna aukcja na rzecz ośrodka dla uzależnionych "Cenacolo", który powstaje pod Tarnowem. Tym razem zlicytowano obraz Marty Odbierzychleb, który trafił w „prywatne ręce”.
Natomiast w holu kina można zakupić grafiki Tomasza Habiniaka, w które zostały wkomponowane wiersze Ryszarda Smagacza. Jest to seria limitowana, to 10 kompletów w formatu A4, w skład którego w chodzi 15 grafik i 15 wierszy. Te niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju prace Tomasza Habiniaka, można będzie również nabyć w czasie trwania aukcji. Studenci przed seansem wręczali widzom kolejny numer festiwalowej Gazety pt. „Echo Tratwy” oraz wręczali kupony, które uczestniczyły w losowaniu prac Piotra Barszczowskiego. Po losowaniu rozpoczęła się projekcja filmu pt. „Drzewo na Saboty” w reżyserii Emanno Olmi. Opowiada on o trudnym, pełnym wyrzeczeń i prostoty życiu wiejskiej społeczności na włoskiej prowincji. To ponad trzygodzinny, urzekający surowym pieknem fresk o „rajskim” drzewie-symbolu, które zostaje ścięte na „saboty”, za co winowajców spotyka biblijna kara.
Niestety z frekwencją było gorzej niż w poprzednich dniach. A szkoda, bo mieliśmy do czynienia z autentycznym dziełem filmowej sztuki.
(ib)

A dziś wieczorem w kinie "Marzenie" kolejne festiwalowe propozycje. Jedną z nich (o godz. 18.00) jest głośny dokument KOYAANISQATSI wyreżyserowany przez Godfreya Reggio w 1983r. „ Koyaanisqatsi” to określenie z języka Indian Hopi, które oznacza „ zgiełk”, „ zwariowane życie”, „ brak równowagi”. Dokument Godfreya Reggio, jeden z najgłośniejszych obrazów na świecie w swoim gatunku, pokazuje współczesny świat w niezwykłych, poruszających obrazach. Reżyser z dystansu spogląda na naszą cywilizację. Pokazuje niezwykłość i piękno monumentalnej przyrody oraz skutki działalności człowieka. Zapierające dech obrazy, pełna napięcia muzyka Philipa Glassai przemyślany montaż zderzonych ze sobą obrazów sprawia, ze wrażenia, jakie film wywołuje pozostaje na długo w pamięci. Zachęcony sukcesem reżyser nakręcił dwie dalsze części swojego filmu: „ Powaqqtsi” i „ Naqoyqatsi”.

Po Filmie nastąpi spotkanie z red. Jerzym Płażewskim, który wystapi z wykładem „Nowe zwierciadło na gościńcu – film dokumentalny.”

A o godz. 20.30 kolejna dokumentalna propozycja zdobywcy tegorocznej Złotej Palmy Michaela Moore`a za „Fahrenheit 9/ 11”. Zobaczymy poprzedni jego film ZABAWY Z BRONIĄ , opowiadający historię głośnej strzelaniny w Columbinie High School w USA, w której w roku 1999 zginęło 12 osób. Czy musiało dojść do tragedii? Skąd fascynacja bronią, której ofiarami są sami Amerykanie? Czy odpowiedź o przyczyny nasilania się przemocy leży w łatwym dostępie do broni? Czy winni są politycy? Czy za ich działaniami stoi lobby związane z przemysłem zbrojeniowym?
Kontrowersyjny - jak zwykle - dokument Michaela Moore’a „ Zabawy z bronią” stawia pytanie, traktowane przez twórców jako slogan reklamowy: „Czy Amerykanie są świrami na punkcie broni, czy tylko świrami?”. Ten film wstrząsnął Ameryką i wywołał wielkie poruszenie wszędzie, gdzie był pokazywany.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947