To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Szpital z mniejszą stratą   -   14/12/2004
Po raz pierwszy od kilku lat szpital powiatowy w Dąbrowie Tarnowskiej wykazał się nadwyżką. W listopadzie wyniosła ona 144 tys. złotych. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku strata placówki w bieżącej działalności będzie niższa niż przewidywano. Nadal jednak problemem pozostaje dawne zadłużenie.

Ogloszenie

Przedstawione podczas ostatniej rady społecznej szpitala wyniki finansowe wskazują na to, że strata placówki w tym roku będzie mniejsza niż zakładano. Za dziesięć miesięcy jest ona niższa o 40 proc. od przewidywanej kwoty. - W listopadzie po raz pierwszy od lat szpital odnotował nadwyżkę w wysokości 144 tys., można powiedzieć, że jest to historyczna chwila. Oznacza, że wprowadzane od początku roku oszczędności przynoszą efekty. Wszystko wskazuje na to, że taka tendencja powinna się utrzymywać - mówi starosta dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski.

Zaznacza jednak, że nadal problemem są dawne długi, których nie uda się w szybkim tempie spłacać. Szpital ma przed sobą także wiele wydatków związanych przede wszystkim z dostosowaniem go do obowiązujących wymogów. Szereg zaleceń przedstawiły straż pożarna i sanepid. Konieczne są remonty wielu jednostek i przystosowanie ich do obowiązujących norm i przepisów. Są one również warunkiem zawierania kontraktów z NFZ w następnych latach.

Wśród najważniejszych unowocześnień starosta Kaczmarski wymienia zakup nowego aparatu rentgenowskiego i przystosowanie pracowni, co ma kosztować około 1,1 mln złotych. Potrzebne są także remonty kuchni, oddziałów ginekologicznego i położniczego, założenie monitoringu przeciwpożarowego i specjalne łącze z jednostką straży pożarnej.

- Szpital działa od 30 lat, jest niedoinwestowany, nie było w nim remontów, wszystko stopniowo zaczyna się psuć. Na początek szpital musi mieć przygotowany plan dostosowawczy, powinien się z tym uporać do czerwca 2005 roku. Jest to przedsięwzięcie kosztowne, potrzeba na nie około 100 tys. złotych, wykonuje go profesjonalna firma. Na niektóre z potrzebnych inwestycji można starać się o środki z funduszy unijnych - mówi Krzysztof Kaczmarski. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 16:28:54
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html