To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wigilia dla samotnych, pomoc dla ubogich   -   15/12/2004
Jak co roku, Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza osoby starsze i samotne na spotkanie wigilijne, które odbędzie się w Kuchni Caritas 23 grudnia o godz. 12.00. W okresie przedświątecznym Ośrodek pomaga też osobom ubogim. Pracownicy MGOPS-u przygotowują m.in. 400 paczek z najpotrzebniejszymi produktami spożywczymi.

Ogloszenie
>

MGOPS tradycyjnie już przygotowuje kolację wigilijną dla wszystkich, którzy chcą wspólnie spędzić ten miły czas, ubogich, samotnych, osoby starsze i rodziny. Będzie kolacja z tradycyjnymi potrawami, wspólne śpiewanie kolęd, możliwość spotkania się z przedstawicielami władz miasta. - Co roku na wigilię w "Betanii" przychodzi coraz więcej osób. W roku ubiegłym było ich około 70. Teraz spodziewamy się podobnej liczby - mówi Halina Sarat z Ośrodka Pomocy Społecznej.

Na święta pracownicy MGOPS-u przygotowują także paczki z najpotrzebniejszymi produktami spożywczymi. W tym roku trafią one do 400 osób i ich rodzin, w tym także do uczestników spotkania wigilijnego. W ich przygotowaniu pomagają dąbrowskie sklepy i firmy, m. in. piekarnia państwa Kijaków. Jak zawsze inicjatywę wsparło również dąbrowskie nadleśnictwo, które dostarcza karpie na wigilijny stół. W roznoszeniu paczek do domów osób starszych i chorych pomagają dąbrowscy harcerze.

A w okresie przedświątecznym w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej panuje duży ruch. Więcej osób niż zwykle zgłasza się z prośbą o pomoc finansową lub opał na zimę.

- Przed świętami zgłasza się do nas dużo więcej osób niż w innych okresach roku, choć na razie zima nie dała się jeszcze we znaki. Najwięcej osób przychodzi bowiem, kiedy nastaną mrozy. Ludzie zwracają się przede wszytkim o pomoc w zakupie opału, pokryciu kosztów mieszkaniowych oraz lekarstw - mówi Włodzimierz Słomczyński, kierownik MGOPS.

Ośrodek nie dysponuje specjalną pulą pieniędzy na święta, pomoc odbywa się takim trybem, jak w ciągu roku. Do MGOPS-u przychodzą osoby szukające pomocy, ale osoby potrzebujące zgłaszają też radni i sołtysi. Również pracownicy opieki społecznej wychodzą z inicjatywą, wiedząc która rodzina może potrzebować wsparcia.

- Wnioski wpływają do ośrodka przez cały czas, staramy się osobom potrzebującym nie odmawiać. Każdy, kto spełnia kryteria, otrzyma pomoc. Jednak, jeśli potrzebujących jest więcej, to i wysokość pomocy się zmniejsza. Ale staramy się na przykład przesuwać terminy płatności za opał, czy produkty do paczek na przyszły rok. Wtedy, dzięki życzliwości przedsiębiorców, więcej osób może otrzymać pomoc, a my regulujemy należności z przyszłorocznego budżetu - mówi kierownik Słomczyński. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 14:50:48
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html