To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Radni za utrzymaniem ZOL   -   17/12/2004
Dąbrowscy radni wystosują apel do Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększenie środków na funkcjonowanie Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w szpitalu powiatowym. Z uwagi na niskie stawki zaproponowane przez Fundusz, rozważane było nawet jego zamknięcie.

Ogloszenie
>

Dyrekcja szpitala nie podpisała do tej pory kontraktu na działalność ZOL w przyszłym roku. Jego wysokość, określona przez NFZ, jest zbyt niska, by zakład w Dąbrowie Tarnowskiej mógł funkcjonować. Problemem jest sposób finansowania tego rodzaju placówek, które w części pokrywają sami pacjenci, wpłacając 70 proc. swojej renty czy emerytury. Te świadczenia na terenie powiatu dąbrowskiego są jednak bardzo niskie.

Obecnie zakład przynosi miesięcznie stratę w wysokości około 15 tys. złotych. W tej sytuacji zwrócono się o pomoc do samorządów z terenu powiatu dąbrowskiego, które miałyby dofinansować koszty pobytu swoich mieszkańców.

Zdaniem burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej, bezpośrednie przekazanie pieniędzy dla szpitala nie jest możliwe. - Samorządy mogą dofinansować tylko pobyt osoby w domu pomocy społecznej, a w tym przypadku mamy do czynienia z placówką w obrębie szpitala. Dlatego Rada Miasta zwróci się do NFZ-u z prośbą o zwiększenie funduszy na ZOL, tak by zrównoważyć niskie renty na naszym terenie. Rozwiązaniem byłoby także zakontraktowanie większej liczby miejsc, obecnie jest ich 35, a zakład mógłby funkcjonować bez strat, gdyby było ich powyżej 50 - mówi burmistrz Stanisław Początek.

Zdaniem samorządów, funkcjonowanie zakładu jest bardzo ważne dla Powiśla, gdzie jest wiele osób starszych, chorych, często nie mających rodziny i pozbawionych opieki. Dlatego zobowiązali dyrekcję szpitala do utrzymania ZOL-u, a sami starają się pozyskać dodatkowe fundusze. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 14:56:08
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html