Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Najpiękniejsze, co stworzyła natura i człowiek   -   17/12/2004
Jutro i w niedzielę w klubie "Gwiazda" przy ul. Kopernika trwać będzie Międzynarodowa Wystawa i Giełda Minerałów, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich "Natura 2004". Impreza organizowana jest już po raz trzeci. Prezentowane są na niej najpiękniejsze wytwory natury i powstałe ręką człowieka ozdoby, w tym biżuteria.

Ogloszenie

W zamyśle organizatorów wystawa ma prezentować to, co pięknego stworzyła w przeszłości natura, ale także przedmioty użytkowe, które wykonuje z tych materiałów człowiek. Można będzie obejrzeć i kupić m.in. biżuterię wykonaną z kamieni szlachetnych i bursztynu, lampy, wazony, zegary oraz szereg oryginalnych drobiazgów i bibelotów. Dużym zainteresowaniem cieszą się również współczesne twory natury: muszle, preparowane zwierzęta morskie, tropikalne owady, motyle, pająki.

W ciągu dwóch dni swoje zbiory pokaże 25 kolekcjonerów z kraju i zagranicy. - W tym roku do najciekawszych należeć będą kolekcje minerałów z Zairu i skamieniałości z Madagaskaru, będą również duże zbiory z Afryki Północnej, Tunezji i Maroka. Na uwagę zasługuje także kolekcja skamieniałości polskich Witolda Bogacza, który pokaże specyficzne dla naszego kraju i rzadko spotykane eksponaty - mówi komisarz wystawy, Stefan Wolski.

Odbywające się od kilkunastu lat w Krakowie i innych miastach wystawy, to okazja do spotkania się kolekcjonerów i zbieraczy. Można tu nie tylko obejrzeć ciekawe zbiory, ale również wymienić je czy kupić. Od dwóch lat giełdy w Tarnowie odwiedza bardzo dużo osób, przychodzi także wiele dzieci i młodzieży, które w sobotę w zorganizowanych grupach z opiekunem mogą obejrzeć wystawę bezpłatnie.

Biletowana wystawa odbędzie się w Domu Kultury Gwiazda, w sobotę, w godz. 10.00 -18.00 i niedzielę, w godz. 10.00 - 17.00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947