To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Warsztaty terapii zajęciowej w Dąbrowie   -   17/12/2004
23 grudnia odbędzie się uroczyste otwarcie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej. Kończą się ostatnie przygotowania do uruchomienia placówki. Z warsztatów będzie korzystać 35 osób niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie w wieku powyżej 16 lat. Będą się tu uczyć podstawowych umiejętności związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, higieną, ogrodnictwem, posługiwania się komputerem oraz uczestniczyć w zajęciach teatralnych i plastycznych. Zainteresowanie warsztatami już jest dużo większe niż możliwości placówki.

Ogloszenie
>

Budynek, dawną filię szkoły rolniczej z Brnia przy ul. Kościuszki, na siedzibę warsztatów przekazał w użyczenie Urząd Miasta. Jego remont sfinansowało Starostwo Powiatowe, pieniądze na ten cel przekazał również PFRON. Adaptacja kosztowała około 160 tys. złotych, pozostałe pieniądze przeznaczono na wyposażenie. Warsztaty prowadzi Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń", które od kilku lat zajmuje się dziećmi niepełnosprawnymi i zabiega o utworzenie na terenie powiatu ośrodka dla nich.

By Stowarzyszenie mogło wykorzystać otrzymane na organizację placówki fundusze musi wykazać się własnym wkładem w kwocie 20 proc. Ponieważ nie dysponowało całą sumą, Rady Miasta i Powiatu przekazały na ten cel dofinansowanie w wysokości 10 i 15 tys. złotych. Ponadto 5 tys. dolarów podarował Stowarzyszeniu Związek Dąbrowian ze Stanów Zjednoczonych.

Otwarcie warsztatów ma być szczególnie uroczyste, ponieważ Dąbrowa kończy tworzenie tego rodzaju placówek w całej Małopolsce, która jest jedynym województwem, gdzie warsztaty są teraz w każdym powiecie. W przyszłym roku PFRON zamierza zakupić jeszcze samochód, który będzie dowoził podopiecznych na zajęcia.

- Bardzo cieszę się, że udało się uruchomić placówkę, o którą zabiegaliśmy od kilku lat. Choć jeszcze do niedawna nie wszyscy wierzyli, że warsztaty uda się zorganizować. Dzięki nim osoby niepełnosprawne będą mogły się uspołeczniać, przebywać w grupie, uczyć się, a ich rodziny zostaną częściowo odciążone w opiece. Ośrodek daje również miejsca pracy - mówi starosta dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 15:19:50
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html