To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   16 litrów "krwi pod choinkę"   -   20/12/2004
Pod hasłem „Krew pod choinkę” odbyła się w trakcie weekendu świąteczna akcja Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Tarnowie zorganizowana we współpracy z Klubem Honorowych Dawców Krwi działającym przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Głównym celem akcji było uwrażliwienie społeczności lokalnej na potrzebę dzielenia się z potrzebującymi cennym darem, jaki stanowi krew. Zebrano 16 litrów życiodajnego płynu

Ogloszenie

Jak mówi Grzegorz Kądzielawski z Forum Młodych – „Okres przedświąteczny to czas kiedy zastanawiamy się nad prezentami jakie można sprawić pod choinkę. Myślę, że podarunek w postaci „czerwonego złota” będzie najbardziej oryginalną i potrzebną formą prezentu. Z pewnością trafi do właściwego adresata i niejednokrotnie będzie to dla niego życiowy i - dosłownie - życiodajny prezent.”

Wszyscy, którzy przybyli na miejsce akcji mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez Biuro Porad i Interwencji działające przy biurze poselskim Barbary Marianowskiej, nabycia materiałów informacyjnych na temat Unii Europejskiej przekazanych za pośrednictwem biura poselskiego posła Parlamentu Europejskiego Adama Bielana oraz zaopatrzenia się w materiały dotyczące krwiodawstwa.

Wśród oddających krew dominowała młodzież studencka choć „czerwonym złotem” podzielili się z potrzebującymi również wykładowcy, lokalni politycy oraz Posłanka Barbara Marianowska.
Jedna ze studentek - Anna Irla, która po raz pierwszy w życiu zdecydowała się oddać krew mówiła potem: „Czuję się dobrze fizycznie oraz cudownie psychicznie.” W akcję włączył się aktywnie personel dwóch tarnowskich szpitali im. Św. Łukasza i im. E. Szczeklika, bez których pomocy akcja nie odniosłaby oczekiwanego sukcesu oraz Władze Uczelni, które udostępniły niezbędne pomieszczenia do pobierania krwi oraz na gabinet lekarski.
W wyniku akcji udało się wzbogacić Bank Krwi o 16 litrów życiodajnego płynu. (f.m.)
Na zdjęciu tarnowskie pielęgniarki i organizatorzy oczekują na kolejnych krwiodawców - niedziela 19 grudnia w PWSZ
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 15:22:36
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html