To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Wigilijna grzybowa na Rynku w czwartek   -   21/12/2004
W sobotę na placu Sobieskiego w świąteczny już nastrój wprowadzał Tarnowian m.in. senator Józef Sztorc, który wręczał przechodniom sianko wigilijne. A przed nami aż dwie wigilie na Rynku ! Jutrzejszą, z bogatym programem imprez (żywa szopka, jasełka, koncerty), organizują wspólnie Starosta Tarnowski i Prezydent Miasta. A w czwartek na Rynku rozniesie się zapach tradycyjnej zupy grzybowej, której aż 6 tysięcy porcji dla Tarnowian przygotowuje Fundacja "Kromka chleba" i Restauracja "Pasaż".

Ogloszenie
>


23 grudnia od godziny 15.00 centralne miejsce Tarnowa zamieni się w jedną wielką jadalnię. Na Rynku staną dwa cały czas podgrzewane ogromne kotły z zupą grzybową, którą będą rozdzielać Anna Czech, prezes Fundacji „Kromka chleba” oraz szef kuchni restauracji „Pasaż”. Przygotowanych zostanie około 6 tysięcy porcji wigilijnego specjału. Zupy powinno wystarczyć dla wszystkich chętnych, a gdy jej zabraknie kucharz szybko dogotuje kolejne porcje. Jak twierdzi Łukasz Rompalski z restauracji „Pasaż” (na zdjęciu po lewej obok szefa kuchni), przepis na wigilijną grzybową jest tajemnicą szefa kuchni, który wyjawi ją być może podczas wspólnego ucztowania tarnowian na Rynku. - Nasza fundacja dorzuci do dania swoje „przyprawy” - dużo miłości, szczyptę cierpliwości, wzajemnego zrozumienia i tolerancji. Chcemy, by wspólne spożywanie wigilijnego posiłku spowodowało, byśmy przyjaźnie i z radością spojrzeli na siebie - mówi Anna Czech - Na Rynek zapraszamy wszystkich tarnowian - bezdomnych, biednych, ale i zamożnych; starszych, młodszych, tych, którzy nie mają gdzie mieszkać oraz tych, którzy mają po kilka domów.

Chlebem do grzybowej uraczy tarnowian piekarnia „Winiarscy”. Podczas wigilii zaplanowano również sprzedaż cegiełek fundacji. Zebrane pieniądze zasilą działającą od roku łaźnię dla bezdomnych. Otwarcie placówki okazało się bardzo potrzebne dla miasta, gdyż dziennie z usług łaźni korzysta 10-15 osób. Zazwyczaj są to bezdomni, często pozbawieni rodziny albo tacy, o których najbliżsi po prostu zapomnieli. Jeden z mężczyzn regularnie odwiedzających tarnowską łaźnię przed laty stracił rodzinę i dom, spał na dworcu, mył się pod pompą na Kolejowych Plantach albo w pobliskiej stacji benzynowej. Potem trafił na cztery lata do więzienia, ale gdy wyszedł na wolność już nie pił, a obecnie stara się ułożyć życie na nowo. - Dużo takich ludzi odwiedza naszą łaźnię - twierdzi Anna Czech - Utrzymanie budynku kosztuje średnio 1.5-2 tysięcy złotych. W sąsiednich pomieszczeniach chcemy w przyszłym roku zorganizować noclegownię dla bezdomnych.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 15:55:27
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html