To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Z pomysłem na własny biznes do inkubatora   -   15/10/2003
W Powiatowym Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji w Szczucinie podsumowano realizację programu pn. „Z pomysłem na własny biznes do Inkubatora” dofinansowanego ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Podczas konferencji podsumowano konkursu, zaprezentowano najlepsze pomysły zawarte w biznes planach i rozdano nagrody.

Ogloszenie
>

Pomysłodawcą i organizatorem programu było Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego. Stroną merytoryczną zajął się Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji.
Projekt skierowany był do osób w wieku 18 – 35 lat, zamieszkałych na terenie powiatu dąbrowskiego. W pierwszej kolejności brano pod uwagę osoby bezrobotne, uczniów ostatnich klas szkół średnich z terenu powiatu dąbrowskiego i studentów.
Projekt miał na celu przełamanie psychicznych barier i oporów młodzieży przed samozatrudnieniem, wykształcenie u młodych ludzi takich umiejętności jak: podejmowanie decyzji, umiejętności dostrzegania okazji, sprostania nieprzyjemnym sytuacjom i szybkiego przystosowywania się do zmian.
Przedsięwzięcie było połączeniem szkoleń, działań praktycznych i konkursu. Uczestnicy zostali przeszkoleni z zakresu zakładania firmy, prowadzenia działalności gospodarczej oraz tworzenia biznes planów. Następnie opracowali plany własnych przedsięwzięć, opartych o wcześniejsze analizy oraz własne zasoby i predyspozycje. Najlepsze pomysły zostały nagrodzone poprzez przyjęcie pomysłodawców do Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości i Innowacji.
Uwieńczeniem projektu była konferencja pn. „Kierunki rozwoju powiatu dąbrowskiego”. Podczas konferencji nastąpiło podsumowanie konkursu, prezentacja najlepszych pomysłów zawartych w biznes planach i rozdanie nagród.

Jury konkursu dokonało oceny złożonych pomysłów i wybrało 4 najciekawsze propozycje, które zostały zakwalifikowane do dalszego etapu Wybór najciekawszych propozycji zawartych w biznes planach dokonany został na podstawie takich kryteriów jak innowacyjność pomysłu, stopień zaspokojenia potrzeb odbiorców, wykonalność pomysłu, niekonwencjonalność metod promocji.
I miejsce otrzymał Zakład usługowo – handlowy. Krawiectwo damskie s.c., autorstwa Stanisławy Bednarz z Dąbrowicy i Anna Nowak z Borek Nagrodą jest roczny bezpłatny pobyt w Powiatowym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Szczucinie przez okres 1 roku. II miejsce i 70 % ulgę za roczny pobyt w Inkubatorze przypadło Marii Łobuz ze Świdrówki za pomysł „Pośrednictwo Finansowo Ubezpieczeniowe”. III miejsce i 30 % ulgę za roczny pobyt w Inkubatorze otrzymał Krzysztof Robak z Samocic za pomysł pn. „ Twój ogród „.
Pozostali uczestnicy programu otrzymali dyplomy i certyfikaty za udział w szkoleniach „ABC działalności gospodarczej”. Nagrody wręczyli Kazimierz Tęczar Wicestarosta Dąbrowski oraz Anna Gruszczyńska Kierownik Oddziału MISTiA w Tarnowie.

Nowe pomysły zwiększą liczebność firm w Inkubatorze i pozwolą na zatrudnienie kilku bezrobotnych osób. Obecnie działa tam 20 firm, a zatrudnienie znalazło 74 osoby. Zarządzającym Inkubatorem jest Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju, Promocji i Innowacji w Szczucinie”.

Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, April 12, 2024 23:56:30
IP     : 3.235.172.123
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html