Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Żywa szopka, kolędy i ogień na Rynku   -   23/12/2004
W sympatycznej atmosferze upłynęła wczoraj ponad sześciogodzinna impreza wigilijna na Rynku. Była żywa szopka, jasełka, żurek prosto z kotła, występy folklorystyczne i spora dawka muzyki, wśród której dominowały oczywiście kolędy i pastorałki. Najwięcej Tarnowian uczestniczyło jednak nie w finałowym koncercie zespołu ZIYO, ale podczas uroczystości przekazywania światła betlejemskiego i życzeń składanych mieszkańcom przez wicewojewodę, prezydenta, starostę i biskupa Bobowskiego.

Ogloszenie

Około 15.00 na Rynek wjechała furmanka pełna sianka wigilijnego ufundowanego mieszkańcom miasta przez Starostwo, której towarzyszyła na ulicach Tarnowa kapela kolędnicza KUMOTRY. Tuż po tym wjeździe, wprost z oficjalnego "Opłatka" w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, pojawili się na płycie Rynku także: biskup pomocniczy diecezji Władysław Bobowski, wicewojewoda Ryszard Półtorak, Prezydent Tarnowa Mieczysław Bień i Starosta Michał Wojtkiewicz. Złożyli oni zgromadzonym świąteczne życzenia otrzymując od tarnowskich harcerzy lampkę z betlejemskim światełkiem. Następnie powędrowali do żłóbka, gdzie odśpiewali kilka kolęd. W zaaranżowanej w podcieniach - obok Muzeum Okręgowego - żywej szopce, wzięli udział tarnowscy aktorzy z "Solskiego". Na pobliskiej scenie jasełka odegrali wcześniej uczniowie VII LO, były też koncerty kolęd w wykonaniu Szkoły Muzycznej YAMAHA, Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Przez całe popołudnie wokół Ratusza spacerowały anioły, diabły i Święci Mikołajowie, którzy wreczali słodycze i drobne prezenty każdemu napotkanemu dziecku. Dość szybko skończył się jednak żurek i herbata. Ci, którzy chcieli się zagrzać mogli to potem czynić przy ... ognisku, które zapłonęło obok Ratusza.
Po 15.00 kolejne "jasełka" zaprezentowały „Kumotry" a także grupy kolędnicze "Pogórzanie" i grupa z z Radłowa. Przed finałem był jeszcze koncert świąteczny zespołu „Jack Band” z MFK a całość zakończył ok. 17.30 koncert w wykonaniu zespołu ZIYO. Jurek Durał i spółka kilkanaście lat temu zasłynęli z nowatorskiego wówczas pomysłu nagrania płyty z rockowymi wersjami kolęd. Przedwigilijny koncert na Rynku A.D. 2004 zgromadził jednak zaledwie kilkudziesięciu słuchaczy. I chyba nie tylko z powodu, nie-przeraźliwego skądinąd zimna ...

Imprezę współorganizowały: Urząd Miasta Tarnowa, Tarnowski Teatr, Tarnowskie Centrum Kultury, Galeria Miejska BWA, Targowiska Miejskie, Starostwo Powiatowe, Radio Maks, Radio RDN, Tarnowska Telewizja Kablowa oraz wielu sponsorów.

Zobacz nasz fotoreportaż w Fotowydarzeniach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(24-12-2004) klekle :
tego, kto zaprojektował ten bledziutki plakat promujacy wigilię na Rynku powiesiłbym za jajka. zwrcóiłem na to uwagę wczoraj jak wracałem z Rynku ! przecież to było kompletnie nieczytelne. nie dziw że potem tak mało ludzi przyszło. a poza tym ja też do południa myslałem , ze to bedzie w czwartek . Ja akurat poszedłem poppołudniu zobaczyc te pustki przed sceną ale mysle, że takich jak ja , których nikt nie oswiecił , ze nie czwartek ale środa jest bardzo dużo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-12-2004) rzeznik z T :
acha to teraz juz wiem po co jest potrzebne starostwo powiatowe.caly rok ciezko pracuja aby zabezpieczyc mieszkancom fure siana na wigilie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-12-2004) DAro :
szopka to w tarnówku jest przez cały rok!! i dodatkowa szopka tak beznadziejnie zorganizowana była zupełnie nie na miejscu (w takiej formie) bardzo mało ludzi wiedziało że coś takiego będzie na rynku (chyba komuś na tym zależało aby się doszczętnie nie ośmieszyć) żal się robi kiedy ktoś tak nieudolnie stara się z wioski zrobić wiekie miasto!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-12-2004) ddddd :
a reszte siana urzedasy nieroby pewnie zeżarły ,bo to chytre na wszystko !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-12-2004) Widz :
Oglądałem tylko zamykający "koncert" - z całym szcunkiem, Jurku - nagłosnienie jak w "spodku" a stało moze 200 osób. Własnych myśli nie było słychać. Było słychać za to wrzaski dzieci przy komplenie pzestraszonych kucykach i beczenie sparaliżowanyc kóz!! Co za kr....yn umieścił boksy dla zwierząt uż obok "estrady"? Czyżby wielokronie wymieniani z nazwiska organizatorzy i goście nie mieli za grosz wyobraźni i współczucia dla innych?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947