To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Żywa szopka, kolędy i ogień na Rynku   -   23/12/2004
W sympatycznej atmosferze upłynęła wczoraj ponad sześciogodzinna impreza wigilijna na Rynku. Była żywa szopka, jasełka, żurek prosto z kotła, występy folklorystyczne i spora dawka muzyki, wśród której dominowały oczywiście kolędy i pastorałki. Najwięcej Tarnowian uczestniczyło jednak nie w finałowym koncercie zespołu ZIYO, ale podczas uroczystości przekazywania światła betlejemskiego i życzeń składanych mieszkańcom przez wicewojewodę, prezydenta, starostę i biskupa Bobowskiego.

Ogloszenie
>

Około 15.00 na Rynek wjechała furmanka pełna sianka wigilijnego ufundowanego mieszkańcom miasta przez Starostwo, której towarzyszyła na ulicach Tarnowa kapela kolędnicza KUMOTRY. Tuż po tym wjeździe, wprost z oficjalnego "Opłatka" w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, pojawili się na płycie Rynku także: biskup pomocniczy diecezji Władysław Bobowski, wicewojewoda Ryszard Półtorak, Prezydent Tarnowa Mieczysław Bień i Starosta Michał Wojtkiewicz. Złożyli oni zgromadzonym świąteczne życzenia otrzymując od tarnowskich harcerzy lampkę z betlejemskim światełkiem. Następnie powędrowali do żłóbka, gdzie odśpiewali kilka kolęd. W zaaranżowanej w podcieniach - obok Muzeum Okręgowego - żywej szopce, wzięli udział tarnowscy aktorzy z "Solskiego". Na pobliskiej scenie jasełka odegrali wcześniej uczniowie VII LO, były też koncerty kolęd w wykonaniu Szkoły Muzycznej YAMAHA, Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Przez całe popołudnie wokół Ratusza spacerowały anioły, diabły i Święci Mikołajowie, którzy wreczali słodycze i drobne prezenty każdemu napotkanemu dziecku. Dość szybko skończył się jednak żurek i herbata. Ci, którzy chcieli się zagrzać mogli to potem czynić przy ... ognisku, które zapłonęło obok Ratusza.
Po 15.00 kolejne "jasełka" zaprezentowały „Kumotry" a także grupy kolędnicze "Pogórzanie" i grupa z z Radłowa. Przed finałem był jeszcze koncert świąteczny zespołu „Jack Band” z MFK a całość zakończył ok. 17.30 koncert w wykonaniu zespołu ZIYO. Jurek Durał i spółka kilkanaście lat temu zasłynęli z nowatorskiego wówczas pomysłu nagrania płyty z rockowymi wersjami kolęd. Przedwigilijny koncert na Rynku A.D. 2004 zgromadził jednak zaledwie kilkudziesięciu słuchaczy. I chyba nie tylko z powodu, nie-przeraźliwego skądinąd zimna ...

Imprezę współorganizowały: Urząd Miasta Tarnowa, Tarnowski Teatr, Tarnowskie Centrum Kultury, Galeria Miejska BWA, Targowiska Miejskie, Starostwo Powiatowe, Radio Maks, Radio RDN, Tarnowska Telewizja Kablowa oraz wielu sponsorów.

Zobacz nasz fotoreportaż w Fotowydarzeniach.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:15:47
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html