Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Heller na Gwiazdkę   -   23/12/2004
Wybitny tarnowianin, fizyk, astronom i filozof ks. prof. Michał Heller przez blisko rok przybliżał słuchaczom RDN Małopolska szereg zagadnień związanych z rozwojem nauki oraz współczesnymi problemami kosmologicznymi i filozoficznymi. Nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się właśnie komplet płyt CD zatytułowany "Drogami myślących", będący zapisem radiowych wykładów profesora. W siedzibie RDN-Małopolska odbyło się dziś rano spotkanie z autorem oraz sponsorem publikacji - prezesem R.Ścigałą z Zakładów Azotowych.

Ogloszenie
>

- Środowe spotkania z prof. Hellerem na antenie RDN Małopolska, spotkały się z dużym zainteresowaniem naszych słuchaczy. Odebraliśmy od nich wiele telefonów również z pytaniami, czy audycje te będą udostępnione w formie jakiegoś wydawnictwa - mówi dyrektor RDN Małopolska Bogusław Wójcik. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom postanowiliśmy wydać cykl tych audycji w formie dźwiękowej. Była to wspólna inicjatywa RDN Małopolska jak i Zarządu oraz Dyrekcji Zakładów Azotowych w Tarnowie Mościcach S.A, które patronowały całemu przedsięwzięciu.

Prof. Heller zapraszając do podążania "Drogami myślących" pokazuje, że nauka i wiara nie wykluczają się, a prawdziwa mądrość pozwala na stawianie pytań, które wykraczają poza horyzonty, do których próbuje się nas nieraz ograniczać.
„Drogi Myślących. Wykłady o nauce, wszechświecie i nieskończoności” – na wydawnictwo składają się 3 płyty z 12 audycjami w formacie audio do odtwarzania w odbiornikach CD oraz 1 płyta z 40 audycjami w formacie MP3 do odtwarzania w komputerach.

O pierwszym dniu stworzenia, boskiej potędze matematyki i postulacie sensu, o związkach religii i nauki oraz teologii i kosmologii mówi też profesor Heller w wywiadzie, którego udzielił "Polityce". Wywiad otwiera najnowszy, świąteczny numer tego tygodnika. Fragment wywiadu dostępny jest już na stronie www.polityka.com.pl. Zapraszamy do lektury tej ze wszech miar interesującej rozmowy !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947