Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Grzybowa dla każdego   -   23/12/2004
Anna Czech, prezes Fundacji "Kromka chleba" oraz Wojciech Wołosowski, szef kuchni w restauracji "Pasaż" rozdawali dziś wszystkim przechodniom na Rynku, tym biednym i bezdomnym, ale też tym zwykłym a nawet bogatym, przepyszną grzybową zupę wigilijną, którą ugotowano wcześniej w "Pasażu". Na chętnych czekało aż 6 tysięcy porcji tego smakołyku. Śnieg (przez chwilę padał!) i mróz nie pozwoliły rozdać aż takiej ilości. To, co pozostało w kotłach powędruje na stoły wigilijne którejś z instytucji charytatywnych.

Ogloszenie

Impreza, której inicjatorem była Anna Czech, na co dzień dyrektor szpitala św.Łukasza, rozpoczęła się o godz. 15.00. Przy dźwiękach kolęd płynących z głośników rozpoczęło się nalewanie zupy do plastikowych naczyń. Chleb do grzybowej przygotowała piekarnia „Winiarscy”. Paczki dla najbardziej potrzebujących przywiózł też nieco wcześniej Wojciech Filemonowicz - prezes Fundacji im. A.Urbańczyka. Wolontariusze Fundacji "Kromka Chleba" sprzedawali w trakcie imprezy specjalne cegiełki na rzecz otworzonej w ubiegłym roku, przy dworcu PKP, łaźni dla bezdomnych. W przyszłym roku Fundacja chce tam zorganizować również noclegownię.

Przez kilka godzin na Rynku od strony Pasażu Tertila stały dwa podgrzewane ogromne kotły z zupą, rozdawaną hojnie przez panią Anię i autora potrawy - pana Wojtka nie tylko do platikowych talerzy ale też do słojów przynoszonych przez wielu Tarnowian. Oboje z kuchmistrzów nieźle zmarzło, do końca jednak stojąc "na posterunku". Zaproszeniom kierowanym w stronę każdego przechodnia, miłym słowom, uśmiechom i życzeniom świątecznym wygłaszanym głównie przez panią Annnę nie było końca. Do tej świątecznej atmosfery dostosowała się pogoda. Zaczął, i to dość obficie padać śnieg, zaostrzając wszystkim "apetyty", również na zimową, śnieżną aurę na święta ...
Organizatorzy zapowiedzieli już, że kotły staną na Rynku również przed Wielkanocą. Z tym, że wówczas spod pokryw ulatniał się będzie zapach wielkanocnego żurku ...

Zobacz fotoreportaż z imprezy
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(24-12-2004) 1111111q :sssssssss zzzzzzzz qqqqqqqqq 
niezla impreza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-12-2004) Kenna :
Najlepszą grzybową robi moja Mamusia...PYCHA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-12-2004) k :
grzybowa byla pyszna, wiecej takich akcji. super pomysl !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-12-2005) Adi :
szkoda tylko że wolontariusze to łapanka ze szpitala .....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947