To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Szopki w kościele i szopka ... przy bloku   -   27/12/2004
Tradycją obu świątecznych dni stały się już spacery Tarnowian do szopek ustawionych w tarnowskich kościołach. W sobotę i niedzielę można było na ulicach zaobserwować wiele rodzin pielgrzymujących od kościoła do kościoła. W trakcie tych spacerów, które będą zapewne trwać jeszcze wiele dni, warto odwiedzić też szopkę, która nie jest ustawiona w kościele, ale ... pod blokiem. Mowa u bloku przy ul. Pułaskiego 81, gdzie od lat pan Zbigniew Święcicki dba o taki, wyjątkowy wystrój przyblokowego ogródka.

Ogloszenie

Autor tej niecodziennej szopki od lat 70. ubiegłego stulecia zdumiewa swoją pasją sąsiadów i przechodniów. Wystrój ogródka, o który dba jak żaden inny mieszkaniec bloku w Tarnowie, zmienia się kilka razy w roku, dostosowując się do aktualnego wydarzenia, jakim żyją Polacy. Były już zatem "szopki" okolicznościowe wykonywane na mistrzostwa świata w piłce noznej, na przyjazd papieża ... Na stałe jest tu pień, z wydrążoną dziuplą, drewniany wóz i kamienie. Zawsze piękne tło stanowi zadbana zieleń - pisze o tym miejscu reporterka TEMI w najnowszym numerze tygodnika.
Udaliśmy się w to miejsce i my. I doceniliśmy tam nie tylko zamiłowania estetyczne pana Święcickiego, ale też swego rodzaju zdolności ... psychoterapeutyczne. Poza urokliwą betlejemską szopką, choinkami i lipowymi figurami, po drugiej stronie chodnika w ślicznym klombiku zastaliśmy bowiem umocowane w ziemi lustro osadzone w ... chomącie wraz z pokrzepiającym napisem "I choć zero masz na koncie Spójrz, jak pięknie ci w homoncie !".
To się nazywa optymistyczne podejście do rzeczywistości !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 17:53:01
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html