To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Czy tarnowski dziennikarz trafi za kratki?   -   28/12/2004
Przed tarnowskim sądem toczy się sprawa o zniesławienie przeciwko dziennikarzowi Mirosławowi Poświatowskiemu (na zdjęciu), wytoczona z powództwa cywilnego przez właściciela jednego z zakładów pogrzebowych. Dziennikarz zagrożony jest karą pozbawienia wolności do dwóch lat.

Ogloszenie

Kilka miesięcy temu w „TEMI” Mirosław Poświatowski w tekście „Jak hieny” pisał o procederze zaczepiania rodzin pacjentów, przez pracowników pewnego zakładu pogrzebowego na terenie szpitala, w jednym z miast regionu tarnowskiego. Dziennikarz dotarł do kilku zaczepionych osób, rozmawiał z dyrekcją szpitala, przeprowadził prowokację dając się „zaczepić” jednemu z „naganiaczy” i nagrywając wszystkie przeprowadzone rozmowy. – Wobec ilości zgromadzonego materiału, skandaliczności procederu i bezradności zainteresowanych problemem osób, w tym dyrekcji szpitala, która mimo chęci nie jest w stanie zjawisku zapobiec, zdecydowałem się wyjątkowo opublikować nazwę firmy pogrzebowej i nazwisko jej właściciela – mówi Mirosław Poświatowski. - Zostałem za to podany do sądu i wygląda na to, że udowodnić muszę coś, czego nie udało się udowodnić szpitalowi, radnym i policji przez kilka lat. W życiu nie spodziewałbym się takiej bezczelności, tym bardziej iż oskarżający mnie pan posunął się do gróźb. Tymczasem z otrzymanych przeze mnie informacji wynika, że pacjenci na terenie tego szpitala są nadal zaczepiani.
Dziennikarz skarżony jest z artykułu 212 Kodeksu Karnego, paragraf 2, w którym mowa jest o grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do lat dwóch.

W „strefie dźwięku” naszego portalu („O’hyde park”) odsłuchać można reportaż „Szpitalne hieny" .
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 23:17:18
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html