Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Stara - nowa dyrektor   -   28/12/2004
Krystyna Szymańska pozostanie dyrektorem Centrum Paderewskiego Tarnów - Kąśna Dolna. Okazało się ostatecznie, że była jedynym kandydatem w konkursie ogłoszonym na to stanowisko. Innych zainteresowanych nie brakowało, ale wszyscy pytali wcześniej Starostę, czy nie jest zadowolony z pracy Pani Krystyny. A my zgodnie z prawdą odpowiadaliśmy, że jesteśmy zadowoleni - informował dziś na konferencji prasowej Mirosław Banach, członek zarządu powiatu.

Ogloszenie
>

Pod wrażeniem programu przedstawionego przez dotychczasową i zarazem nową dyrektor Centrum Paderewskiego była również Adriana Piekutowska, dyrektor departamentu sztuki w Ministerstwie Kultury, która przewodniczyła komisji konkursowej. Jej zdaniem wizja przedstawiona przez Szymańską jest "wizją miejsca nobilitującego region i kraj poprzez Paderewskiego". Zdaniem przedstawicielki ministerstwa Szymańska zaprezentowała również program interesujący, jeśli chodzi o edukację. Pozostałych ośmiu członków komisji także poparło tę kandydaturę.
Stara - nowa dyrektor Centrum Paderewskiego najwięcej mówiła jednak podczas konferencji prasowej, która odbyła się tuż po zakończeniu obrad przez komisję, o dalszych planach inwestycyjnych związanych z dworkiem w Kąśnej i kompleksem dworsko-parkowym. Opracowano już projekty renowacji południa oficyny i adaptacji stodoły. W oficynie północnej są plany zorganizowania jakże potrzebnego w tym miejscu zaplecza gastronomicznego. Planowana jest dalsza renowacja parku i powrót do jego świetności sprzed 100 lat. Mirosław Banach informował, że w Starostwie czekają gotowe wnioski na dofinansowanie tych projektów. Na pierwszy etap prac (roboty ziemne, oczyszczenie piwnic, zaizolowanie budynków) Starostwo będzie chciało pozyskać pieniądze z sektorowego programu rozwoju. Na remont dworku, parku i oficyn ze ZPORR-u. Konserwator Andrzej Cetera, uczestniczący w konferencji, podkreślał, że zabytkowy obiekt w Kąśnej Dolnej wymaga jak najrychlejszego remontu. Z powodu nawilgocenia od wschodu już pojawiły się na budynku zarysowania i dworek może ulec katastrofie budowlanej. Cetera dementował jednocześnie pogłoski, jakoby delegatura wojewódzkiego konserwatora zabytków stawiała jakieś przeszkody w realizacji projektów zgłoszonych przez Centrum Paderewskiego. Zmiany w dworku są jego zdaniem niezbędne i nie zamierza ich utrudniać. Do najpilniejszych należą według niego : osuszanie budynku, renowacja elewacji, pokrycie budynku dachówką ceramiczną zamiast blachy, przesunięcie sanitariatów. Konserwator mówił też, że nie będzie przeszkadzać w adaptacji piwnic dworku na cele gastronomiczno - rekreacyjne.

Przypomnijmy, Krystyna Szymańska pełni funkcje dyrektora Centrum Paderwskiego od kilkunastu miesięcy. Szefem tej instytucji została kilka miesięcy po śmierci nieodżałowanej dyrektor Anny Knapik. Zdaniem wielu obserwatorów, a teraz tez członków komisji konkursowej, znakomicie kontynuuje prace Centrum, w tym przedsięwzięcia zapoczątkowane przez panią Annę. Poprzednio pracowała jako szefowa Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Jest absolwentką szkół muzycznych w Tarnowie, Krakowie oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przez najbliższe cztery lata nadal będzie kierować nietuzinkową placówką kulturalną, bardzo wysoką ocenianą nie tylko w regionie i kraju, ale też za granicą.

na zdjęciu od lewej Mirosław Banach, Adrianna Piekutowska i Krystyna Szymańska
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(29-12-2004) wow :
ładna ta pani dyrektor!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2004) man :
zgadzam się

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2004) jmax :
gratulacje !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2004) rd :
na zdjęciu i tak wyszła gorzej niż wygląda

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-12-2004) Pytanko :
Czy to prawda ze remont palcyku w Kasnej nadzoruje zona Bienia??? Ciekawe jak to sobie zalaltwila???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-01-2005) M.Banach :
Starostwo wystąpiło z zapytaniem o cenę do pracowni architektoniczno-projektowych zgodnie z procedurami okreslonymi prawem. Najtańszą ofertę złożyła pracownia Pani Ewy Bień i wygrała. Dokumenty są w Starostwie. Do projektów Pani architekt konserwator wojewódzki nie wniósł żadnych poprawek co świadczy o jakości projektów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl