Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Penderecki honorowym Zakliczynianinem   -   30/12/2004
Dzisiaj, o godz. 14, w sali zakliczyńskiego Ratusza prof. Krzysztof Penderecki odbierze tytuł Honorowego Obywatela Gminy Zakliczyn. Kompozytor jest od lat właścicielem dworku w Lusławicach i często tam rezyduje. Honorowe obywatelstwo przyznano mu uchwałą Rady Gminy z 25 listopada 2004 roku: w uznaniu zasług w pracy na rzecz środowiska Gminy Zakliczyn, za szczególną troskę o dziedzictwo kulturowe i ochronę zabytków, podejmowanie działań promujących Ziemię Zakliczyńską.

Ogloszenie

Wybitny kompozytor, Krzysztof Penderecki jest siódmym z kolei Honorowym Obywatelem Gminy Zakliczyn. Przed nim uhonorowano tym tytułem - papieża Jana Pawła II, franciszkanina Mariusza Dębińskiego, dominikanina Jana Górę, polityków: Władysława Żabińskiego i Wiesława Wodę oraz nestora zakliczyńskiej kultury, Stefana Ściborowicza.

W programie dzisiejszej uroczystej sesji Rady Gminy przewidziano: powitanie gości przez przewodniczącą RG Władysławę Kuzerę i wójta Kazimierza Kormana, wręczenie Honorowego Obywatelstwa Gminy Zakliczyn kompozytorowi, wspólny opłatek i koncert zespołu "Ballada". Krzysztof Penderecki oczekiwany jest w Ratuszu wraz z małżonką Elżbietą. (mab)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947