Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Chóralne kolędy na Woli   -   30/12/2004
W najbliższą niedzielę 2 stycznia, o godz. 17, w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Woli Rzędzińskiej rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu chóru "Cantus" pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika. Preludia ks. Franciszka Walczyńskiego op.117 (wydane w Tarnowie w 1911 r.) wykona na organach Anna Siedlik, poezję ks. Jana Twardowskiego przeczyta aktorka Joanna Sydor. Słowo o muzyce wygłosi ks. Marcin Baran.

Ogloszenie

Chór mieszany "Cantus" z Woli Rzędzińskiej, pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika, obchodzi 20-lecie. Niedzielny koncert jest jednym z jubileuszowych akcentów. Zespół, w skład którego wchodzą mieszkańcy wsi, kultywuje tradycję śpiewu chóralnego. Chór osiągnął wysoki poziom artystyczny po roku 1984, kiedy to połączono chór parafialny z chórem dziecięcym działającym przy Szk. Podst. nr 1 w Woli Rzędzińskiej. "Cantus", jednocząc wysiłki starszej i młodszej generacji pasjonatów śpiewu chóralnego, osiągnął wysoki poziom artystyczny. Pod kierownictwem Włodzimierza Siedlika - dyrektora Chóru Polskiego Radia - stworzył repertuar z wieloma ambitnymi dziełami sztuki chóralnej. W ciągu 20-letniej działalności koncertował nie tylko w swoim środowisku , lecz także w wielu miejscowościach w Polsce a także poza granicami; w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Austrii, Francji, Ukrainie. Zespół ten nagrał kilka arcydzieł sztuki chóralnej - Pasję wg św. Mateusza ks. W. Lewkowicza, mszę G-dur F. Schuberta, II Litanię Ostrobramską St. Moniuszki. Chór uczestniczył w wielu konkursach, w których wysoko oceniono poziom artystyczny, czego wyrazem były nagrody. W swoim środowisku zespół pełni ważną rolę kulturotwórczą, uwrażliwiając mieszkańców tej wioski na piękno wyrażone w śpiewie chóralnym. W ciągu lat, kilkuset mieszkańcom tej wsi bezpośrednio uczestniczyło w pracy chóru. Nestorzy i młodzi ludzie mówią jednym głosem, że sukces nie byłby możliwy bez Włodzimierza Siedlika, który dyryguje chórem od 20 lat i choć pochłonięty jest pracą w Krakowie, to przecież, z właściwą dla siebie werwą, znajduje czas, by przygotować koncert na najwyższym poziomie, także w Woli Rzędzińskiej.

Warto też przypomnieć, że w miejscowym kościele parafialnym znajdują się 33-głosowe organy najwyższej klasy, zbudowane w latach 1995-96 przez zakład organmistrzowski Włodzimierza Truszczyńskiego w Warszawie.

Krzysztofa Bik-Jurkow
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947