Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Nowy prezes Centrum Rozwoju w Szczucinie   -   04/1/2005
Kazimierz Żurek, na co dzień dyrektor szczucińskiego gimnazjum, został po raz drugi wybrany prezesem Stowarzyszenia Centrum Rozwoju, Promocji i Innowacji, które działa od ponad dwóch lat. Jego zdaniem - Ponowny wybór dowodzi dobrej współpracy. Mobilizuje do dalszej pracy, daje satysfakcję, siłę i wiarę w sens naszej pracy. Ukazuje, że to, co zrobiliśmy dotychczas ma wysoki stopień akceptacji.

Ogloszenie

Stowarzyszenie liczy kilkudziesięciu członków, za cel stawia sobie rozwój ekonomiczny, społeczny i kulturowy, promocję tego co dobre i sprawdzone, a także ludzi, pomysłów i innowacji oraz poszukiwanie nowych możliwości i rozwiązań. Zarząd i członkowie Stowarzyszenia działają społecznie, na co dzień pracują w różnych instytucjach państwowych i prywatnych, prowadzą własne firmy, są ludźmi o dużym doświadczeniu w różnych dziedzinach.

- Udało się nam zrobić o wiele więcej niż wyobrażaliśmy sobie dwa lata wcześniej. Zrozumienie i dobra współpraca z dąbrowskim Starostwem zaowocowała wspólnym sukcesem. Trzeba wierzyć w ludzi, ich zaangażowanie i poświęcenie, przykładem niech będzie ofiarna praca wolontariuszy: Tomasza Roika i Haliny Chrabąszcz, którzy po zakończeniu programu finansowania inkubatora przez Bank Światowy pracują społecznie w InfoCentrum - podkreśla Kazimierz Żurek.

Wśród osiągnięć Stowarzyszenia można wymienić zorganizowanie i prowadzenie Powiatowego Inkubatora Przedsiębiorczości, pozyskanie na ten cel funduszy, wyposażenie centrum logistycznego w sprzęt komputerowy, stworzenie centrum informacji. Z tego zaplecza korzystają firmy, bezrobotni, młodzież, setki osób zostały tu przeszkolone i otrzymały pomoc.

- Inkubator finansowany jest ze środków Banku Światowego, dlatego każda złotówka jest ściśle kontrolowana. Wszystkie dokumenty pokontrolne znajdują się w Inkubatorze i muszę z satysfakcją stwierdzić, że trudne zadanie jego prowadzenia udało się nam wypełnić bardzo dobrze. Na dowód tego pragnę poinformować, że nasz Inkubator, jako wzorcowy, organizował oficjalną wizytę delegacji państwowej z Turcji - mówi prezes Żurek.

Stowarzyszenie chce kontynuować dotychczasową działalność, planuje zagospodarować teren wokół Inkubatora i stworzyć strefę aktywności gospodarczej. Chce zacieśniać współpracę z podobnymi instytucjami w kraju i za granicą, wymieniać doświadczenia i podejmować wspólne działania. Zamierza przygotować własną kadrę, zaangażować więcej osób.

Zdaniem prezesa Żurka, największym problemem Szczucina i powiatu jest bezrobocie, dlatego wszelkie inicjatywy mające na celu poprawę rynku pracy stawia za priorytetowe dla Stowarzyszenia. Chce również pomagać osobom niepełnosprawnym i rolnikom, dążyć do zwiększenia wydatków na kulturę i sport. (baja)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(04-01-2005) czy n a pewno :
Trzeba wierzyć w ludzi, ich zaangażowanie i poświęcenie, przykładem niech będzie ofiarna praca wolontariuszy: Tomasza Roika i Haliny Chrabąszcz, którzy po zakończeniu programu finansowania inkubatora przez Bank Światowy pracują społecznie w InfoCentrum - podkreśla Kazimierz Żurek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-01-2005) ? :
"Ofiarna praca wolontariuszy" to nie musi być "praca społeczna, tj. za darmo". Rozumisz ???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-01-2005) J.S. :
Inkubator nie pomaga likwidować bezrobocia a jedynie zapewnia pracę ludzią znadania politecznego Spróbuje rowinąć ten problem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2005) bogdan :
J.S. pisze jak członek L.P.R a chyba nim nie jesteś (może sympatyk)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) Do d z żurkiem :345% rtyrtyrty vfesgg 
żurek jest niczym jest zerem jeśli pies go obsika to się powinien cziszyć żurek że pies się nad nim zmiłował a i tak na drógi dzień ten pie zdechł

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl