Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Hipermarket na ruinach coraz bliżej   -   05/1/2005
Ruszyło postępowanie w sprawie wydania zgody na budowę dawno już zapowiadanego wielkopowierzchniowego obiektu handlowego w samym centrum Tarnowa, na terenie po spółdzielni Owintar. Jeśli przez dwa tygodnie nikt nie zgłosi zastrzeżeń nie będzie formalnych przeszkód do rozpoczęcia inwestycji – mówi szef Biura Komunikacji Społecznej magistratu Marcin Golec.

Ogloszenie
>

Ruiny "Owintaru" - dawnego potentata w branży przetwórstwa owocowego straszą Tarnowian i gości odwiedzających miasto od kilku lat (stan zaledwie sprzed kilku tygodni na zdjęciu). Teren po spółdzielni nabyła podkarpacka firma FRAC jeszcze w trakcie kadencji prezydenta Rojka. Dotychczasowe inwestycje firmy w to miejsce przekroczyły już grubo ponad 10 milionów złotych.
Według zapowiedzi inwestora nowe centrum handlowe będzie największym tego typu obiektem w regionie – dodaje dyrektor Golec. Zarząd FRAC-a deklaruje, że dużą część powierzchni sklepu gotów jest przeznaczyć pod działalność mniejszych firm handlowych. Nie wszystkich kupców to jednak uspokaja, ci którzy byliby zainteresowani boją się np. wysokich czynszów. Według szefa Biura Komunikacji Społecznej ewentualne protesty handlowców nie będą wystarczające do zablokowania wydania pozwolenia na realizację inwestycji.

A tymczasem komisja rewizyjna Rady Miasta ma niebawem mierzyć powierzchnię nowego supermarketu przy ulicy Lwowskiej.
Były prezydent Józef Rojek podejrzewa, że jest on większy niż wynika to z pozwolenia na budowę (inwestor nie mógł, bez dodatkowej zgody radnych na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, zbudować obiektu przekraczającego 2 tys. m2 powierzchni handlowej - przyp. red.). Jak informowaliśmy wraz z radnym Jackiem Łabno miał on zastrzeżenia już do sprzedaży terenów przy Lwowskiej, gdzie powstał supermarket. Byli włodarze skierowali nawet sprawę do prokuratury, ponieważ ich zdaniem grunt o wartości blisko 8 milionów poszedł pod młotek za niespełna pięć. Dodajmy, że prokuratura rejonowa nie dopatrzyła się żadnego naruszenia prawa w działaniach obecnego zarządu miasta. Radni "Prawego Tarnowa" zapowiadają jednak odwołanie od tej decyzji.

Przepraszamy. Do podanej poprzednio liczby zainwestowanych przez FRAC-a pieniędzy zakradł się redakcyjny chochlik, dodając jedno zero i czyniąc z tego sumę ponad 100 mln zł. Chodzi oczywiście o 10 mln zł.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 256)Dodaj komentarz
(05-01-2005) M.Wietrzyk :
Za www.intarnet.pl : Nie wszystkich kupców to jednak uspokaja A jednego nawet niepokoi :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2005) Jacoooo :
Może nie będzie tak źle. Wiadomo że kilka sklepów padnie :-( Ale mnóstwo ludzi znajdzie prace i może wreszcie będzie w Tarnowie centrum handlowo-rozrywkowe z prawdziwego zdarzenia !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2005) Q :
Pan Łabno wkłada swój brudny nos w każdą inwestycję , miesza i szkodzi miastu dla swych prywatnych interesów i chorobliwej nienawiści do Bienia . Proponuję przebadać tego człowieka bo to już przechodzi wszystkie granice , dosyć tych wszystkich donosów do RIO , prokuratury i innych agencjii !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2005) KOLBA :
ja bym wolał zamiast kolejnego supermarketu nowy kompleks basenowy, albo zrobić pięlny park z fonatannami i ławeczkami. STARCZY JUZ BADZIEWIWA superMARKETOWEGO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2005) Weredyk_FT :
Akuratnie sprawa jest uzasadniona, jesli okaze sie, ze Kaufland bo o nim mowa przekracza 2 tys metrów kwadratowych, to nalezalo opracowac opinie jak on wplynie na srodowisko, itd. A takie cos moze kosztowac i 20 czy 30 tys zł. Dlatego miasto uparlo sie, zeby nie przekraczał 2 tysiecy, bo inaczej musieliby zmieniac plany zagospodarowania przestrzennego. Jesli inwestor tego nie uczynil, a odpowiednie miejskie sluzby nie dopatrzyly sie nieprawidlowosci to ktos moze miec niezbyt ciekawa sytuacje. Q przypominam, iz obecna opozycja dziala bardziej refleksyjnie i wytonowanie nizli poprzednia. Ilez to razy odwolywali Rojka i wszystko spalalo ostatecznie na panewce. Swoja droga Rojek jako jeden z nielicznych (jedyny) wygral z RIO po jej wczesniejszej niekorzystnej decyzji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2005) kosynier :
A możew by tak OKEY, zamieścił projekt wizualny przyszłego przedsiewięcia? Oczywiście, zalezy to od zgody inwestora, ale jak przyjemnie byłoby zobaczyć w tej witrynie przyszłe zdarzenie...i wtedy można byłoby stworzyć forum wypowiedzi na temat przyszłego projektu,co może by i zainteresowało inwestora ,jaka jest opinia internautów dotycząca tego zdarzenia.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2005) andy :
O jakich 100 milionach złotych pisze ten człowieczek !!! Chyba był pijany.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2005) Weiss :
o ile pamiętam to panu Rojkowi zawdzięczamy to iż powstanie na Owintarze kolejna paskudna blaszana buda.To właśnie pan Rojek zawetował budowę Centrum Plaza bo za dużo było handlu(40% rozrywki a 60 handlu).Miała być tam między innym kręgielnia.No to panie radny teraz będzie 100% handlu i to w obskurnej budzie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-01-2005) ggah :
No to teraz podmiejskie buractwo będzie sie zjezdzac nie do "Świta" ino do tego nowego. Ale spoko, dudki zostana u nas, w Tarnowie :-) A Kupiec pewnie myśli jak by tu znowu przyblokować budowę, no bo z jednej strony CH MAX, a teraz "ten nowy". W kolejnym numerze TEMI pewnie bedize artykul na cala strone, no i na intarnecie zapewne rowniez...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) lolobrigida :
...pan Rojek niech się wstydzi a nie bierze się za pomiary. Już raz nam sprawił prezent i Plaza Centers która miała w Tarnowie budować piękny obiekt (swego czasu byl projekt w internecie ) została wykurzona przez owego gentelmena. Zmienili Plany i zamiast w Tarnowie kupuli teren w Lublinie BRAWO ROJEK i TWOJE BABCIE KTORE CIE POPIERAJA !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) lolobrigida :
PS tu jest link projektu Palzy w Elblagu podobny mial powstac w Tarnowie Jak Rojek zrobil zamieszanie to Tarnow zniknal z planow budowy http://www.plazacenters.com/el blag.htm

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) leliwa :
Najlepszym rozwiązaniem dla terenów owintaru było wybudowanie Plazy. Nie jest to typowy hipermarket, tylko centrum handlowo-rozrywkowe, z multikinem, kregielnią, bilardem, licznymi butikami i niewielkim supermarketem intermarche (coś jak albert). Niestety jak zwykle w Tarnowie sie nie udało. Dostatniemy za to kolejne powiatówkowe centrum typu max na szujskiego, ech szkoda gadać. Taernów bedzie miał inwestycję jak stalowa wola (kiedyś o tym pisano, że obiekt na owintarze bedzie taki jak w stalowej)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) inwestor :
Jestem ciekawy o jakich 100 milionach mówi przedstawiciel FRACA chyba mu sie pomyliły waluty i zapewne myślał o rupiach indyjskich bo napewno nie o złotówkach. Całe centrum handlowe Echo z Hypernovą, Nomi oraz placem kosztowalo mniej niz 80 mln

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Weredyk_FT :
Rojek chcial tam zrobic "mini Tischmana" jaki bedzie mial Kraków - centrum komunikacyjne. Firmy nie chcialy sie do tego dostosowac, wiec postanowiono poczekac na lepsze czasy. Jak widac dla Prezydenta mgr inz Mieczysława Bienia one juz nadeszly, bo wyprzedaje wszystko na pniu, najpierw Kauflandowi, Gemini czy teraz Frac. Nie rozumiem czemu winicie uprzedni zarzad miasta za bude blaszana, ktora ma powstac? Decyzje wydaje teraz Prezydent mgr inz Mieczysław Bien i to on bedzie akceptował taka bude.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Wójtów :
Ani dobry Żyd z Plaza ani Szwab z Kaufland. Gdzie są Polacy? Amoze by poczekać z wyprzedażą aż się dorobią?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) xxl :
Bień ratuj tylko ty nas możesz powstrzymasz przed następnym kurnikiem typu Swit i MAX. Najlepsza lokalizacja w miescie a Pan pozwala na powiatowkowe centrum handlowe. Moze i bedzie w miare ladne ale w obecnych czasach takie bydynki buduja w miastach typu Brzesko Bochnia czy Stalowa Wola. Dwa kurniki już mamy nie chcemy trzeciego. Z doniesień prasowych wynika iz to centrum bedzie mialo 10 tys m2 czyli tyle co wyjatkowo brzydki Świt. nastepne za przeproszeniem gówno w miesce powstanie. PS Panie Weredyk moze to nie głupie co Pan pisze o przeczekaniu na lepsze czasy i wybudowanie tam mini Tischmana nawet za kilka lat a tak znowu dziadostwo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) ggha :
Gdzie mozna zobaczyc projekt tego kurnika co maja u nas w Tarnowie wybudowac???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) patrycja :
osobiscie nie rozumiem ,jak mozna stale inwestowac w jakies nowe hipermarkety zagęszczjąc nimi miasto ktore nie jest az tak duze,,,czy nie mozna zainwestowac w inne ciekawsze obiekty spelniajace ciekawe,tworcze funkcje??gdzie czlowiek nie obejrzy sie,stoi moloch supermarketowy malo atrakcyjny wizualnie...kolejny plac w tarnowie i kolejny nowy kolos.....brak jakiejkolwiek wyobrazni...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Weiss :
Miała powstać PLAZA.Piękne centrum(sam widziałem) z multikinem i innymi rozrywkami.Słowem to czego brakuje w Tarnowie!Niestety to co zrobił pan rojek woła o pomstę do nieba!!!Pan Rojek zasłaniał się dobrem kupców.A ja powiem więcej, wydaje mi się że chodziło tu o dobro tylko jednego "KUPCA".Każdy wie jakiego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Weiss :
Nie rozumiem za przeproszeniem piep....nia, że hipermarkety zabierają miejsca pracy.Jeżeli przez budowę hipermarketu upadnie około 20 małych sklepów, z których każdy zatrudniał maksymalnie po 2 osoby to pracę straci 40 osób.A taki hipermarket zatrudniu około 200 osób.Precz z małymi sklepikami które mają takie ceny że głowea boli.PRECZ!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) ggha :
Weiss dokładnie, a do tego dolicz do tego, że przy budowie takiego obiektu czasowo pracę zyska również kilkadziesiąt, o ile nie kilkaset osób!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) leliwa :
aby zobaczyć co stracił Tarnow wystarczy pojechac do krakowa, przy alei pokoju stoi plaza. Pomyslec, że takie coś moglo powstac w Tarnowie. Jeszcze raz powtórzę, w tym centrum supermarket zajmuje niewielką częśc inwestycji, jest to sklep wielkości alberta.reszta do butiki, kawiarnie, sklep sportowy i rozrywka - kręgle (drogie, ale rewelacyjne), multikino, bilard, gry komputerowe, internet. To byla naprawde sztuka nie zechcieć takiej inwestycji, w najlepszym chyba miejscu w Tarnowie.Parodia. Za to zafundują nam kolejny kurnik typu maks, biedronka liderszajs i inne badziewie.Skandal.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Weredyk_FT :
Weiss umiesz czytac? Chyba niezbyt.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Weiss :
Ty weredyk masz chyba pamięć krótką.osobiście pamiętam sesję Rady Miajskiej na której pan Rojek zaciekle bronił interesu kupców i zarazem sprzeciwiał się budowie CENTRUM PLAZA, bo mu nieodpowiadał procentowy udział handlu w całości inwestycji.Było 60% handlu a 40% rozrywki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) widzący :
Frac wybudował ostatnio "coś" w Stalowej Woli . Blaszna buda-hala . Jeśli to powstanie w Tarnowie i to w tak eksponowanym miejscu , no mamy powiat-wiochę pełną gębą .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Weredyk_FT :
Coz za niezwykla pamiec, winszuje. A prawda jest taka, ze nie chcieli zrealizowac budowy uprzednio juz wspomnianego Centrum Komunikacyjnego. Zreszta jesli wtedy ten interes byl tak oplacalny i intratny, to czy myslisz, ze dzis nie powrocili by do tego tematu? I dzis powstaje tam wylacznie jakas pseudoinwestycja jakich wiele? Bynajmniej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) mori :
Drodzy Tarnowianie, ja wybuduje w tym miejscu baseny z palmami i sztucznymi falami a wychodzac z basenu będziecie mogli robic zakupy w butikach jak przy plażach Miami. Na basenie bedzie można się zabawiać w różnego rodzaju lokalach (kawiarnie, dyskoteki, restauracje z kuchniami z róznych stron świata), będzie hotel 5-cio gwiazdkowy i otwierany w lecie dach, jest tylko jeden problem, FRAC nie chce dać mi tego terenu ....... za darmo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) mori :
Drugi problem to - mam tylko pomysły jak wielu, mało pieniędzy jak wielu i Tarnów to nie Berlin.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) patrycja :
hmmm,tak sie zastanawiam czy tarnowian stac byloby na zakupy w plazie..centrum dla majetnych,niestety..eksluzywne butiki,markowe galerie,stylowe kawiarnie..i sczegolnie plaza pasowalaby do szaroburego krajobrazu tej okolicy miasta,,dla mnie obydwa pomysly zarowno standartowego supermarketu jak i funkcjonalnego centrum dla bogaczy jakim jest plaza sa zupelnie do podwazenia:((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) patrycja :
a zreszta,co szary czlowiek ma w tym mcu do powiedzenia...i tak powstanie co ma powstac....:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Weiss :
patrycja a wiesz dlaczego tam jest szaro-buro?Bo właśnie nie ma tam czegoś takiego jak Plaza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) patrycja :
Weiss??a co plaza wnioslaby w to mce??urok elegancji,dobrobytu i swiezosci?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) lukass :
TESCO GEANT AUCHAN????CO TU MA powstać kto wie???chyba nie kolejny "mega lider price"? tylko coś w stylu m1 a co ten FRAC w Stalowej woli wybudował?????jak ten sklep się nazywa??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Weiss :
lepiej Lukas żebyś nie widział tego badziewia co stoi w Stalówce.Katastrofa.Jak takie coś postawią przed Kościołem XX Misjonarzy to to ja się wyprowadzam do....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) leliwa :
Parę lat temu widziałem plany fraca na powstanie tego centrum.Pierwotnie mial tam stanąć sklep pod nazwą delikatesy centrum. Parę mieisęcy z kolei czytałem ,ze na owintarze ma powstać takie centrum handlowe jak w stalowej woli, pisal o tym nawet rzecznik prezydenta na forum Tarnowa.Wydaje mi się wiec, że o tesco możemy zapomnieć. Jesli chodzi o to , kto by do plazy chodził. Widząc tlumy odwiedzajace mcdonalda, mlodzież łażącą po knajpach , uwazam ,ze znaleźliby sie chetni na wydanie od 6 do 14 zł od osoby na jedną grę kręgle, w naprawdę profesjonalnej kręgielni. Butiki nie musiałyby byc od razu ekskluzywne, z reszta w krakowskiej plazie takich tez za dużo nie ma. Tarnów i okolice to około 200 000 ludzi, widząc pojazdy i chalupy ludzisk, twierdzę, że plaza nie poszłaby z torbami. Jakoś w krakowie stoi w pobliży m1 i nie bankrutuje. A ty patrycjo chyba wolałabyś liderszajs by móc kupić o pare groszy taniej, no nie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) patrycja :
niestety leliwo mylisz sie i czytaj dokladniej co napisalam wyzej:)ani jedno ani drugie,,,,ale dziekuje za troske o moja kieszen:)pozdrawiam zyczac udanych zakupow w plazie:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) DAro :
Jestem trochę zaniepokojony kolejnym hiper czy super marketem jak kolwiek będzie się to nazywało. Bedzie to napewno ewenement na skale europejską nigdzie nie spotkałem się z budową takiego sklepu o takiej pow w CENTRUM MIASTA!!!! Jestem ciekaw ile radni dostali w łape za pozwolenie budowy. W tak atrakcyjnym miejscu powinno powstać centrum rozrywki (Multipleks, Galeria itp) a nie kolejna hala w blaszaku oferująca super szajs....Litości panie prezydencie "zrób pan coś dla kraju dla ojczyzny dla tubylców" a nie dla swoich interesów. Tarnów potrzebuje rozrywki miejca zabawy bo i tak już jest zgnuśniałe i naprawde niema gdzie wyjść w niedziele oprócz kościoła a kolejna blaszana hala z super tanimi produktami napewno w tym nie pomoże. Zrobić ankiete i zapytać mieszkańców co by chcieli z tym miejscu hiper sklep czy centrum rozrywki z salami kinowymi(może IMAX), pasażem handlowyn, kawiarniami, kręgielnią, z prawdziwą perfumerią,....I ciekaw jestem jakie padły by odpowiedzi? Radni Tarnowa przoszę ruszcie tyłki za biurek i popatrzcie na inne miasta (Kraków, Warszawa...)nie róbcie z Tarnowa hali targowej tandetnych sieci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) leliwa :
Patrycjo myśl rozsądnie. Co moze w takim miescie jak Tarnow powstać na terenach owintaru? hotel? - po co skoro w dotychczas istniejących są pustki. Biurowiec?- nie ma zapotrzebowania na takie coś. Pozostaje albo wybudowac bloki mieszklane, albo park by okoliczni zule mieli gdzie pić, kolejny supermarket lub jakieś sensowne centrum nie tylko handlowe, ale i rozrywkowe. Mogłby jescze powstac z prawdziwego zdarzenia aqupark - coś jak w krakowie, ale jakoś nie widac chętnych, z reszta świetnie by sie prezentowały rury zjeżdżalni na wprost kościoła misjonarzy. Wyśmiewana przez ciebie plaza jest finansowo mocnym podmiotem. w krakowie zainwestowała sporo w okolicę. Na tej inwestycji skorzystac by moglo tez miasto, a i sam obiekt z pewnością móglby byc tak zaprojektowany by odpowiadał otaczajacej architekturze. Oddanie gruntu mocnemu inwestorowi daje szansę wynegocjonowania najlepszych warunków zabudowy. przuykład to carrefour w szczecinie, ktory stoi w centrum miasta, a zwenetrznym wyglądem przypomina XiX kamienice. Da sie, ano da.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) patrycja :
alez czy ja wysmiewam sie z plazy???zastanawia mnie jedynie czy nie bedzie swiecila pustkami jak wiekszosc marketow po czasie,powstalych w tarnowie..ale oczywiscie moge sie myslic gdyz czlowiek nieomylnym nie jest:)).jezeli jednak tarnowianie chca miec w tym mcu taki obiekt prosze bardzo.wyrazilam jedynie swoja opinie na ten temat.a osobiscie wolalabym park:)).a moze akurat nie bylby zasiedlony przez osoby nalogowe:))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) leliwa :
obawy o świecenie pustkami przypominają mi opinie osób, które tak samo mówiły jak powstała krakchemia - tez zaraz miała paść.ech to czarnowidztwo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) xl :
patrycjo co ty piszesz ???!!!! "zastanawia mnie jedynie czy nie bedzie swiecila pustkami jak wiekszosc marketow po czasie,powstalych w tarnowie" Wręcz jest odwrotnie zajrzyj o obojętnej popołudniowej godzinie do Almy czy Hypernovej a przekonasz sie ze głupoty pisałaś. Trudno miejsce znalesc na parkingu a w sklepach tłok

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) patrycja :
wiecie co?my tutaj prowadzimy jakies przepychanki slowne,spieramy sie odnosnie naszych wizji tymczasem nie mamy na nic wplywu tak naprawde wiec proponuje zakonczyc juz ta dyskusje na ten temat.pozdrawiam i wszystkiego dobrego dla tarnowian w nowym roku:).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) patrycja :
a odnosnie swiecenia pustkami prosze zajrzec do mniejszych marketow ktore upadaja na skutek coraz to nowszej konkurencji.papa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) mori :
patrycjo, wszystkiego dobrego, masz rację w tej chwili ta dyskusja JUŻ nie ma żadnego sensu, ani znaczenia bo decyzje juz zapadły za czasów o których najwięcej miał do powiedzenia Weredyk_FT

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) lolo :
ale pobiadolić zawsze można toć to nasza cecha narodowa. jest zle panie a bedzie jeszcze gorzej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) lukass :
Weis co jest w stalowej?? Plaza ma powstać na owintarze i juz. delikatesy centrum to szczyt beszczeloności i hamstwa. Na tesco jeszcze sie zgodze ale na jakiś sklep typu "centrum" to juz przegięcie pały:/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) Weredyk_FT :
Mori aktualnie trwa proces zbierania wnioskow i uwag dotyczacy tejze nieruchomosci. Dlatego dziw bierze, ze mieszasz w to byly zarzad. Byly zarzad miasta w tej formule nie wyrazil zgody na budowe tego hipermarketu i wiazace postanowienia sa dopiero teraz wydawane. Z tego co wiem budowa nie odbiega znacznie od tego co wczesniej zaproponowano, widocznie obecny jednoosobowy zarzad w postaci Prezydenta mgr inz Mieczysława Bienia jest bardziej ugodowy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) lukass :
Weredyk_FT : no dobra ale myslisz ze co firma z Krosna będzie wstanie postawić na owintarze?? NIc specjalnego postawia mega lidera i tylke to niormalnie jest nienormalne Tesco tak ale jakieś badziewie nigdy!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) Weredyk_FT :
Wylacznie sugerowalem, ze mozna bylo by sie wstrzymac i poczekac, az znajdzie sie inwestor z prawdziwego zdarzenia i wybuduje cos wiecej oprocz kolejnego hipermarketu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) likass :
Weredyk_FT : ale niestety owintar jest własnością FRACA z krosna i on pewnie eybuduje coś w stylu stokrotka:/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) patrycja :
brrr...temat mial byc juz zakonczony nieprawdaz??szkoda emocji i strata energii...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) lukass :
patrycja tak zakończony co ma być to bedzie i konniec my niczego niezmienimy mozemy ubolewać nad jakimś dziadostwem bo ta firma napewno niczego fajnego niwybuduje:/ a dlamnie jest to tym bardziej ze z okien będe to widizał:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) Weredyk_FT :
Ale to Prezydent wydaje warunki zabudowy terenu i tu jest pole manewru.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) W.d.Rada :
To niech lepiej Bień przeczyta te uwagi i się zastanowi zanim zgodzi się na blaszankę, bo jego poprzednik już za swoją głupotę zapłacił na wyborych, aż nie może do dzisiaj się z tym pogodzić. Ale na szczęście tak jest, że ludzie pamiętają kretynizmy władzy - Bieniu jedź do Krakowa i zobacz jak powinno wyglądać centrum handlowo - rozrywkowe!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) giu :
do tej pani co się tak martwi czy inwestorom będzie sie opłacać - Tarnów i okolice to wciąż zagłębie dolarowe i chociaż dolar to nie to co za komuny i ma niski kurs to tutejszy ludek sporo grosza puszca na luksususowe zakupy i przyjemności...tyle że w Krakowie ....i wiem co piszę!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) W.d.Rada :
FRAC też się powinien zastanowić bo na jakimś tam badziwiackim centrum tylko popłynie bo blokersi już mają swoje kauflandy, lidery i Hypery, a ludzie "z domków" (których tu nie brakuje co łatowo zauwazyć) dalej będą jeździć na zakupy do Plazy w Krakowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) tomek :
A czy ten Frąc czy Frac to kmiot czy gość rozgarnięty - czy ktoś coś o nim wie?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) ada :
do Weredyk FT: przez cały 2004r. w kazdej biznesowej gazecie były ogłoszenia TESCO, że poszukują w średnich miastach dobrej lokalizacji, ale kto z tych chłopaków w kosciułkowych garniturach z Nowej czyta takie gazety

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2005) mori :
Tesco już ma dobry teren w Tarnowie pod budowę hipermarketu, przy ul. 16 pułku piechoty.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2005) Weredyk_FT :
Na razie tereny przy ul 16 Pulku naleza do krakowskiej Gemini Holdings.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2005) lukass :
to tesco bedą budować przy 16 pólku...?? ale na owintarze pewnie nic ciekawego niwybudują....Dokładnie połowa miasta jezdzi na zakupy do krakowa do plzy!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2005) USA :
WALMART! I byłoby w końcu tanio.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2005) o tyle :
co wy tak z tym tesco w rankingu "polityki" tesco zajelo przedostatnie miejsce bo jest najdrozszy a carrefour (co bedzie zamiast hypernovej) drugie i tyle.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2005) lukass :
ale stokrotki albo lidera niechcemy na owintarze:/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2005) zks :
przy okazji budowy supermarketu proponuje zburzyć kurnik przy bandrowskiego tj.tarnovie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2005) lukass :
plaze chcemy rojek palan...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2005) tomek :
Rojek i łabno ze swoją ekipą powinni się wynieść do Bobowej albo Gnojnika, tam mieliby wioche i zacofanie, dziadaństwo, małe sklepiki-budeczki......no i nie zapomniany klimat PRL-u (być może krzywdzę te miejucowości bo dawno tam nie byłem, jeżeli tak to przepraszam)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2005) Weredyk_FT :
lukass i tomek - a za kogo najprawdopodobniej wybuduja ten wiejski bazarek? Za byly zarzad, czy obecny w postaci Prezydenta mgr inz Mieczysława Bienia? Juz wspomnialem, ze to co teraz powstaje mialo forme tego co wtedy bylo przedkladane na obradach miasta, itd. A reszta to sa fanaberie, ze plazy, itd.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2005) Bolo :
Jeżeli w Tarnowie nie powstaNą nowe inwestycje to miasto zostanie takim samym zadupiem jakim jest do tej pory. Miasto nie robi nic aby powstawały nowe obiekty i miejsca pracy. W Krakowie jest na kazdym zakręcie hipermarket i wcale sobie nie krzywdują tylko wolne tereny zagospodarowują i popatrzcie na bezrobocie w Krakowie jak jest niskie w stosunku do innych porównywalnych miast. Ruiny straszą odwiedzających nasze miasto i mam podstawę by twierdzić, że stan taki potrwa bardzo bardzo długo. Ciekawe kto wziął albo weźmie kasę za blokowanie inwestycji.Tarnów jest zapyziałym miastem i takim zostanie. A władzę zarządzającą miastem społeczeństwo ma taką na jaką zasługuje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2005) boluś :
BOLO tarnówek był jest i będzie takim zadupiem i żadna inwestycja nic nie pomoże poprostu czeba czytać jak się daje X a wyborach i tyle

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2005) Bolo :
boluś jak widze, edukację skończłeś na zerówce(czeba??????????). Ale mniejsza o to - u nas władze się tylko wymieniają. Raz Rojek a następnym razem Bień i tak na zmianę.U nas starym zwyczajem trzeba by było przywieźć kogoś w teczce albo człowieka typu "Iwan Groźny". Lub też Caryca Katarzyna.:)))))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2005) lukass :
ludzie w tarnowie jak dziure w jezdni zalepią to juz w kronice pokazane jest. bień był wstyęge przecinać a biskup był świecić inwestycje przecierz to jest nienormalne co sie w tym tarnówku dzieje co za palanty ządzą ze jak ktoś chce wybudowąc...jakiś hipermarket.. to wszystko robią zeby blokować dlaczego pytam sioe dlaczego bo w łape szmacairze niedostają!!!!!precz z radnymi tarnowskimi precz z wadzą tarnowską!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2005) ela :
to co powstanie na owintarze będzie pomnikiem Bienia na następne kilkadziesią lat i oby on sobie z tego zdawał sprawę i miał ambicję wypaść jak najlepiej...trochę się jednak obawiam bo on na oko na światowca nie wygląda.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2005) tomek :
lukass ma rację; w tarnowie robią sensację, że na łatanie dróg wydają w roku 100 tyś zł, podczas gdy w 6 razy większym krakowie wydają 40 razy więcej na drogi i to robi wrażenie na inwestorach bo widzą, że miasto się rozwija. U nas nie potrafili nawet poszerzyć drogi Tarnów - Mościce, a chwalą się tym, że utrwalili małomisteczkową ścieżynkę. Reguła jest prosta : NIE INWETUJESZ SAM W SIEBIE - MY W CIEBIE TEŻ NIE BĘDZIEMY!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2005) i :
Jak długo jeszcze kilku szewców czy kupczyków będzie szachowało całe miasto i bruździło przy każdej inwestycji - TarnoVia do muzeum!!! Przecież to wstyd, że taki wyliniały ze starości i nędzy klub wciąż rozpiera się w centrum miasta. Jeden , a bogatszy klub w Tarnowie całkowicie by wystarczył.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2005) mks :
w Tarnovie nie ma bogatego klubu, chyba mówisz o nieopodal leżącej wsi i klubie Trzebinia moscice

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-01-2005) mks :
a wracając do tematu to boje sie jak niektórzy powyżej aby nie postawiono tam jakiegoś bladsznaego potwora, plaza byłaby juz lepsza, ale jak to w Tarnowie - zawsze zwycięży gorsze rozwiązanie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) ciesielczyk :
1) pierwsze OK dla supermarketu na Owintarze dal prezydent Ciepiela i to tuz przed swoim odejsciem z urzędu. O tym warto pamiętać - dlaczego Ciepiela tak się spieszył. Podpadł tym swemu kumplowi - Zbigniewowi Kupcowi - wspólwłaścicielowi i TEMI i Switu. i od tej pory TEMI "gnoiło" Ciepielę do tego stopnia, iż mu nawqet zarzucało przyjęcie łapówki - sprawa zakopńczyła się w sądzie - iCiepiela formalnie wygrał, ale że proces był w trybie "ordynacji wyborczej" nic z tego nie wynikało. 2) Po przejęciu władzy ekipa Rojka - natychmiast cofnęła to pozwolenie - czym uciszyła Kupca - ale później mu podpadła i TEMI zaczęło "gnoić" Rojka. Frac inwestor zaskarżył decyzję do Wojewody i NSA i niedawno wygrał sprawę. 3) Gdyby Rada Miejska nie zgodziła się na budowę supermarketu FRAC otrzymałby od nas wysokie odszkodowanie. 4) Kto więc jest winien? pozdrawiam ciesielcz yk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) LOPis :
ja to tam che tesco i tranwaj w tarnowie :) moze byc wesolo wtedy i cos nowego hehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) Weredyk_FT :
wizualizacja http://www.tar now.pl/galeria/galeria_215/ind ex.php Jak na moj zmysl estetyczny nic ciekawego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) lukass :
co z tego ze rojek wysofał pozwolenie teraz przez palan....niebedziemy mieć palzy tylko blaszane gówno typu delikatesy centrum i to ma być najwieksze w regionei śmieszne to

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) lukass :
http://www.tarnow.pl/galeria/g aleria_215/index.php na mój gust tez niezbyt i co to ma być tesco chyba nie mówiono ze ma być z parkingiem podziennym jak na wizualizacji widze tam parking na 20 aut paranoja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) aaa :
Pozwolę sobie na kilka słów w stylu demokratyczno - rewolucyjnym. Nie użalajmy się nad sobą i miastem – przeciwdziałajmy, nie obrzucajmy błotem kogo popadnie - rzucajmy celniej i w sposób przemyślany. Jest na to kilka sposobów... PS. KTO się boi TEMI?! – ludzie, opamiętajcie się, bardziej prowincjonalnego i częściej mylącego się pisma chyba już nie znajdziemy).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) i :
widziałem wizualizację - przecież to drugi KAUFLAND ciut wiekszy od Biedronki - to ma być zamiast Plazy??? - co za upadek miasta!!!!! To dobre dla Dąbrowy Tarnowskiej, to jest obudowany barak!!! a gdzie miejsce na butiki???na rozrywkę ??multikino???kręgle??itp

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) Weredyk_FT :
Lukass jesli Ci tak jej brakuje to sobie wybuduj, wyciagnij swoje zaskorniaki, to kieszonkowe co przez wiele lat pieczolowicie zbierales i zacznij dzialac, jest tyle jeszcze ciekawych terenow. I po problemie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) Marcin Kupiec :
Panie Ciesielczyk . Bardzo ładnie Pana szanownego proszę - naucz się Pan pisać . Poza tym , nie uważam by Pan mógł być autorytetem moralnym do wypowiadania się w ten sposób o ludziach - z tego co się orientuję ma Pan na sumieniu przynajmniej jeden wyrok w sprawie karnej , a to oznacza , że jest Pan zwykłym PRZESTĘPCĄ !!!! a takich , przynajmniej JA , nie chcę tu widzieć !!!! Na całym świecie tego typu obiekty buduje się na obrzeżach miast i nie jest to spowodowane fantazją ludzi wydających pozwolenia na budowę , lecz czystą , logiczną kalkulacja . Owszem , powstaną nowe miejsca pracy . Ale napewno będzie ich mniej niż tych , które znikną . Niedługo dojdzie do tego , że będziecie w tej pipidówie pracować dla FRACA bo nigdzie indziej pracy nie będzie !! Ludzie myślcie !!! I cieszcie się , że macie takiego Kupca , ktory to widzi i chce coś z tym zrobić . Owszem , on na pewno ma w tym swój interes - nie chce zostać bankrutem jak i cała reszta tarnowian zajmujących się handlem !!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) tomek :
Weredyk FT: tego typu gadka nie załatwia sprawa bo odpowiedzialność za jakość naszego miasta spada na tych co się pchali na piedestał. Jeśli ktoś kto decydował doprowadzi do wybudowania w centrum miasta zamisat czegoś godnego podziwu zwykłego baraku-supersamu powinien dać sobie spokój z działnością samorządową dożywotnio, choć mam nadzieję, że pomogą mu w tym wyborcy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) lukass :
tomek dokładnie a ty werdykt widze ze ty byś sie nawet lider price zachwycił którego pewnie planują na owintarze z budować i to jeszc z kartonu bo cegła to dla fraca z krosna zbyt duze koszty człowieku co ci jakiś nieznany frac zbuduje powiedz mi to??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) i :
Jasne - w "tarnowie-pipdówie" tyko wiejskie domy towarowe, a eleganckie cetra handlowe dla rzeszowa, krakowa ,opola ,bielska... itd Jakoś w tamtych miastach sobie nie krzywdują, choć mają sporo takich inwestycji (za grube miliardy). Jak tak dalej pójdzie to tarnów będzie skansenem kupiectwa, gdzie wycieczki z całej polski będą oglądać jak handlowano w biednej galicji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) tomek :
A dla mnie jest obojetne dla kogo będę pracował czy dla jakiegoś jaśka z tarnowa czy frąca z kądśtam (i tak żaden z nich sie ze mna nie podzieli zyskiem). Ważne który z nich zainwestuje w mieście grube miliony, bo na to patrzą następni inwestorzy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) adi :
Ale Bień chyba sobie zdaje sprawę z możlwiości finansowych Fraca i jeżeli on ma zamiar sam inwestować to chyba mu na to nie pozwolą no bo na cóż może stać tego gościa???? kiedyś to podobno ten frac miał być tylko posrednikiem i sprzedać teren poważnej firmie (od REALA), a teraz chyba też ma kogoś. Jnaczej to faktycznie będzie problem bo polscy inwestorzy są dobrzy, ale na Pcim, chba że mówimy o Kulczyku albo Niemczyckim, ale nie słysząłem, żeby się interesowali tarnowem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) maku :
Tarnów wcale nie jest taką pipidówką bo jakby kraków albo nowy sacz tak ścisnąć granicami jak jest ściśnięty jest tarnów to byłyby to o wiele mniejsze miasta alebo gdyby tarnów mial tak samo zrobione granice to bylby na mapie i w liczbach duzo większy. Tamte miasta nałykały wszystkie podmiejskie wioski i pola kukurydzy. ale prawdą jest, że wybieramy zawsze władze z mentalnością dobrą dla Radłowa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) MK :
I : eleganckie centrum handlowe ? frac ? moment a czy to nie ma byc przypadkiem wielkopowierzchniowe wielobranzowe cos na ksztalt hipermarketu ??? pokaz mi przyklad czegos takiego w centrum Krakowa ... bardzo ladnie prosze :) choc jeden przyklad , gdzie w Krakowie w odleglosci 5 km od centrum jest cos takiego ? w tarnowie odleglosc od rynku wyniesie chyba mniej niz 1km .. handel w tej pipidowie zszedl na psy juz dawno temu a budowanie kolejnego molocha ( jak na warunki naszej pipidowy ) w centrum jest pomyslem poronionym - oczywiscie moim zdaniem . maku : poszukaj sobie informacji na temat wielkosci Krakowa a potem zobacz na Tarnow ... roznica ok 10-1 .... wniosek : Tarnow to pipidowa , ktorej nie mozna porownywac do Krakowa , wiec nie mozna tu budowac hipermarketu na hipermarkecie !!! poza tym popatrzmy z innego punktu widzenia - podatki . przyklad hiper - niedlugo zniknie ona a na jej miejscu bedzie stal podobno Carrefour ... czyli kolejne kilka lat niskich podatkow ... ze to jest zle dla miasta nie musze pisac , poniewaz i tak malo was to obchodzi :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) Weredyk_FT :
Oczywiscie, ze spada odpowiedzialnosc na poszczegolnych Prezydentów. Ale pragne zauwazyc, ze Rojek stal na stanowisku, ze albo buduje sie Centrum Komunikacyjne albo nic, a juz w szczegolnosci barak handlowy i nie pozwolil na postawienie czegokolwiek, gdyz zywil zapewne nadzieje, ze inwestorzy zrewiduja swoje plany i wybuduja to czego miasto oczekiwalo od nich. Tomek i lukass widac ze analfabetyzm funkcjonalny was trawi albo macie takie zaniki pamieci, ze jak zaczynacie 3 zdanie czytac czyjes wypowiedzi to zapominacie o pierwszym. Poczytajcie sobie moje wczesniejsze komentarze - tez jestem przeciwny budowie kolejnego hipermarketu, jak rowniez dziwi mnie uleglosc władz miejskich.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) beret :
Interesujące jest to, jakie stanowisko prezentował p.Bień podczas kampanii wyborczej. Wtedy był całkowicie przeciw budowie marketów, a teraz ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) Weredyk_FT :
Beret - miedzy programem wyborczym a obecna dzialalnoscia Pana Prezydenta mgr inz Bienia rysuje sie wyrazny kontrast. Mialo byc zero kredytow, a jest kredytow jest o wiele wiecej niz za wladz poprzedniej kadencji, mialo byc ograniczanie w zatrudnieniu w Urzedzie Miasta, a zatrudnia sie kilkadziesiat osob. Mozna mnozyc wiele przykladow...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) MK :
beret ... gdy nie wiesz o co chodzi , chodzi o pieniadze. proste :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) lukass :
to coś ma się nazywać CH "OWINTAR" smiechu warte moze niech nazwą to CH BIEŃ haha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) maku :
MK nie masz racji i wiedzy; proporcje krakowa i tarnowa to nie 10 do 1 tylko 6 do 1 (zajrzyj do rocznika statyst.)a to duża rużnica; inne miasta porównywalnej wielkości (opole,bielsko, rzeszów), które nie mają kompleksu małomistaeczkowego, walczą o swoje i zabiegają o inwestycje - mają po kilka centr handlowych i nie słyszałem, żeby któremuś to szkodziło, bo jest wręcz przciwnie; nie zapominaj, że z tarnowa korzystają także okoliczne miescowoći w tym te dość spore jak brzesko, debica,dąbrowa, tuchów itd. a to kilkadziesiąt, jeżeli nie kilkaset tysięcy ludzi; jeżeli tak lubisz logikę i kochasz swoje miasto to odpowiedz na pytanie czy lepiej przyjąc inwestycję np. za 300 mln zł czy nie jej nie przyjmować. A jezeli chodzi jeszcze o porównania to w krakowie mają 12 hipermarketów (pow. 6000 m kw)co daje średnią 1 hip. na ok. 50 tyś ludzi, podczas gdy w tarnowie mamy jeden hip. na 120 tyś ludzi - i oni tam jakoś nie płaczą, więc pogłówkuj.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) elka :
Ale o co w ogóle chodzi. Jak to możliwe, że jeden kupiec idzie skarżyć do władz miasta na drugiego, że tamten ma ładznieszy sklep, albo większy, albo lepiej połozony i co... ?pewnie władza ma dbać o to, żeby wszyscy prowadzili małe geszfciki i żaden się nie wyrużniał??? od tego jest władza samorządowa??? na tym polega SWOBODA GOSPODARCZA, WOLNY RYNEK i KONKURENCJA. Ja jestem konsumentką jest nas 100 razy tyle co kupców a nasz interes i nasze zdanie w handlu jest najważniejsze. Jak ktoś chce otworzyć duży sklep to jego sprawa. Może prezydent ma nakazać wszystkim kupować w pawilonach typu ZENIT lub ŚWIT???!!! A Może one też są za wielkie i przeszkadzają innym kupcom, którzy nie mają sklepów tak blisko centrum.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) tomek :
Czytał ktoś artykół w temi "kolejny hipermarket" - już nie mam wątpliwości czemu i komu służy ten tygodnik - rzekomo i- nformacyjny, ale kicha dziennikarska

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) i :
kolejny??? to mamy już kilka???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) lolobrigida :
Do Pana Kupac .... Jak można było tak wstrętnie zmodernizować DH Swit przecież to jest paskudztwo co Pan zbudował. Czy Pan naprawdę nie ma zmysłu estetycznego. Przeciez ta dolna elewacja woła o pomstę do nieba, szara paskudna ale absolutnym hitem to sa te wstretne reklamy jakis tam sklepów. Każda jest inna jedna mniejsza druga wieksza upstrokacone jak na wiejskim jarmaku. Panie Kupiec Pan ma wiejski gust. Niech Pan coś z tym zrobi bo naprawde zewnetrzna elewacja jest ochydna. Nie wspomne juz o architekturze bo szkoda nerwów.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) lolobrigida :
wyżej to do Pana Kupca (przepr. za pomyłkę)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) Fred Jankisz :
Parodia co tam zamierzaja zrobic !!! Plaza byla by extra przynajmniej byloby gdzie wyjsc, albo chociaz same kino np. Cinema City, Multikino...Bo te tarnowskie to porazka, raz na 3 miesiace w repertuarze znajdzie sie jakis interesujacy film ktory pozniej leci przez 3 tyg..Trzeba uciekac z tej wiochy czym predzej..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) lukass :
ale nasi tarnowsy radni mówią na ELEA hipermarket to ja przepraszam bardzo dla nich biedronka to juz jest hipermarket czy to normalne?? to są debile dla mnie bo tarnów przypominam ma JEDEN hipermarket na 120 tys a reszta to badziewie zwane przez naszych radnych hipermarketami a to są radni supermarkety i market i super samy precz z tym dziadostwem w Tarnowie powiiny być same hipermarkety!!!! juz niewspomne o plazie:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) MK :
maku : troszke przesadziles z tymi dodatkowymi kilkoma setkami tysiecy ludzi :) fakt pomylilem sie co do proporcji Tarnow- Krakow , ale niewiele . prosze sobie doliczyc ponad 120tys studentow , kolejne kilkanascie tys turystow oraz kolejne kilka(dziesiat)set tysiecy ludzi z okolicznych wiosek , miasteczek czy tez miejscowosci - bo rozumiem to nie tylko Tarnowa dotyczy. po dodaniu owych sum zblizamy sie raczej do moich proporcji. nastepna kwestia - Tarnowa nie mozna tez przyrownywac do np Rzeszowa , ktory jest bodajze ok 2 razy wiekszy ( ludnosc ) . nastepna sprawa - jaka inwestycja 300 mln zl ????????? ze niby FRAC tyle da na blaszaka handlowego ?:) pobozne zyczenia. co do logiki - jesli Twa mowi : zbudujmy w centrum miasta molocha handlowego ( kolejnego ) dajmy ludziom nowe miejsca pracy ( likwidujac conajmniej tyle samo starych ) - to ok . jest to wtedy logiczne :) tylko ta logika jest conajmniej dziwna. i moja rada - sam rusz w koncu glowa . lolobrigida : niestety nasi szanowni koledzy komunisci nie wpadli na pomysl wybudowania dh swit na solidnych fundamentach. to co powstalo bylo jedyna w miare estetyczna opcja. niestety przebudowa w wiekszym zakresie nie wchodzila w gre. nalezalo by wyburzyc obecny obiekt i wybudowac nowy a na to - przynajmniej Kupiec kasy nie ma. moze masz ja Ty ? jesli tak na pewno zostaniesz zaproszona do wspolpracy :) elka: jasne masz racje. ale to nie chodzi tylko o jednego kupca ... widze , ze cala ich reszte Ty jak i Tobie podobna grupa tarnowskich konsumentow masz w glebokim powazaniu - Twoje prawo. nikt Ci nie kaze . ale powiedz mi dlaczego chcesz pozbawic funduszy na zycie wielu innych , wlasnie tych malych , ktorzy badz co badz tworza mily klimat starego miasta ? Kupiec nie zginie , oni predzej . i powtorze jeszcze raz - ok niech buduja najwieksza nawet PLaze ale nie w centrum !! tak sie nigdzie nie robi - ani w Krakowie ani w Rzeszowie , bo to jest glupie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) MK :
maku : tych turystow ( kilkanascie tys ) jest tylu w ciagu maksymalnie tygodnia... a w Tarnowie ilu ich mamy na miesiac ? tysiac ? moze znowu troche przesadzilem .... 500 ? moze na tym nalezy sie skoncentrowac ? ruszanie glowa ma swoje zalety ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) lukass :
MK ale powiedz co innego na owintarze zbudują??? przynajmniej bedzie ładnie wygladała zabudowa terenu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) lukass :
a popatrzcie na legnize lub zileoną góre te miasta mniejesze od tarnowa mają po 5 hipermarketów!!! i to nie typu biedronka zabka piotr paweł tylko AUCHAN TESCO castorama itp

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) maku :
MK: ale właśnie gnuśnienie miasta czyli trwanie bez rozwoju i inwestycji powoduje, że turyści nie chcą przyjeżdżać do tarnowa bo to właśnie zapyziałe miasto i biedne, ale co gorsze to młodzi ludzi zwłaszcza ci po studiach w innych miastach (kraków / warszawa itp) nie chcą wracać do tarnowa, bo zobaczyli jak mogą wyglądać i rozwijać się misata. Właśnie takie rozumowanie jakie prezentujesz ty i tobie podobni powoduje, że w tarnowie jest coraz mniej ludzi którzy mogliy zmienić to miasto na lepsze... i koło się zamyka bo najbardziej kreatywni i przedsiębiorczy młodzi ludzie opuszczają miasto - i na tym polega jego ubożenie, co na pewno odczuwają przede wszystkim ci mali tarnowscy kupcy, którzy narzekają na ubożenie tarnowian i brak zamożnych klientów//// A z innej beczki to ile będzie kosztować inwestycja na Owinarze? -twoim zdaniem -podaj liczbę mln? I w ogóle co to za nuta z tym pozbawianiem kogoś środków do życia - czy to znaczy, że z litości mamy kupoać u tzw. małych kupców/ A co z kupcami którzy będą handlować w CH Owintar??? czy oni nie mogą zarabiać???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) student :
w Tarnowie też sa studenci i to nie mało !!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) i :
A kto powiedział, że w Handlu w Tarnowie może pracować tylko tylu ludzi ilu teraz pracuje, a nie np. dwa lub trzy razy tyle??? czy tylko niektórzy mogą zarabiać?? dlaczego kilkaset innych osób nie może zarabiać pracując w CH i okolicy, handlując, dostarczając towar,świadcząc usługi itp. A dlaczego powstanie kilkuset nowych miejsc pracy w centrum miasta musi równać się utracie pracy przez innych? Może ci starzy będą musieli się bardziej starć, wreszcie postarają się o lepszy towar, lepszą obsługę, lepszy wygląd sklepów. Czy nie lepiej żeby zamiast np. 700 kupców zarobiło po 6 tyś miesięcznie 1400 kupców zarobiło po 3 tyś zł??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) qiu :
DH Świt już tyle lat działa a do tej pory nie wyremontowali parkingu choć każą za niego słono płecić. Obciach tam zabrać kogoś z zewnątrz (resztki asfaltu z czasów gierka, dziury i kałuże, że o cisnocie nie wspomne). W środku też nie lepiej, bo to taki ulepszony burek pod dachem - ja osobiście nie żałuję takieigo handlu . NIECH WYGRA LEPSZY ! - to chyba uczciwe (handel to przecież walka o klienta)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) MK :
maku: uwazasz ze CH Owintar przyciagnie turystow ? powodzenia. i : tak mowi zwykla logika - w tych centrach handlowych nie beda glownie kupowac ich wlasciciele , tylko ludzie , ktorzy pracuja gdzie indziej. proste prawa ekonomi mowia , ze handlujac ze soba w granicach miasta , nic z tego nie bedzie . to co ja zarobie na handlu z toba , wydam u ciebie i ty zarobisz ... czyli wyjdzie na 0. bez sensu. fakt moze zarobia po 3 tys zamiast 6... tylko pytanie - skad oni potem wezma pieniadze na remont , na unowoczesnianie tego co obecnie jest podobno brzydkie i n zlym poziomie , skoro teraz zarabiajac 6tys na to ich nie stac????? ciebie to nie dotyczy prawda ? student : no jest ich po byku - glownie mieszkancy Tarnowa. qiu: parking przed DH swit jesli sie nie myle nalezy do miasta. bylby wiekszy gdyby nie ten jeden szczegol. a jest platny powyzej ( nie pamietam ) jakiegos czasu. dlaczego? bo uzywaja go w wiekszosci nie klienci lecz ci ktorym wygodniej tam auto zostawic bo maja do domu blisko.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) MK :
lukass : o jakich kwotach na inwestycje mowimy ? 100 mln zl ? za takie pieniadze mozna wybudowac wiele roznych rzeczy , ktore przyciagna turystow , ktore dadza prace , ktore zwieksza atrakcyjnosc naszego miasta pod kazdym wzgledem . fakt - to co tam obecnie sie znajduje nie jest zbyt ciekawe. dopoki samo miasto nie wyda sporej kwoty na promocje regionu , na ulatwianie inwestycji zwiazanych z produkcja , na rozwoj bazy turystycznej , atrakcje turystyczne - do tej pory nic tu sie nie zmieni ! na tej budowie zarobia firmy budowlane i wlasciciel , czego mu z calego serca zycze. konsumenci zyskaja tylko tyle, ze bedzie kolejny blaszak , do ktorego mozna sie wybrac i poogladac wystawy . napewno nie kupia tam ani taniej , ani lepiej , ani nic czego gdzie indziej by nie dostali. w cuda chyba nie wierzycie ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) MK :
jeszcze jedno : czy ktos z Was moze wie , dlaczego w Tarnowie nie bedzie pewnie nigdy Plazy ?? ani nawet samego , normalnego , nowoczesnego kina??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) Asik :
Osobiscie uwazam,ze wszyscy w kolko mowia to samo. A rzecz w tym, ze kazdy chce wybudowania hipermarketu, rozwoju miasta Tarnowa (naszego pieknego :) ) . Sam mam zdanie, ze sensowne jest budowanie ( ale powtarzam: BUDOWANIE) hipermarketow na obrzezu miasta a nie w centrum. ALE JESTEM ZA ROZWOJEM MIASTA. Swit- i tak przezyl wieksza metamorfoze anizeli DH Zenit, i chwala mu za to. A propos parkingow....MAX niby nowo wybudowany a parking tak beznadziejny, ze nie ma nigdy miejsca do postawienia samochodu. I gdzie tu nowoczesnosc? I w zasadzie MAX tak samo kwadratowy jak SWIT hm. A jak mowa o przyciaganiu turystow...to chyba nie sklepy ich przyciagaja? Bo cos by tu bylo nie tak. Stare miasto ich przyciaga, zabytki, rynek ... a nowy hipermarket (patrzac po projektach , dosyc mizerny ten budynek w sensie atrakcyjnosci i estetyki) raczej nic do turystow nie ma. Peace & love ludziska.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) As :
ja wiem ... bo ludzi po prostu nie stac na to,zeby isc do takiego Multikina ...albo do Plazy, to jest po prostu za male miasto. I nie chodzi mi o to,ze nie chce zeby sie rozwijalo..niech sie rozwija, ale na miare wlasnej powerzchni i mozliwosci.(a nie,zeby wybudowac molocha typu plaza a potem martwic sie bo plajutuje heh )...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) maku :
A czyje to będzie zmartienie, że spaljtuje/// jak ktos wyda na budowe 100 mln (da zarobić wykonawcom i producntom materiałów), a potem choćby tylko przez jakis czas dał zarobic ludziom - to i tak będziemy do przodu. Przecież nie weźmie ze sobą terenu z zabudową, a co najwyżej przejmie go ktoś inny

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) giu :
mnie na prawde nie interesuje czyj jest parking, kto komu musi i co tam musi i tak dalej; mnie jako konsumenta ineresuje żeby było porządnie i żebym mógł kupować jak europejczyk, a jak ktoś nie potrafi mi tego zorganizować to chce i mam prawo iść do tego kto to zagwarantuje//// sorry ale takie jest życie i nie życze sobie (jak pewnie wiekszość) narzucania sposobu życia, robienia zakupów itd. Nie mam nic przeciwko funkcjonowaniu i DH ŚWIT i CH Owintar - niech ludzie wybiorą (może każdy będzie miał swoją kategorię klientów). Na razie w tarnowie handel układa się pod niewybrednego klienta. Ja nie po to harowałem w USA żeby kupować w biedronce czy innym dziadostwie i żebym na zakupy musiał jeździć do rzeszowa (a takich jak ja jest w tarnowie i okolicy tysiące - zobacz jakie ludzie stawiaja chałupy).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-01-2005) maku :
MK; Oczywiście, że turysci nie przyjeżdżają dla centrów handlowych, ale czy myslisz, że do krakowa przjeżdzałoby tylu turystów gdyby tam dalej zionęło komuną jak w tarnowie. Zresztą zakupy też są elementem turystyki i kazdy polak o tym wie. A jezeli chodzi o inwestycje przemysłowe to masz racje że maisto musi o nie zabiegać, ale czy tak trudno zrozumieć obcokrajowców, którzy szukają terenów pod inwestycę, że wolą wybudować fabrykę w pobliżu fajnego miasta, w któym bedą się czuć wygodnie własnie m.in. dzięki centrom handlowym, multikinom ,,, Czy jak ty maiłbyś się przenieść z rodziną na kilka lat do polski np. z farncji chciałbyś pracować pod tarnowem, czy pod krakowem. Wniosek jest taki, że dopuki tarnów bedzie pustynią nikt poważny się tu nie zwlecze - zresztą cały czas widać jak nas omijają z daleka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) jmax :
Jest mi przykro... i tyle wam powiem. Sanguszkowie w grobie się przewracają. Takie pyszne piwko tam robili! Browar zniszczyli jabolami komuchy, teraz demokratyczne władze w samym centrum miasta pozwolili wybudować następny szczyt pazerności i kiczu. Podziękowania panowie włodarze!!! trzeba jednak opuszczać to miasteczko powoli choć ze smutkiem...niedługo będą same hipermarkety i Urząd miasta.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) As :
jmax masz racje !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) MK :
maku : wlasnie od tego mamy wladze tarnowa, zeby przekonaly tych obcych z kapitalem , zeby TU a nie gdzie indziej stawiali swoje inwestycje najlepiej produkcyjne. a takie gadanie jak Twoje wlasnie nic nie wnosi. bo przeciez miasto jest do bani , bo i tak nikt tu nie przyjdzie , wiec jesli mieliby nam zainwestowac 1 mld w wysypisko smieci na owintarze to jasne!!!!!! czemu nie !!! przeciez to wielka inwestycja !!! tragedia .................... nie ruszasz nadal glowa. na chwile obecna Tarnow utrzymuje sie z azotow. i dopoki takie drugie azoty nie powstana , w taranowie nie bedzie wiecej pieniedzy w kieszeniach konsumentow , co za tym idzie niewazne ile blaszakow zrobia , wiecej kasy w nich nie zostanie wydane. Jmax : widze , ze nie tylko mnie to boli ... pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) MK :
poza tym inwestycja ma wynosic chyba 10 mln a nie 100 .... za 100 to by 2 plazy wybudowali

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) MK :
giu : wiem ze Cie to nie interesuje , Was wszystkich to nie interesuje. Wam sie wydaje , ze macie prawo wymagac , by sklepy wygladaly tak a nie inaczej , zeby byly piekne , nowoczesne. ale powiedz mi , jak maja powstawac takie sklepy , skoro TY i cala reszta nie idziecie do nich wydac swoich pieniedzy ???? obroty w handlu w ciagu ostatnich 10 lat spadly o jakies 50-70% ... a konsument wymaga!!!! to jest po prostu smieszne. wlasciciel sklepu ma miec pieniadze , ale ja ich mu nie dam bo sam nie mam. ale wymagac to bede ... bez s e n s u !!!!!!!!!! tak samo bedzie z FRACEM ... jak nie w tym roku to w nastepnym... szybko sie wam znudzi jak zauwazycie ze to nic nowego i ciekawwego nie jest :) polak madry po a nie przed ... ma to ukryty sens. zmienil bym to na polak mysli po a nie przed .....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) MK :
wladze miasta powinny podejmowac decyzje zabojcze dla siebie z politycznego punktu widzenia, zeby w tarnowie dzialo sie lepiej. pieniadze nalezy wydawac na promocje regionu , nalezy wyznaczac tereny dla przyszlych inwestorow. te tereny wg mnie moga byc wydawane wszystkim chetnym do stawiania na nich przedsiebiorstw produkcyjnych , njlepiej za DARMO w dzierzawe powiedzmy na 30-50 lat , powinno sie im proponowac roznego rodzaju ulgi, tylko po to by ich zachecic. ale przeciez wladze tego nie zrobia , bo konsumenci od razu krzykna , ze to jakies brudne interesy, ze wladze biora w lape. ludzie musza zrozumiec, ze takiemu inwestorowi jest obojetne , czy bedzie to Tarnow, Debica czy Kozia Wolka. dla inwestora liczy sie interes. a dla nas ? a dla miasta? dla nas i dla miasta powinno sie liczyc nie to ile stracimy na wydaniu takiej ziemi za darmo, lecz to ile nowych miejsc pracy powstanie, ile nowo wygenerowanych pieniedzy zostanie w kieszeniach konsumentow. to ze miasto straci kilka mln zl nic nie znaczy. ono i tak juz ma dlugi. ale bez wydania kolejnych sum pieniedzy na rozwoj, promocje itd itp - niestety bez tego NIC tutaj sie nie ruszy. i zaden nowy blaszak - ani kaufland ani frac - tego nie zmieni. nie dawno byla mowa o tym, ze Polska przegrala bodajze z Czechami walke o fabryke Toyoty. pytanie dlaczego? odp jest prosta - dlatego ,ze wlasnie postepowali w ten klasyczny polski zasciankowy sposob! ziemie sprzedac za grube miliony , droge najlepiej do tej ziemi niech sobie toyota zbuduje sama ... a Czesi ? wszystko zrobili tylko po to , by ta fabryka stala u nich! i kto wyszedl na tym lepiej ? my ? czy oni ? oni maja kilka tys nowych miejsc pracy a w Polsce nadal stara bieda . dopoki ludzie nie zrozumieja , ze tak sie zalatwia powazne interesy , inwestycje rzedu kilkuset mln EURO , ktore tworza tysiace miejsc pracy , dopoty bedzie u nas bieda. to byl tylko przyklad modelowy majacy na celu przedstawienie obecnym na tym forum , ze wladze Tarnowa nie robia zupelnie NIC w tym kierunku. koncentruja sie na wydawaniu pieniedzy na zwiekszenie zatrudneinia w administracji miasta - powinno byc na odwrot! powinno sie redukowac to zatrudnienie. powinno sie budowac nowe drogi , stare naprawiac , powinny jezdzic delegacje miasta tarnowa za granice i promowac we wspolpracy z tamtejszymi biurami podrozy nasz region! przeciez tarnow ma piekne stare miasto, wiele zabytkow , wystarczy wybudowac jedna , dwie nowe atrakcje ( np park wodny , park rozrywki , cos ciekawego i innego zarazem , cos co przyciagnie ludzi spoza tarnowa ) , rozbudowac i wyremontowac baze hoteli .... wtedy cos sie ruszy. efekty beda widoczne po kilku latach dopiero takze im wczesniej cos sie zacznie dziac tym predzej bedzie nam tu lepiej. a gadanie , ze wam jest obojetne gdzie idziecie na zakupy byle bylo ladnie , milo , fajnie i tanio - niestety te cechy nie moga wystepowac wspolnie. albo jest fajnie albo jest tanio. handlowcy tak samo jak WY nie maja pieniedzy na remonty i unowoczesnienia. zrozumcie to. a nowy blaszak , w centrum czy na obrzezach miasta , nie zmieni tego. NIE MA CUDOW. Bien sie nie sprawdza , dla niego sie liczy tylko , by nie podpasc osobom/instytucjom , ktore go wypromowaly. dba takze o wlasna kieszen , ale napewno nie dba tak jak powinien o tarnowian. i nie jest to wina kupcow , tak jak niektorzy obecni dorabiaja tu ideologie , wina lezy po stronie niedoleznej wladzy administracyjnej miasta, ktora sie skupia na walce o wlasne posady. przeciez nikt nie chce zostac Balcerowiczem , prwda? co z tego , ze dzieki temu Panu Polska przypomina obecnie bardziej Europe Zachodnia a nie Ukraine... tego to juz nikt nie pamieta. pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) As :
i kropka ! :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) jmax :
Zbigniew Koczwara, biznesmen, który chce wybudować w Stalowej Woli wielkopowierzchniowy sklep wniósł skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego na „bezczynność działania Prezydenta Miasta Stalowej Woli” w sprawie rozpatrzenia wniosku o ustalenie warunków zabudowy terenu pod sklep. Prezydent Andrzej Szlęzak nie ukrywa, że jest przeciwny powstaniu takiego sklepu w Stalowej Woli. – Zrobię wiele, aby przeszkodzić we wprowadzeniu do miasta hipermarketu proponuję abyście sobie w wyszukiwarkę google wpisali tylko 2 słowa „firma frac” w kilku miastach polski powtarza się ten sam scenariusz....przypadek? sz koda słów...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) http :
http://www.sztafeta.pl/modules .php?name=News&file=article&si d=628

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) MK :
brawo dla Prezydenta Stalowej Woli !!!!!!!! Panie Bien - na nauke nigdy nie jest za pozno ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) leliwa :
Do Mk: wszystko pięknie , ładnie, poza jednym. nieruchomość na Owintarzez pewnością nie moze być wykorzystana pod przemysłowe inwestycje, trudno bowiem ,zeby w centrum miasta powstała fabryka. Co wiec moze powstać? cetrum handlowe, biurowce, hotel, aqua park, centrum rozrywki. Ja jak i większość tu piszących opowida sie za centrum rozrywki. Wiadome też jest ,ze z rozrywką musi być połączony handel, bo bo sama rozrywka , zwłaszcza w polsce nie zwroci kosztów inwestycji.Dlatego optymalnym rozwiazaniem była plaza. Grunty owintaru sa w takim miejscu,ze można i powinno sie wymagać od inwestora by powstało coś naprawdę fajnego i pożytecznego. Ten planowany kurnik nie rózni sie prawie od innych bud typu krakechmia, elea, świt itp. Tragiczne jest to ,ze majać tak niesamowicie cenny grunt, można takie dziadstwo postawić.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) mefisto :
Może tu jest tylko jakiś podstep bo przczytajcie to "Centrum handlowo-usługowe powstanie na osiedlu gen. Andersa, przy ul. Krakowskiej, na placu pomiędzy ul. Ofiar Katynia a parkiem Sybiraków. Budowa ma ruszyć we wrześniu Artykuł archiwalny; Rzeszów Teren ten jeszcze kilka lat temu wykupiła rzeszowska firma Frac, właściciel supermarketów "Centrum". Wykonała nawet projekt budynku jednak teren sprzedała firmie Womak z Wrocławia. Wrocławska firma ulepszyła projekt i ma już pozwolenie na budowę. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, budowa ma ruszyć już we wrześniu 2004 (już budują autor postu)- Nie chciałabym mówić na razie o szczegółach inwestycji. Mogę powiedzieć jedynie, że będzie to nasza czwarta inwestycja tego typu w Polsce. W Rzeszowie jednak centrum będzie największe - powiedziała Wiola Wojnowski, wiceprezes firmy Womak. Nie zdradziła jednak dla jakiej sieci buduje centrum.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) mefisto :
....oby chodziło o to aby sprzedać teren innej firmie juz po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Moze ten projekt to taki pic na wode. P.S. Widziałem projekt tego co powstanie w Rzeszowie wybudowane przez ta firmę i muszę przyznać iż robi wrażenie może nawet lepsze od Plazy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) lukass :
mefisto barzdo mozliwe ze masz racje chłopie!!!! napewno frac jak dostanie pozwolenie na budowe sprzeda to jakimuś powaznemu inwestrrowi!!! bo coś mi sie niechce wierzyć ze Frac bedzie maiła kase na budowe:/ wpisując w google w wyszukiwarce firma frac wszedzie pisze ze tylko miało powstac..a nieopisze zeby powstało!!!! pisze ze albo sprzedali albo nic niezrobili

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) lukass :
ale jak frac jednak będzie budował to ludzie powstanie tam "Delikatesy centrum" normalnie tragedia dla tarnowa:(:(:(:(:(:( takie miejsce attrakcyjne a takie dziadostwo tam powstanie (oczywiście jezeli Frac bedzie budował) bo jak sprzeda innemu pwaznemu inwestorowi to będzie fajne:) wejdzcie na www.frac.pl i zobaczcie co nas ceka:/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) zxc :
Panie Prezydencie m.Tarnowa !!! A co będzie ZA nowym szpitalem, w widłach obwodnicy i ulicy Lwowskiej. Przecież to na obrzeżach miasta winien powstać duży market - może PLAZA, miejsa na parking b.dużo , obok obwodnicy, połączenie z ewent. zjazdem z autostrady. Panie KUPIEC !!! Należy forsować ten pomysł. I wilk syty będzie i kupiec też. Pozdrowienia !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) MK :
leliwa : centrum rozrywki jest czyms idealnym i wcale nie musi byc polaczone z przestrzenia handlowa , chyba ze chodzi ci o pamiatki :) aqua park ? super :) kregielnia ? super :) doskonale rozumiem , ze tam sie fabryki nie da postawic :) nie o to mi chodzilo. we wczesniejszych postach chodzilo mi raczej o wykazanie tego co powinno byc zrobione :) w celu rozwijania naszego miasta, nie koniecznie na owintarze. zgadzam sie , ze nie jest to miejsce na kolejnego blaszaka :) niestety Plazy nie bedzie w Tarnowie dopoki nie bedzie to oplacalne ... powierzchnia pod dilera np ery w Plazie w Krakowie ( ok 35m2 moze troszke wiecej ) miesiecznie kosztuje ok 10tys zl ... :) nie mowiac o wiekszym sklepie. niestety na Plaze w najblizszym czasie sie nie doczekamy . mefisto. lukass, zxc : jest mi bardzo przykro ale do Tarnowa zaden powazny inwestor z projektem budowy czegos a'la Plaza nie przyjdzie. kazdy kto zna sie choc odrobine na handlu widzi , co jest zapewne poparte badaniem rynku, ze tutaj sie to nie oplaca :( ludzie nie maja tyle pieniedzy na zbyciu co mieszkancy Krakowa , nad czym bardzo ubolewam. niestety w Plaza nie nalezy do tanich ... w Tarnowie jest wiele terenow wrecz idealnych pod produkcje. zacznijmy chociaz od terenow miedzy zakladami azotowymi a tamelem - dziura na mapie! tam nie moze nic innego powstac niz produkcja . a infrastruktura jest . jest niezly dojazd , sa tory kolejowe , grunt ma wartosc bliska zeru ze wzgledu na zanieczyszczenie ... potrzeba tylko checi na wyzej wspomiana promocje tych okolic lub jakichkolwiek innych , terenow wokol Tarnowa jest mnostwo . Panie(i) zxc : owszem nalezy forsowac , tak samo jak kazdy inny sensowny pomysl. uwazam , ze wladze Tarnowa zdaja sobie z tego sprawe , lecz z blizej mi nieznanych powodow nie widac w ich dzialaniach checi dazenia do takich rozwiazan. za wszelka cene staraja sie przepchnac jakiegos blaszaka ... pytam : dlaczego ?? przeciez jest tyle mozliwosci... nawet w Bochni jest cos na wzor aqua parku ... basen przy ul Pilsudzkiego byl strzalem w dziesiatke. dlaczego nie pojsc za ciosem ?pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-01-2005) lukass :
MK niechodzi tu koniecznie o plaze porównajmy prawie identyczną wielkościowo Legnicę i Zieloną góre miasta takie jak tarnów a mają 2 razy wiekszke od hypernovej codzi mi konkretnie o Auchan ok miesiąc temu w legnicy było otwarcie :/ a unas delikatesy centrum zbuduja:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) Anka :
jak juz mogli zainwestować w to miejsce 10 milionów jak to dalej jest ruina a Banderowskiego prowadzące na Tarnovie jest jedną z najgorszych ulic w Tarnowie :| w co zainwestowali?? w łapówki chyba

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) lukass :
nie banderowskiego tylko bandrowskiego a sa gorsze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) mefisto :
Panie MK dlaczego tak Pan się boi konkurencji dla Switu bo w czym Swit ma byc lepszy od domu handlowego wybudowanego w miejscu Owintaru (ale prawdziwego centrum nie takiego jaki przedstawil Frac) Jezeli i w tamtym centrum lokalni kupcy mogli by wynajac powierzchnie handlowa. Jezeli w Tarnowie nie ma fabryk to ludzie nie maja pieniedzy zarowno na zakupy w Swicie jak i Owintarze nie beda mieli. Oczywiscie fabryki powinny powstawac ale co powinno byc na Owintarze ? Pisze Pan ze centrum handlowe powinny powstac poza miastem ale dlaczego Swit moze stac w centrum a inne domy handlowe nie moga. Ja uwazam ze w miejscu Owintaru powinna powstac Galeria Handlowa z mnostwem butikow i z miejscem do spedzenia czasu tj multikino kregle itp. Oczywiscie nie wyobrazam sobie aby powstalo tam Tesco czy inny hipermarket. Jezeli Plaza chciala tam kiedys budowac swoje centrum to znaczylo ze to im sie oplacalo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) mefisto :
PS polszczyzna moja wyjatkowo kiepska ale pisane b. szybko ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) lukass :
mefisto dokładnie tak masz racje!! zaden blaszak typu fraca napewno frac tylko chce otrzymać budowe na pozwolenie i sprzeda działke z pozwoleniem jakijś powaznej firmie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) jk :
Panowie !!!!!!!!! Gdy budowano Hipernovą było to na końcu świata/miasta. teraz okazuje że to najczęsciej odwiedzany sklep. Gdyby coś wybudować jak proponuje p.zxc w trójkącie obwodnica-Lwowska teraz też koniec świata - to przy zbudowaniu bezkolizyjnych zjazdów,wjazdów/wyjazdów przez ewentualny market - PLAZA-TESCO-itp. na ich koszt- miasto- upiecze kilka pieczeni.A na OWINTARZE zrobić zielony park

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) lukass :
park nigdy w zyciu!!!!!!!!lepiej juz niech zrobią aqua park:

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) lukass :
KONIEC TEMATU:/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) MK :
swit nie ma wyjscia - zbudowali go komunisci w poprzedniej epoce. prosze Was zrozumcie , ze mi nie chodzi o to, ze sie boje konkurencji. to nie o to chodzi. swit niestety i z wygladu i z ilosci markowych butikow niestety nie ma zadnego porownania z plaza, wiec nie jest to jakas szczegolna konkurencja. poza tym po co bac sie czegos czego pewnie nigdy w Tarnowie nie bedzie bo NAS na to nie stac :) tak samo nie stac na to Plaza Polska, by budowac w miescie typu Tarnow, gdzie nie ma pieniedzy, wielkiego centrum handlowego ... Zielona Gora jest miastem bogatszym od Tarnowa stad tego typu obiekty. w naszym miescie beda powstawac jedynie kauflandy ... czy Wam sie to podoba czy nie. co do wykorzystania miejsca na owintarze ... juz kilka razy pisalem , ze jest to idealne miejsce np na szeroko pojeta rozrywke. mefisto : zauwaz , jakiego uzyles czasu :) Plaza CHCIALA ale juz nie chce. dlaczego ? bo zrobili chlodna kalkulacje i doszli do wniosku, ze sie to wogole nie oplaca. dlatego wlasnie uwazam, ze najpierw trzeba zajac sie rozwojem miasta a dopiero potem budowac wskazniki jego rozwoju czyli hipermarkety .... przeciez to jest proste :) aqua park przyciagnalby mase ludzi spoza miasta ... a z zabytkowego komina mozna by zrobic odlotowa zjezdzalnie :P jakiej nigdzie nie maja. ale wladze Tarnowa nie umieja wykorzystac tego , co maja ... pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) mefisto :
Panie MK co to znaczy "najpierw zając się rozwojem miasta" ? Jezeli znalazłby się inwestor chcący wyłożyć poważne pieniądze na budowę centrum handlowego (tylko hipotetycznie), to władze miasta powiinny powiedzieć " oj panie inwestorze my dziekujemy za panskie 100 mln zl bo my zajmujemy sie rozwojem miasta i zmykaj pan stąd " Przeciez takie sprawy moga biec rownolegle jezeli ktos mmiałby ochote wybudowac w naszym miescie dobry obiekt handlowy o ładnej architekturze pasujący do zabudowy okolicznych budynków, inny zas chcialby zbudować fabryke która zatrudni powiedzmy 100 ludzi to dlaczego nie ? Nie powiniśmy się zgodzić jedynie na hipermarket w centrum miasta albo takie paskudztwo jakie przedstawił. Frac. To sprawa inwestora jezeli chcialby wyłożyć duże pieniądze na budowę domu towarowego, są to jego pieniądze a nam pozostałoby cieszyć że ktoś bedzie mial prace przy budowie i obsłudze tego obiektu a miasto podatek od nieruchomości. Już nie biadolmy o takiej strasznej biedzie w naszym miescie bo to gruba przesada, takie obiekty budują się już w Zielonej Górze, Gorzowie, Elblągu, Rybniku, Legnicy, Bielsku Białej, Rzeszowie, Koninie (o połowę mniejszy od Tarnowa) itp. Jak Pan myśli czy mieszkańcy tamtych miast tak pławią się w luksusach ? Przyjdzie i kolej na nas, miejmy nadzieje tylko, iż projekt Fraca to tylko przykrywka dla jakiejś poważnieszej firmy, jezeli nie to my mieszkancy dziekujemy tej firmie za "cudo" które przedstawili na projektach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) mefisto :
PS Swit jest juz ładniejszy od projektu Fraca (jeszcze tylko te nieszczesne reklamy na budynku które wyglądają okropnie jedna wieksza druga mniejsza brak ładu i składu w dodatku kolorystycznie straszne) Pewnie i upora Pan się z tym jak wyrośnie konkurencja obok. NIestety CH MAX nie jest wcale lepszy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) lukass :
wiecie co frac zbudował w Stalowej woli i w Rzeszowie?? Otóz zbudował sklep blaszak który się nazywa "Delikatesy centrum" pomyślcie jaki ten sklep jest badziewny:/ i drogi przedewszystkim:/ a ta wizualizacje to hipernowa jest ładniejsza(carrefour) niz to CH Owintar wogóle jaka nazwa:/ Mk jak zielona góra jest bogatszym miastem?? wcale się z tym niezgodze jest na naszym poziomie i tam mają w czym wybierać jadąc na zakupy a my mam y posórd huper a kauflandem i biedronką to jest dlamnie lekka przesada:/ a Plaza napewno by w tarnowie niebankrutowała ponieważ wszyscy mieszkańcy regionu zamiast na zakupy do Krakowa do Plazy przychodzili by do tej w tarnowie to chyba logiczne pól regiony kupuje w Krakowie:/ niestety taka jest prawda i tym samym oni wspomagają rozwój Krakowa a upadek naszego tarnówka:/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) jk :
ZGODA - aqua-park. Ale wtedy Ci co się nie zgadzali na budowę winni oddać załączniki , Ci co się zgodzili winni zrobić to samo. Trzeba powołać KOMISJĘ pod dowództwem Marka C.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) jk :
ZGODA - aqua-park. Ale wtedy Ci co się nie zgadzali na budowę winni oddać załączniki , Ci co się zgodzili winni zrobić to samo. Trzeba powołać KOMISJĘ pod dowództwem Marka C.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) lukass :
jk co my juz mozemy zmienić juz jest postepowanie o zgode na budowe centrum handlowego i tyle frac pewnie teren sprzeda pwaznemu inwestorowi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) MK :
mefisto : Zielona G. , Rzeszow , Bielsko B. - te miasta sa o niebo bardziej zamozne od naszego Tarnowa ( dokladniej mieszkancy ) , mozesz w to wierzyc lub nie , ale taka jest niestety prawda. mowiac o rozwoju miasta chodzi mi wlasnie o doprowadzenie do zwiekszenia stopnia zamoznosci mieszkancow poprzez rozbudowe sektora wytworczego. oczywiscie nie jest to jedyny sektor dzialalnosci gospodarczej, pozwalajacy na bogacenie sie spoleczenstwa ( mowa o Tarnowie i najblizszej okolicy ). handel takze do tego prowadzi ale nie handel detaliczny ( hipermarket ) tylko handel na duza skale ( np eksport ) produktow wytworzonych przez np ( ogolnie ) Tarnow ( w tym np zaklady Azotowe ). zeby miec co eksportowac trzeba najpierw rozwinac produkcje, wtedy mozna zarobic wlasnie na handlu. pieniadz wygenerowany przez handel detaliczny ( hiper ) jak wczesniej wspomnialem , w kwestii bogacenia sie lokalnej spolecznosci Tarnowa, jest pieniadzem pustym poniewaz jego ilosc sie NIE zwieksza jedynie zmienia on swojego wlasciciela. pieniadz wygenerowany przez produkcje jest zupelnie inny - zwykle wiekszosc produkcji zostaje sprzedana poza rynkiem lokalnym, stad nastepuje bogacenie sie Tarnowa - zwieksza sie ilosc pieniadza na rynku. podobnie jest w przypadku handlu na wielka skale np eksport ( lecz pelny efekt dopiero przy sprzedazy wyrobow lokalnych - ideal ). roznice miedzy produkcja a handlem sa zauwazalne takze w kwestii zatrudnienia. zwykle w produkcji potrzebna jest wieksza liczba - do tego bardziej wykwalifikowanej ( --> wyzsze zarobki ) choc nie tylko - sily roboczej niz w handlu. ja w zadnym wypadku nie jestem przeciwny powstaniu w Tarnowie centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia typu Plaza !!! prosze mi wierzyc, ze sam bym pewnie je odwiedzal :) Frac nie zamierza wydac na blaszaka wiecej niz 10 mln zl a nie 100 ... komus sie o jedno zero za duzo wcisnelo piszac artykul. lukass : Zielona jest zaraz przy granicy z Niemcami a to samo z siebie jest wielkim plusem dla tego miasta - w przypadku ZG nawet handel detaliczny daje miastu spore zyski ze wzgledu na Niemcow robiacych tam zakupy. wez to prosze pod uwage :) Tarnow jest naprawde jesli nie biednym to napewno baaaardzo malo zamoznym miastem. mniej wiecej 85-90% pracujacych dostaje na reke 600-800 zl. kilka % moze z 1500 a reszta dopiero wiecej. niestety ani te kilka % ani ta reszta nie sa w stanie utrzymac chocby polowy Plazy ... nie mowiac o tym, ze w Plazie powierzchnia pod wynajem jest nawet kilkanascie/dziesiat razy drozsza (!!!!!!!!!!) niz w ktorymkolwiek D.H. w Tarnowie obecnie. w takiej sytuacji jestem w 100% pewien, ze ok 99-100% handlowcow tarnowskich po prostu nie byloby stac na wynajecie powierzchni pod swoja dzialalnosc . przykro mi bardzo , ze tak jest , ale tak jeszcze bedzie przez x lat ... dopoki ktos nie zmadrzeje i nie zacznie sensownej polityki miasta. pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) maku :
MK : pisz krócej bo nie chce się tyle czytać; i będź tak dobry i pozwól ludziom wybierać i decydować, handel nie musi się tylko odbywać w Świcie-prawda? A mam nadzieję jak inni, że Frac to tylko początek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) adi :
MK-A niesłyszałeś o zagłębiu dolarowym??? To dalej działa i są to duże pieniądze z zewnątrz zasilające rynek lokalny,/// gdzie tyle budują domów co u nas???!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) kosynier :
Tyle rozważań na temat terenu po Owintarze czy Świcie i panach ,którzy władają jak nie miastem to określonymi terenami...a tu a chwilę zmieni się właściciel Hipernowej! I tu pojawia się ciekawy prpoblem, jak to jest z kosztami i opłatami na rzecz miasta? Bo trzeba się domyślać ,że z pewnoscią chodzi o ucieczkę od podatków. czy następca tego terenu bedzie podpisywał nową umowę czy tez zmianie ulega tylko właściciel i co będzie miało z tego miasto(bo decydenci z pewnością coś...). Podobnie jak uspokoiła się sprawa wysypisk i recyklingu oraz decyzji o budowie specjalnej firmy segregacji śmieci(podobno w gestii osób z SLD).Projekt już podobny jest zrealizowany w Polsce lecz efekt jego jest tylko w wysokości do 30% wydajnosci.Sa lepsze i bardziej wydajne i nie tak "molochowate".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) arek :
Zielona Gora jest b.biedna ---pracowałem tam 30%bezrobocia

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) m :
do MK-właśnie z tej biedy tarnowskich kupców o której piszesz ktoś z zewnątrz musi zainwestować w tarnowski handel-oby jak najwięcej i jak najlepiej /nie drwij z 10 mln skoro tak skarżysz się na mizerję w portfelach tarnowskich kupcow//

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) tomek :
Ten CH Owintar to musi być przykrywka bo nie uwierzę, że prezydent przy zdrowych zmysłach zgodzi się na takie paskudztwo w centrum miatsa, musiałby stracić instykt samozachowawczy na 2 lata przed wyborami = za tym musi się kryć jakaś lepsza inwestycja (oby)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) giu :
nędza i zaściankowść tarnowskiego handlu polega na tym, że kupcy przez kilkanaście lat smacznie konsumowali to co zarobili, zamiast inwestować w sklepy, albo np wspólnie zbudować eleganckie centrum handlowe typu galeria. Przeżyłem to osobiście. Najpierw fura, wycieczki potem dom i tak dalej, a biznes wygląda jak 1993. Więc takich kupców denerwuje fakt, że ktoś może wybudować nowoczesny obiekt handlowy i koniecznie trzeba mu w tym przeszkodzić - nie tak jest MK?(choć świtu to akurat mniej dotyczy)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) MK :
maku : ja Cie nie zmuszam do czytania moich postow. poza tym prosze Cie wskaz mi fragment mojego tekstu , w ktorym zachecam do zakupow w Swicie... jesli z drzeniem serca oczekujesz tak wspanialego poczatku jakim niby bedzie blaszak fraca i jesli ludzie , ktorzy kieruja Tarnowem podzielaja Twoje poglady to w Tarnowie jeszcze dlugo bedzie nedza. adi : tak potezne pieniadze, ktore w wiekszosci wypadkow starczaja na stan surowy , ktory trwa przez nastepne 10 lat ... z drugiej strony , gdzie w Tarnowie tak duzo domow buduja ? :| jak dla mnie krajobraz T. nie zmienil sie tak od 2 lat... jedynie kojarze 2 nowe bloki na os. zielonym (w budowie ) i jeden w moscicach. kosynier : ale jak widzisz Pana Maku to wogole nie obchodzi a takich jak on jest duzo. Tarnow ma swietlana przyszlosc... arek : nie masz racji. 31.10.2004 w ZG bezrobocie wynosilo 14,2%. nastepnym razem sprawdz zanim napiszesz taka bzdure. pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) MK :
m : ja nie drwie z 10 mln na inwestycje!!! ja tylko nie chce , zeby w centrum mojego miasta na miejscu ruiny powstal paskudny blaszak !! 10 mln to wg mnie sa male pieniadze jak na 1) rozbiorka ruiny, przygotowania terenu pod budowe 2) parking na 350 aut 3) 6 tys m2 powierzchni handlowej - i to wszystko za tylko 10 mln ?????? mcdonalds kosztuje ok 1.5mln !!!! a gdzie jemu gabarytowo do takiego CH ?????? jakby to byla Plaza to bym sie slowem nie odezwal - chodzi mi po prostu o wzgledy estetyczne. giu : nie nie tak jest. przeczytaj, pomysl dopiero oceniaj. poza tym widze , ze piszesz tutaj o sobie i do siebie masz pretensje , ze wszystko skonsumowales. switu faktycznie mniej to dotyczy, bo nawet slepiec by zauwazyl , ze cos sie w nim zmienilo ( wg mnie na korzysc ) . pozdrawiam.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) lukass :
wogóle po co ten świt stoi on jeszcze gorzej szpeci widok centrum niz ruiny owintaru ta budowla mi przypomina o komunie itp:/ a to nie ma powstac blaszak tylo budynrk mórowany ale i tak brzydzszy od hypernovej:/ tez tak mi sie wydaje ze to jest tylko przykrywka!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) MK :
lukass : a po co stoi w tej sytuacji tyle osiedli straszacych swoim wygladem ? po co w centrum zaraz obok switu stoi tyle reliktow minionej epoki ? ja bym to nazwal przestroga na przyszlosc , zeby ludzie sie zastanowili kogo wybieraja np do parlamentu lub wladz miasta. niestety jak widac jest to slaba przestroga , wybieracie nadal komunistow , ktorzy wam beda zawsze stawiac blaszaki w centrum straszace swoim wygladem. proponuje Ci spacer do jakiejs firmy budowlanej w celu spytania sie o orientacyjna cene wybudowania w warunkach owintaru CH takiego , jakie Tobie sie wydaje , ze tam powstanie. sadze , ze sie zdziwisz jak otrzymasz odpowiedz... ta dyskusja do niczego nie prowadzi ... za duzo klapek na oczach i za duzo zawisci pod adresem kupcow ... a szczegolnie jednego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) lukass :
Mk ja chce w czymś konkretnym wybierac idąc na zakupy!!! niemam zamiaru chodzić do komunistycznego domu handlowego Świt lub lidera preis bo to jest dlamnie pogarda juz wole jechać do hypernovej i miło tam spedzić czas!!! kupując czego zapragne!! i kupuje wszystko za jednym razem tak samo chce zeby było w centrum Tarnowa!! klient musi mieć wybór człowieku pól miasta jezdzi na zakupy do Krakowa do Geanta tesco itp..w szczególnosci tez do plazy dajmy na przykład slask konkretne miasto Ruda slaska tam jest człoweiku plaza a jak byłem tam załamałem sie ze takie obskurne miato gdzie panuje bieda ma Plaze? to uwazasz ze Tarnów niema szans z Rudą śląską??sam sobie odpowiedz na to pytanie!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) mefisto :
PS. Tak dla informacji, na poważne centrum handlowe trzeba wydać minimum 15 mln dolarów (coś wiem na ten temat ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) MK :
lukass nerwy Ci tu nie pomoga ... czlowieku. bedziesz mial rewelacyjny wybor :) zycze udanych zakupow w Twym wymarzonym CH Frac :) tak uwazam , ze Tarnow nie ma szans na Plaze. nie bede Ci tlumaczyl po raz 20sty dlaczego bo widze , ze nie ma to najmniejszego sensu. po prostu nie jestes w stanie tego pojac.... mefisto : dokladnie!!! wyobrazmy sobie wiec jak bedzie wygladalo to cudo za 10mln .... wiedzac , ze na cos sensownego potrzeba minimum 45 mln ... ( moze to przemowi do wyobrazni lukasa ). pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) lukass :
MK ja tez jestem przeciwny budowie dziadostwa typu CH frac takie coś odpada ja tu mówie o opwaznej inwestycji.....mam nadzieje ze to jest tylko przykrywka i frac zyskając pozwolenie na budowe poprostu teren sprzeda! ta sprawa coś śmierdzi!!przekrętami...popatr zcie pare lat temu wstecz jak rozmawiano o owintearz niezgadzał sie nikt w magistracie a ty nagle juz wydają pozwolenie na budowe czy to niejest dziwne??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) mefisto :
lukass, nie to nie dziwne dlatego, ze w międzyczasie Tarnów przegrał sprawę w NSA z firmą Frac i miasto MUSI !!! wydać pozwolenie na budowę inaczej wypłaci wielomilionowe odszkodowanie. Trzeba zaznaczyć też, ze miasto ma możliwości maksymalnie utrudnić życie Fracowi przy wydawaniu zezwolenia na budowę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) maku :
No fajenie-w końcu osiągnęliśmy konsensus!!!! wszyscy jesteśmy przeciw blaszakowi, szopie, mega-biedronce czy jak tam zwał tą wizualizację nowego Ownitaru, a najważniejsze że wszyscy jesteśmy za poważną i okazałą inwestycją typu centrum handlowo - rozrywkowe z prawdziwego zdarzenia (MK sam to przyznałeś i się teraz nie wykręcaj) ; więc mam nadzieję, że Frac i jego plany to tylko przykrywka i że bień tak właśnie kombinuje, a tarnów stanie się atrakcyjnieszym miejscem do zamieszkiwania (zwłaszcza dla inwestora przemysłowego i jego personelu); mam także nadzieję, że ludzie nie prędko zapomną rojkowi i jego ekipie jak blokowali bucdowę takiego centrum kilka lat temu (za co nieapliwie już zapłacili)/pa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2005) Weredyk_FT :
Wszystko pieknie ladnie, ale zapomnieliscie o projecie, ktory zostal przedstawiony miastu przez FRAC, a on jednoznacznie wskazuje na blaszaka. Jsli miasto wyda zgode to tylko na niego, w przypadku ingerencji i zmiany projektu beda potrzebne kolejne zgody, itd, wiec nikla jest szansa na nagle pojawienie sie cicho dzialajacego mandanta FRACa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2005) MK :
maku : ja sie nie wykrecam . nigdy nie bylem przeciwny sensownym inwestycjom i nie mam zamiaru byc im przeciwny w przyszlosci.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2005) mefisto :
MK przyznaj się co kombinujecie na terenie obok "Elei" czy bedzie to może jakaś Castrorama

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2005) lukass :
ja nepaewno jestem przeciwko blaszakowi na owintarze!!!! a co ma powstać kolo elei????i kiedy???

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2005) tomek :
w TEMI jest artykół pt "Wymierzanie HIPERMARKETU" -- i pragnę zwrócić uwagę na rzetelność dzienikarską (jeżeli pisał to w ogóle dzienikarz) bo w tekscie już mowa tylko o supermarkecie. Chodzi oczywiscie o kaufland, który zdaniem rojka, labny i no i zapewne władz temi (to chyba ci sami ludzie którzy prowadzą DH Świt) ten spożywczak to hipermarket. Prawdfa jest oczywista - w tarnowie jest jak dotąd tylko jeden hipermarket i to jeden z mniejszych w kraju - hypernowa. No ale zawsze mozna prówboiwać wmówić ludziom, że już toniemy w gąszczu hipermarketów, które podstepnie wysysają z portweli biednych emerytów i rencistów ostatnie grosze przeznaczone na lekarstwa (względnie tacę) - tanie sztuczki.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2005) MK :
tomek : nie toniemy w gaszczu prawdziwych hipermarketow , tylko w gaszczu sklepow o wiekszej powierzchni ,ktore w Tarnowie zwyklo sie nazywac na wyrost. napisz list do redakcji skoro tak bardzo Ci sie nie podoba zamiennie uzycie slowa hipermarket - supermarket... mefisto : nie bede sie o terenach obok Elei wypowiadal boi szczerze mowiac nie mam na ten temat zadnych dokladniejszych danych. wiem jakie byly plany ale to bylo juz dawno i nie wiem czy nie zostaly zmienione ... wiem , ze mial byc plac zabaw :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2005) lukass :
tomek ma racje wszyscy mówią na supermarkety hipermarkety!! hipermarket jest wiekszy powierzchniowo!!!to sa znaczne róznice w Tarnowie jest ttylko 1 powtaram 1 hipermarket! a my chcemy wiecej ale nie typu ch owintar tylko np.castorama tesco geant itp!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) ciesielczyk :
Jest rzeczą oczywistą, że: 1) decyzja w sprawie budowy supermarketu na Owintarze jest już nieodwołalna - Kupiec i Świt może jedynie opóźnić prace poprzez skargę, 2) odpowiedzialność za to sprada na poprzednie władze 3) radze zapoznać się z artykułami w TEMI, które zarzucało poprzedniemu prezydentowi maista - Romanowi Ciepieli przyjęcie łapówki w wysokości kilkuset tysięcy dolarów. Ciepiela skierował sprawę do Sądu i wygrał - TEMI musiało go przeprosić, ale że było to w ramach postępowania w kampanii wyborczej - TEMI nie zdążyłoby tego uczynić, gdyż pisało o tym kilka dni przed wyborami i sam wyrok w tej sprawie był nie do zrealizowania 4) Warto tez przeanalizować teren, gdzie Kupiec i FRED (wydawca TEMI) "uciekają" - 30 metrów od dawnej BILLI - tam chcą budować supermarket - a jak wykupiono ten teren od miasta - czyli od nas wszystkich - w 1994 roku przejął go nie tylko FRED - ale i niejaki Aleksander Żagiel!!!!! Tak, tak - ten sam od Kuny i Kulczyka - szefem komisji przetargowej był Sasak , a prezydentem był wtedy Bień. Supermarkety i stacje benzynowe (np. ta przy rondzie przy Kli9kowskiej) - to świetny interes - tylko dla kogo świetny? pozdrawiam ciesielc zyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) me :
ciesielczyk moze ty i nieglupi jestej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) MK :
Pan doktor potrafi tylko krzyczec czego zupelnie nie rozumiem, na tematy jakichs urojonych afer starajac sie powiazac FREDA nawet z Kulczykiem :) a moze by Pan doktor laskawie opisal nam tu obecnych , dlaczego jest PRZESTEPCA ?? sadze , ze obecnych mogloby to zainteresowac. mieliby wtedy jasniejszy poglad na temat panskiej osoby :) dla Pana doktorka wszyscy dookola daja w lape, rozkradaja wlasnosc miejska i tworza afery . szczegolnego bzika Pan doktor ma na punkcie Kupca ... co ten Kupiec takiego zrobil ? jak Pan doktor wytlumaczy nam, tylko sensownie prosze, ze byl Pan ZA wybudowaniem przez FRACA na owintarze pseudo CH, ktore bedzie przez wiele lat draznic wzrok kazdego w centrum miasta, gdzie istnieje mozliwosc , ze owe CH spowoduje likwidacje pewnej liczby miejsc pracy w najblizszej okolicy w zamian za kilka posad magazyniera, osoby ukladajacej towar na polkach czy kilku kasjerow ? oczywiscie Pan doktor byl bardzo przeciwny budowie CH obok Elei , argumentujac to wlasnie LIKWIDACJA miejsc pracy na tym jakze BARDZO rozwinietym handlowo terenie :) , na ktorym oprocz ELEI stoja same bloki i kilka spozywczakow ... Panie doktorku dla Panskiej informacji, ciezko jest porownywac tamta okolice w sensie zageszczenia miejsc pracy do centrum miasta - moze Pan szanowny tego nie zauwazyl. oczywiscie istnieje tez druga opcja ( poza niezauwazeniem ) -a moze Pan doktor jest osoba zawistna, ktora bedac radnym wyzej sobie ceni swoj PRYWATNY interes jakim jest zgnojenie Kupca od interesu ogolu jakim jest sensownosc budowy tam ( centrum ) a nie na lace miedzy osiedlami na , badz co badz , koncu miasta? moim zdaniem Pan sie nie nadaje do pelnienia funkcji publicznych. zreszta, prosze o odpowiedz na pytanie, kto dal Panu pieniadze na publikacje jakis czas temu po calym Tarnowie oszczerczych w tresci ulotek na temat mojego ojca ? jakos nie wierze , zeby bylo Pana na to stac... prosty wniosek sie nasuwa - ktos Panem hmmm ... kieruje?? jest Pan narzedziem do walki z Kupcem ? niech Pan zdradzi te tajemnice ... wszedzie Pan widzi afery a tu sie jeszcze okaze , ze to PAN je tworzy ... wg mnie miejsce przestepcy jest za kratkami. pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) lukass :
ludzie to jest forum dotyczxace owinntaru i hipermarketów a nie walk politycznych wszyscy sa dobrz politycy wrrrr kiedy w tym kraju ktoś porzadny bedzie rzadził i w tym tarnowie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) ziomal :
Ja chciałbym, aby powstało w tym miejscu ZOO, a główną atrakcją tego ZOO były by {małpy} z naszego magistratu, bo na ludzi to mi oni nie wyglądają!!!. Jak można wydawać tyle zezwoleń na budowę tych z......ch marketów, w czasie, gdy firmy rodzimego regionu są wyprowadzane za naszą MIEDZE. Kto będzie w nich robił zakupy jak ludzie nie będą mieli PRACY?!!!!!!!.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) kosynier :
ziomal... jak to nie wiesz?... Przecież wszyscy po trochę pojadą do drugiego Tarnówka, niedaleko "Hicago" a wracajac bendą wydawali piniądze w tych blaszakach i wsystko "bydzie git".Pobudują się , zamknom w swoich czterech ścianach i bedą piukać się w czółko,że jeszcze któś się zastanawia ,że coś chce robić... a przeca chodzi o to aby był "spokój' i nikt im nie zawadzał. A jak komu się nie podoba, to powiedzą mu - wynoś się stąd, jak ci źle"...Oni zawsze bendom wychodzić " NA POLE", chocia prawie cała Polska "wychodzi na dwór".Rzekłem....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2005) mef :
co wy frandzolicie o wszechobecnych hipermarketach !!!!! W tarnowie mamy tylko 1 !!!!!!! hipermarket i nie opowiadajcie glupot o jakims zalaniu naszego rynku przez hipermarkety. Dla porownania w Rzeszowie (wiekszym od tarnowa tylko o 40 tys) sa 2 zwykłe hipermarkety ,3 to mediamarkt 4 to makro, poza tym mnostwo biedronek liderprice, albertow i innych supermarketow. Dodatkowo Carefour i M1 probują wybudowac nastepne. A u nas straszne zamieszanie bo niby tak strasznie jestesmy zalani hipermarketami, smieszne bo tak naprawde to mamy tylko jeden hipermarket i kilka supermarketow. Wylazi z was zasciankowosc !!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2005) lukass :
mef ma racje popatrzcie na rzeszów a tarnów podobne miasta a w rzeszowi cały czas otwierają nowe hipermarkety ni super tylko hiper!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) lukass :
dla mnie to juz jest dziwne pan Golec wypowiadał się ze pozwolenie na budowe bedzie za 2 tydodnie czyli to mineło w tą środe a jest sobota????i co z tego wynika tyle szumu a nic z tego niebędzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) mefisto :
....i oby nic z tego nie było, bo nie mamy ochoty ogladac tego szkaradztwa przedstawionego przez Fraca

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) lukass :
niebedzie bo juz by w maksie mówili ze wydali pozwolenie na budowe a tu ciszaaa i bardzo dobrze precz z FRACEM z Tarnowa precz!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) MK :
mef : makro to cos w rodzaju hurtowni , mediamarkt zdecydowanie nie jest hiper ... a carefour'a bedziemy miec juz niedlugo :P zasciankowosc nie zasciankowosc - zadna rozsadna firma nie wybuduje w Tarnowie CH z prawdziwego zdarzenia ( lub hipermarketu ) bo ludzie w T. nie maja pieniedzy - i nic tu nie zmieni twierdzenie , ze tak nie jest. mefisto - oby ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) leliwa :
a mk taki skurczybyk ,ze wie czy ktoś ma kase czy nie.To że szkaradny swit cienko przędzie nie oznacza ,ze ludzie pieniedzy nie mają. Takie twierdzenia przypominaja mi opinie że skazani jestesmy na bycie pipidówką. w przywoływanym tu jako przykład rzeszowie był okres,że nie było tam żadnego hipermarketu, bo władze utrudniały jego powstanie.Z podobna sytuacją mammy do czynienia w tarnowie. To ,ze powstaja jakieś kurniki typu kaufland nie wynika z ubogości tarnowa, a po prostu z faktu ,ze gruny na ktore łaskawie godza sie radni , tylko na takie kurniki się nadają. Tarnów i okolice to 200 000 ludzi. Klientów dla kolejnego hipermarketu nie zabraknie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) Leliwa :
i jeszcze jedno na owitarze miało powstać naprawdę coś duzego.Inwestor chcial jednak odkupic od Tarnovii grunty - boczne boiska piłkarskie.Oczywiście ta koncepcja szybko została uniemożliwiona.To pokazuje co sie dzieje w Tarnowie i czyje interesy są realizowane.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) lukass :
MK mówi ze ludzie niemają pieniedzy bo wszyscy z okolicy chodża do tego beznadziejengo sklepu jakim jest LIDER PRICE w świcie to jest****** Ludzie wy niewiecie co wy kupujecie w tym dziadostwoei ciekawy jestem czy sanepid nad tym siad przecierz zeczy z tego typu sklepu nieda się jeść!!!!!!bo zaraz po tym mam zgage i bóle zoładka!!!!! Carrefoura bedziemy mieć ale media markt przydało by sie takze tesco geant auchan castorama!!!!!!Zeby ludzie mogli wybierać i w jednym tygodniu jechać np. do carrefoura a w drugim tygodniu do makro itp.... a nie tylko pożałowanie agodny świt:/:/:/ TARNÓW MA SIE ROZWIJAĆ I NIE OBIEKTAMI TYPU ŚWIT TYLKO WYZEJ WYMIENIONYMI

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) fufa :
cholera! ja tam jestem baba ze wsi a pod tarnów podczepiona -na mój więc babi gust, to może by tak jaki konkurs ogólny na temat najlepszego zalepienia dziury po Owintarze. A co to, Kupiec tylko czy Bień mają do rządzenia w sprawie dziury? A ja tam widzę las..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2005) mef :
a propo co to za przekręt Pana Kupca który wykombinował zasiadanie we władzach Tarnovi, wiadomo po co, aby nie dopuścić do sprzedaży terenu klubu, który mogłby zostać połączony razem z placem Owintaru i wybudowaniu wielkiego centrum handlowego (prawdziwego centrum a tak teren jest mniejszy to tylko kurnik fraca się na nim zmieści). Pan Kupiec zaangażował w to przedsięwźięcie ludzi ze sklepu aby mogli zostać członkami klubu i głsować na niego(haha to dopiero przekręt). Może Pan Ciesielczyk będzie wiedział lepiej jak to było ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2005) ciesielczyk :
Faktycznie Ciesielczyk będzie wiedział. Na kilka godzin przed walnym zebraniem klubu Tarnovia, którego Radą Nadzorczą dowodził niejaki Zbigniew Kupiec (ten sam, który jest współwłaścicielem SWITU i wspólwydawcą TEMI), do klubu zapisano kilkudziesięciu nowych członków, którzy okazali się być pracownikami .... Switu!!!!! Ta akcja miła na celu uniemożliwienie przejęcia władzy w klubie przez nieprzychylnych Kupcowi działaczy. Kupiec następnie posunąl się tak daleko, że wylądował na ławie oskarżonych w cywilnym procesie, który najpierw przegrał w Tarnowie , a później w drugiej instancji, gdyż obraził jednego z działaczy Tarnovii. Klub ten jest sąsiadem Owintaru i wszystko na to wskazuje, że operacja wprowadzenia nowych członków - przeważnie sprzedawczyń i ksjerek ze Świtu, które nagle okazały się fanami sportu, miała związek z tym terenem , na którym terz ma powstać centrum handlowe. Sąsiedzi mają prawo wnoszenia protestów przeciw budowie. Ciekawe czy Kupiec już to zrobił. Może to uczynić także jako Biedronka, którą włada także od pewnego czasu. Ale to tylko opóźni proces budowy, gdyż - z tego co wiem - stosowne pozwolenioa już zostały wydane. PS A przstępcą jestem dlatego, że powiedziałem iż jeden z dziennikarzy telewizji kablowej jest jednym z większych manipulatorów. Oczywiście proces ten wygram bez problemu przed Trybunałem w Starsburgu, gdyż tam stosuje się inne miary w prawie niż w Rzeczypospolitej Dwa i Pól. ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2005) lukass :
panie Ciesielczyk mądry gosc z pana!!! zeczywiście ten syfski świto to wielka banda:/;/ przecz ze świtem komunistycznym precz!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2005) giu :
kto najbardziej wybrzyda na przyszły barak na Owinarze ten musi sobie zdać sprawę, że winę za to ponosić będą ci którzy w administracyjny sposób postanowili decydować co wolno będzie przyszłemu inwestorowi i wymyslili, że powierzchnia nowego obiektu nie będzie mogła przekraczać 6 tyś m kw. No to pytam - zwłaszcza MK - co fajnego można wybudować na takim skarwku i jakiego inwestora zainteresuje taki skrawek???? Nie problebem dla inwestora jest rzekoma ubogość obywateli miasta ale właśnie takie głupie ograniczenia. Najpierw stawiają takie durne warunki, a potem ci sami się dziwią publicznie, że nie powstanie tu duży , luksusowy obiekt typu krakowska plaza!!! Jak radni zmniejszą powierzchnie handlową do 60 m kw to powstanie tam jarzyniak/// Będziemy mieć zatem to na co pozwalają nasi radni i chciałbym przed przyszłymi wyborami wiedzieć kto głosował za takimi ograniczeniami - może ktoś wie??? (A pamietajmy ze zawsze może pojawić się jakiś radny z centymetrem i skrupulatnie obmierzy budowlę)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) Arbuz :
Nie wiecie kto chce inwestowac na terenie po Owintarze?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) Lew Rywin :
...Tarnowianie nie maja kasy? Nieprawda...wystarczy zobaczyc jakie fury stoja na Krakowskiej...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) LUKASS :
dla radbych najlepeij by było cały tarnów zaorać i oddać grunty rolnikom aby rosły tam zboza zostawili by tylko um i warzywniaka na rogu bo to juz jest dlanich hipermarket:/ przecz z władzami tarnowskimi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) ...Salomon... :
...wszyscy tak gadacie na radnych ...ze sa zli,ze eee...a kto ich kuna wybral na te stanowiska?? :((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) ...Salomon... :
...wszyscy tak gadacie na radnych ...ze sa zli,ze eee...a kto ich kuna wybral na te stanowiska?? :((

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) precz z rywinem :stacey_24_kr@interia.pl 
na krakowskiej nie wolno parkowac... chyba ze masz na mysli foczki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) ...Lew R. :
...w Katowicach jak wybudowali Plaze to prace stracilo 3,5 tys.ludzi...a jak wywalili Tesco to zamkneli 235 malych,familijnych sklepikow...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) ..Lew.R :
...zartowalem...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) ...Lew.R :
4,7 tysiaca ludzi i 5 000 sklepikow!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) Brad Pitt :
...chialem wszystkim przypomniec iz w Polsce funkcjonuje odlam IRA (Irlandzkiej Armii Republikanskiej) pod nazwa: WWSP (Wysadzacze Wielkich Sklepow Powierzchniowych) ktory to odlam pod numerem warszawskim 012 624 24 15 przyjmuje zamowienia na wysadzenie tego i owego...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) ...Lew.R :
...a wlasciwie co Wy macie do wielkich marketow? Jestem wlascicielem sieci Tesco,Carrefour,Geant,Auchan, Szybki Kęs i zarabiam 18 mln euro miesiecznie i nie narzekam...ale Wy nie...zawsze narzekacie i cos Wam sie nie podoba...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) Rywin na radnego :
moze Pan zorganizuje jakis wiec i przedstawi swoje racje tym zlodziejom radnym. Ja chetnie stanalbym na takim wiecu, a takich jak ja jest wielu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) ...Lwe.R :
ooo...swietny pomysl...jak pana godnosc? Jak zostane radnym to o panu nie zapomne...co pan powie...powiedzmy na wojta Tarnowa?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) ...Lew R :
...chyba ze woli Pan raczej pieniazki to zrobimy Pana skarbnikiem Rady Miasta ...hmmm...co Pan na to?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) lukass :
ja chce auchana

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) q :
W KATOWICACH NIE MA PLAZY!!!!! Gratuluję precyzyjnej wiedzy i argumentacji!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) lika :
NIe róbcie śmietnika z tego forum. Kolego podpisujący się jako Rywin takie szczeniackie wygłupy to możesz sobie na czacie "do lat 10" robić

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) lukass :
w katowicach plazy niema ale jest w rudzie śl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2005) MK :
Ciesielczyk ale Ty jestes madry :) widocznie jednak nie byl tak wielkim manipulatorem jakim szanowny doktorek by sobie zyczyl w zwiazku z czym Pan doktorek zostal przestepca :) co mnie bardzo cieszy ... widze , ze pozostaje Panu pewnego rodzaju dialog z ludzmi nieco poszkodowanymi w kwestii posiadania pewnych komorek , ktorzy sluchaja tych bredni ( nawet sad orzekl , ze to brednie stad jestes zwyklym PRZESTEPCA) ... a Strasburg niewiele Ci pomoze - idz na prawo poducz sie troche to sie moze dowiesz co mozna wojewodzie a co Ciesielczykowi - moze Cie to przed wiezieniem uchroni ... qiu : coz Tarnovia nalezy do miasta Tarnowa i to miasto decyduje czy ja sprzedac czy nie. poza tym jest to klub z dosc dluga tradycja - chcesz sie go ot tak pozbyc ? to prawie jak likwidacja ratusza bo braklo miejsca dla jakiegos sklepu :) moze zamiast pisac takie bzdety poszukaj inwestora zeby z Tarnovii zrobic cos na wzor Cracovii ? 1 liga i takie tam ? a nie blaszak ? Ty bys chcial wszystko zlikwidowac co stoi na drodze budowie PLAZY a i tak w swojej zasciankowosci bedziesz jezdzil na zakupy do Krakowa jak tylko uzbierasz w koncu na reeboki ... bo to tak sie szpanuje :))) " skad masz te full wypas buty? a w kraku bylem ... wiesz jak jest ... KRAKOW RULEZZZZ " a przepraszam TY reprezentujesz nurt bogaczy tarnowskich , ktorych mamy na peczki :)) zdazylem zapomniec , ze mieszkam w mega bogatej metropolii ... tak w tarnowie mamy miliardy zlotych ... swiadczy o tym kilkanascie naprawde watrosciowych aut parkujacych przy krakowskiej hahahahah smieszny jestes ludku piszac takie bzdety :) chyba ze chodzi ci o te kilkunastoletnie BMW z ciemnymi szybami ... dla wyjasnienia wartosc takiego auta jest niewiele wieksza jesli wogole niz mojego niewiele mlodszego Fiata ... a to wypasem ciezko nazwac co nie ? leliwa : no MK to taki wlasnie skurczybyk , ktory zapewne ma wieksze pojecie w tym temacie niz Ty. jak chcesz mnie obrazac to spotkajmy sie na rynku w jakims lokalu i zobaczymy czy bedziesz w stanie logicznie sensownie sie wypowiadac. bo cos mi sie widzi , ze nie jestes w stanie grzecznie i sensownie przedstawic swoich racji. pisze to na podstawie tego co Ty tu przedstawilas. zazdrosc zazdrosc i jeszcze raz zazdrosc :) ludzie w szczegolnosci to soba prezentujecie :) przynajmniej na tym forum ... ( oczywiscie nie wszyscy ) . i nie pisze o tych , ktorzy sie ze mna niezgadzaja , tylko o tych co g wiedza ale glosno wrzeszcza precz ze switem jakby to byla wina switu , ze mamy w radzie miasta ludzi , ktorzy wola glosowac w waznych sprawach dla miasta kierujac sie swoja zawiscia do Kupca i brac w lape ilekroc nadazy sie ku temu okazja ... oczywiscie nie znam takiego przypadku ( branie w lape ) ale ze statystyk by to wynikalo , ze i w Tarnowie ktos taki sie znajdzie :))) zawsze i wszedzie taki ktos byc musi , inaczej byloby nudno na swiecie ... mef : jeszcze tylko dopisz o tym co druga strona wyczyniala na Tarnovii lacznie ze sprowadzaniem miesniakow z Nowego Sacza w celach zdecydowanie przestepczych ( Pan radny pewnie ich rozumie :) w koncu moze sobie z nimi reke podac ;) bo to koledzy przestepcy ). ale co Ciebie to obchodzi prawda ? zawsze sie kopalo Kupca to mozna kopac i dalej :) prawda? zauwaz tylko jak ciezko mu dokopac. ... na moj gust jeszcze nikomu sie to nie udalo :) wiec moze to ON ma racje a nie np TY ? i uwierz mi - nie ma na tyle kasy , zeby robic machloje , z ktorych calo wyjdzie. ale to jest moze zbyt ciezkie do zrozumienia wiec moze nie czytaj tego ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2005) MK :
Ciesielczyk ( wybacz mi brak konwencji ale Ty tez jej nie przestrzegasz ) jeszcze mi odpowiedz laskawie na moje poprzednie pytanie : kto Ci ulatwil lub raczej sfinansowal akcje ulotek przeciwko mojemu ojcu ? bo to ewidentnie tak wygladalo ... kilkadziesta tysiecy ulotek - za kazda trzeba zaplacic za druk , papier i dystrybucje :) ... kto ? odpowiedz na to pytanie moze nam tu obecnym nieco rozjasnic pojecie na temat Twojej osoby i tego w jaki sposob dzialasz ... chyba , ze to z wlasnej pensji :) te 1500/miesiac ci na to starczylo ? watpie ... calkowity koszt papieru , druku i dostarczenia takiej liczby ulotek to ok 7-9 tys zl :) pol roku na to robiles ? miales chociaz troche satysfakcji ? bardzo ladnie prosze odpowiedz ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2005) ...Lew R. :
MK : prawde mowiac piszac poprzednie bzdety robilem sobie jaja z Was - "rodowitych" Tarnowian....ale czytajac stwierdzenie ze koszt druku,papieru i dystrybucji kilkudziesieciu tysiecy (powiedzmy 80) ulotek w Tarnowie wynosi 8 000 pln (co daje calkowity koszt 10 gr za ulotke) to sie poddaje...brak mi slow i rece opadaja...albo u Was rzeczywiscie jest tak drogo albo chlopcze nie bardzo wiesz o czym piszesz...MK widze maly zal z Twojej strony ze tatus nie dostal sie do zloba? Trzeba bylo z wiekszym zapalem roznosic jego ulotki...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2005) Buriewiestnik :
Lwie R - Kupiec startujacy w wyborach? Konfabulujesz..., albo bajki Ci sie pomylily... jedno z dwojga.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2005) lukass :
te tarnowskie władze są nienormalne i tyle daza do tygo aby tarnów był wielkosci brzeska popatrzcie na rzeszów w jakim tempie sie rozwija z tym trzeba coś zrobić tak dłuzej być niemoze!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2005) giu :
MK - zeszłeś poniżej pewnego poziomu i pewnie nikt nie chciałby spotkać się z tobą w żadnym lokalu, ale mogę cię zrozumieć bo chyba się czegś obawiasz - płynie z tego jednak taki wniosek, że skoro się obawiasz to konkurencja ma pewnie w planach coś lepszego... a dla Tarnowa to zawsze jakiś krok do przodu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) leliwa :
Mk - nie przesadzaj ,ze Cie obraziłem, jesteś chyba przewrazliwiony i nie znosissz jakiejkolwiek krytyki.Przedstawiłem swój punkt widzenia.Nie zgadzam sie z Twoimi twierdzeniami, z których wynika ,ze Tarnów na tle Polski wyróznia sie szczególną ubogością. Guzik mnie obchodzi kto jest wlaścicielem świtu, czy zarabia on pieniądze czy nie. O sytuacji w Tarnovii wiele bylo informacji w mediach. min. o składzie rady nadzorczej , ktory dawał wiele do myślenia .To wszystko

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) horeszko :
W tej chwili przejazd ul.Narutowicza jest koszmarem, to co będzie gdy przybędzie dodatkowo kilka tysięcy samocchodów klietów i dostawców tego Centrum Handlowego?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) mef :
...oczywiście, wejście Pana Kupca do zarządu Tarnovi podyktowane było troską o upadający sport w miescie. :)))) Tak naprawdę to chyba nikt nie ma co do tego wątpliwościi, przecież my tarnowianie tacy głupi nie jesteśmy. Wykupienie biedronki to też strategia tego Pana. Założe się, że pan Kupiec jako właściciel sąsiedniej działki będzie maksymalnie utrudniał aby wybudowano CH Owintar chyba, że inwestor nowego CH kupi od niego ten teren. To jak najbardziej rozumiem bo ma do tego prawo tak się robi interesy. Ale niepodoba mi się kombinowanie w Tarnovi i chyba każdy o zdrowych zmysłach wie o co w tym biega

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) MK :
horeszko : bedzie mogila :) leliwa : o widzisz jednak umiesz pisac w sposob grzeczny i kulturalny :) niewiele trzeba prawda? giu : ja zszedlem do jakiegos tam poziomu ? rozumiem waszego? jak Ty bys reagowal gdyby co chwile jakis ciec atakowal Twojego ojca zwykle w chamski sposob ? nie , ja sie niczego nie obawiam powtarzam to po raz kolejny. mam to gdzies co tam powstanie. z przyjemnoscia bede patrzyl na ten paskudny barak jaki tam bedzie i bede sobie wspominal tych wszystkich tu obecnych , ktorym sie wydawalo , ze bedzie stalo cudo na owintarze , i cieszyl sie , ze ci wszyscy tez musza ogladac ten syf. cieszyl sie , ze maja w centrum wrzoda , ktory straszy wygladem . tak, to mi pewnie sprawi satysfakcje :) i mam nadzieje , ze bedzie wam glupio jak zobaczycie o co tak walczyliscie na forum. mam takze nadzieje, ze kiedys ktores z was bedzie w stanie zrozumiec co pisalem we wczesniejszych postach na temat rozwoju miasta oraz dlaczego sie go nie osiagnie przez budowe blaszakow. niestety , udowadniacie to co chwile , Tarnow jest zasciankowa dziura z mieszkancami o wybitnie zasciankowej mentalnosci .. Lew R. - hmmm a o ktorym zlobie mowisz ? bo jest ich tyle... ze jak sie do jednego nie dorwie to naprawde nic sie nie stanie:))) nie wiem jakie sa twoje doswiadczenia z roznoszeniem ulotek ale ja swoich jeszcze nie mam. jak bedziesz chcial pomoc zglos sie do switu napewno ci jakies dadza .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) MK :
Lew R. moj ojciec nie bral udzialu w zadnych wyborach. mowa nie o ulotkach wyborczych tylko o paszkwilu , ktorego wypuscil RADNY miasta przeciwko prywatnej osobie. o ulotce , ktora byla normalnie chamska w tresci. byla na poziomie owego radnego , ktory przy okazji jest przestepca z wyrokiem na karku :) masz racje dziwne jest to miasto. to ile wg Ciebie szanowny Lwie powinno kosztowac wydrukowanie powiedzmy 25000 ulotek , dosc sporych , oraz ich dystrybucja przez listonosza ? niecierpliwie oczekuje Twojej odpowiedzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) MK :
mef : coz .. :) moge tylko napisac , ze w tej kwestii jest calkiem dobry , jesli chodzi o interesy. i moglby dzieki temu zrobic znacznie wiecej dla tego miasta niz byle, obecne i pewnie przyszle wladze Tarnowa. ale go nienawidzicie za to , ze cos umie :) za to , ze cos ma ... nie znam dokladnie sprawy z Tarnovia - pewnie masz sporo racji - ja sie tym naprawde nie interesuje. dostaje tylko informacje , ze trener zostal skads sprowadzony, ze nowi zawodnicy sa, ze zrobiono cos z trybuna przy boisku, ze pilkarze sprzedawali mecze wiec wylecieli z druzyny , ze stary zarzad od baaaaaaaaaardzo dlugiego czasu nie placi skladek czlonkowskich, ze na sali smierdzi lekko strawionym tanim winem ( bynajmniej nie od Kupca ) i tak dalej i tak dalej... a potem sie dziwia , ze wylatuja z klubu, Kupiec zrobil im krzywde :) to jest smieszne. koles cos zaczal robic z Tarnovia, burzyc stare uklady kolesi , ktorzy po prostu rozkradali klub. ale to sie nie liczy. widzicie tylko jeden aspekt Tarnovii. wy byscie ja najchetniej sprzedali i zlikwidowali - a ja sie z tym nie zgadzam!!! i moj ojciec tez !!! i widocznie wladze miasta takze nie , chyba ze inwestor za malo posmarowal ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) lukass :
a co powiecie na to.... http://www.radiomaks .pl/aktualnosci/ciekawostki.ph p?nr=2675 rojek dostał zamało w łape i nic z tego..... precz z takimi ludżmi precz z władzami tarnowa w pizdu z nimi i to miasto ma sie rozwijać prz ządach takich debili (sorki za słownictwo)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) Weredyk_FT :
Lukass narazasz sie na proces, takie uwagi niestety w przypadku checi Cie udupenia skonczylyby sie Twoim skazaniem. No chyba ze masz mikrofilmy, dowody, itd. Zapewne nie wiec za takie jednoznaczne stwierdzenia mozesz kiedys beknac. Powtarzam po raz kolejny, moze wreszcie sobie to wbijesz do łba min Ty, koncepcja upadla dlatego, ze nie chciano sie przychylic do inwestycji w centrum komunikacyjne, zreszta w tym newsie jest nawiazanie do tego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) lukass :
werdykt FT wiesz co takich bajeczek to ty mi tu niewciskaj ze to chodziło o rozwiązania komunikacyjen dziwne plaza by sparalizowała ruch w centrum tarnowa a jakieś paskudne niefunkcjonalne brzydkie niesparalizuje tak??weż sie zastanów co Ty wogóle mówisz

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) lukass :
kiedy chcieli zbudować PLAZE w centrum a jakiiś badziew chcą? to są dlamnie nienormalni ludzie którzy przyczyniają się tylko do demontazu tarnowa :/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) lukass :
a tak pozatym narobili szumu a dalej owintar bedzie stał jak stoi hahahahh od 5 stycznia miała być zgoda za 2 tygodnie czyli tj.19 a dzisiaj jest 28 i media milczą na temat owintaru PARANOJA

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2005) Weredyk_FT :
Widze, ze Twoja wiedza na ten temat jest eufemistycznie mowiac mizerna co by nie powiedziec dosadniejszych słów. Na dodatek nie rozumiesz tekstu pisanego. Co innego centrum komunikacyjne a co innego rozwiazanie komunikacyjne. Zreszta przy centrum planowano przebicia od Tuchowskiej do Dworca tak apropo, tego dzis nikt nie ma zamiaru realizowac. Zreszta jak pisał MK nikle szanse byly na realizacje takiej inwestycji, zreszta nawet jelsi byla tak intratna to czemu nie ponawiali ofert?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) lukass :
poniewaz narobili niepotrzebnego szumu a i tak nic z tego niebedzie. hahaha pozwolenie miało być wydane na 19 a jest 29 hmmm czy to nieciekawe? hahahah poprostu narobili szumu i nic więcej:) a owintar jak stoi tak bedzie stał jeszcze długoooo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) Weredyk_FT :
Lukass najprawdopodobniej zostały wniesione liczne protesty i procedura odpowiedni sie w konsekwencji wydluzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) lukass :
bardzo mozliwe ale coś mi sie wydaje ze i tak nic z tego niewypali( a tak pozatym szkoda ze taka przetwórnia jak owintar upadał:/)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) ...Lew.R :
MK...Ty jednak jestes idiota,wybacz...najpierw pisales o kilkudziesieciu tysiacach ulotek za ok 8 000 pln (vide powyzej) a teraz 25 000???(rzeczywiscie: jest sa to dwie i pol dziesiatki) potrafisz Ty liczyc????komu Ty to chcesz rozdac? Zwierzetom w gospodarstwach domowych?? Druga sprawa: widze ze nie masz o tych sprawach NAJMNIEJSZEGO pojecia - dalbys je do roznoszenia listonoszom???Czyli zaplacilbym de facto najdrozszej z mozliwych,panstwowej firmie - Poczcie Polskiej??Nie trzeba roznosic ulotek zeby miec o tym jakiekolwiek pojecie...w Kraku za rozniesienie 1 ulotki szanowna mlodziez i bezrobotni biora 3 do 5 gr,koszt wydrukowania takiejz ulotki to maksymalnie 5 gr (i to konkretnej,nie jakiegos badziewia jak papier toaletowy)...mysl chlopie,mysl...Twoi rodzice nie beda zyc wiecznie...a poza tym juz wiem o co Ci chodzi: Tobie najzwyczajniej w swiecie zal dupe sciska ze Twoj tatus nie jest takim radnym i ze nia ma Ci kto zalatwic fuchy typu "siedze-kase biore"...a tak trzeba zasuwac za 650 zlociszy co?No nie...rozwaliles mnie z ta Poczta Polska slowo daje...kompletna ignorancja...na przyszlosc nie pisz o czyms o czym masz zerowe pojecie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) lolita :
ty głupku bo MK mógłby cię kasą zasypać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) Weredyk_FT :
Lew marnujesz sie na tym forum, powinnes pisac teksty kabaretom. Juz dawno nie spotkales sie z tak absurdalna i smieszna argumentacja. Heh juz czuje, ze najwiekszym marzeniem MK jest praca za 800 czy 1000 zł:) jako urzednik. Co do listonoszy. Wole zaplacic 5 groszy wiecej i miec pewnosc, ze kazda ulotka trafi do adresata nizli pozniej patrzec na fiurgajace ulotki na parterze, jak to sie czesto zdarza korzystajac z usług niewykwalifikowanych i tanszych nosicieli. No ale przebija sie przez Ciebie typowa Polska mentalnosc, byle taniej, nie patrzac na jakosc swiadczonych uslug, trudno...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2005) MK :
Lewek pisze , ze jestem idiota ... az mnie kusi prosic admina o Twoje namiary i Ci pokazac , co sie dzieje z takimi jak Ty, gdy publicznie kogos obrazaja ...to sie stalo z Ciesielczykiem - Ty tez chcesz byc przestepca ? za Weredykiem : tu sie placi za pewnosc a nie za to ze studencina wywali polowe ulotek do smieci. i nie mowimy tu o ulotkach formatu wizytowki tylko znacznie wiekszych. hehe no zal mi strasznie dupe sciska , ze moj tatus nie zarabia jako radny :) to by pewnie rozwiazalo wszystkie problemy rodziny ... lolita : biedny nie jestem ale zeby od razu kogos kasa zasypac ... troszke przesadzasz :) choc skoro dla Ciebie ja jestem takim bogaczem i jesli inni podobnie mysla, to porownujac moj majatek do np Twojego , Ty tez jestes calkiem zamozna osoba , jak i cala reszta , i moja teoria o biedzie tarnowskiej bierze w leb ... dla Ciebie jednej powinni postawic tu 10 Plaz , 100 Media Marktow i 50 Tesco :) i wszystko by zapewne hulalo , ludzie by sie bogacili a Ty bys miala wreszcie gdzie robic zakupy :) hahahahahahahahahaahhaahahahha hahahahahahahahahahahahaha :) Weredyk : nieee mam wieksze marzenia :) choc to jest calkiem ponetne :] byc jak dr ... albo raczej miec jak dr ... bo byc to bym nie chcial nawet za milion miesiecznie ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2005) ...Lew R... :
...nie chce mi sie z wami gadac...teoria ze jak sie da listonoszowi 5 groszy od ulotki wiecej to ma sie pewnosc ze on je rozniesie jest tak sensowna jak i cale to forum...MK: sluze rada - najpierw musisz wystapic na pismie do admina o udostepnienie danych osobowych,nastepnie majac je udajesz sie do wydzialu cywilnego sadu rejonowego w Tarnowie,placisz 300 pln za wniesienie sprawy, i czekasz spokojnie na wokande...a raczej na odstapienie od skierowania sprawy na wokande ze wzgledu na fakt iz okreslenie idiota jest terminem medycznym...ale skad Ty to mozesz wiedziec :))) nie podejrzewam Cie o jakies ambicje typu studia etc - przynajmniej zajrzyj do Encyklopedii PWN...no mam nadzieje ze- mimo ze Twoje ograniczone slownictwo na to nie wskazuje- masz taka w domu... ale doceniam to ze przynajmniej probowales zachowac sie jak mezczyzna choc miernie Ci to wyszlo...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2005) Dj Lucyas :
wydawało mi sie ze ten temat dotyczy sprawy hipermarketów a nie walk politycznych wiec prosze niezaśmiecać tematu jak chcecie sie pokłócić to wymiencie sie gg lub mailami i tam sie kłóccie :/

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2005) MoBy :
a co powiecie Panie i Panowie na zawartysc tego nowego artykułu o tej sprawie i odsłuchaniu nagranych wypowiedzi ?http://www1.atlas.okay.pl/art /pokaz.php?action=full&id=2583

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2005) Weredyk_FT :
Blad Lwie, fatalny blad. Ale co ja Ci bede tlumaczyl - ignorantia iuris nocet, non excusat. Jestem zdumiony wspaniala znajomoscia Twojej procedury cywilnej, az strach myslec jak jestes oblatany w procedurze karnej...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2005) MK :
Lew - dziekuje za rade :) tak tez i zrobie. dla Twojej informacji termin idiota nie jest terminem medycznym od 1968r w Polsce a od 1959r na swiecie :) nie podejrzewasz mnie o studia ? coz :) masz do tego pelne prawo heheh . ja mam PWN ale widze , ze Ty jej na pewno nie posiadasz. wlasnie starales sie mnie obrazic - Twoja sprawa. dotyka to moich dobr osobistych Panie Lew , a dokladniej mojej godnosci , dobrego imienia , a to mi sie nie podoba. co do studiow - UJ prawo ... co do listonosza - takie zycie :) trzeba wydac kase dla pewnosci , skoro tego nie jestes w stanie pojac po prostu przyjmij to do wiadomosci. a pismo do admina pojdzie ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2005) ...Lew.R. :
"IDIOTYZM": gleboki stopien niedorozwoju umyslowego;chory (idiota)nie moze zyc samodzielnie, nie potrafi budowac zdan,w mowie posluguje sie b.ograniczonym slownictwem :))) PWN W-wa 1997r...MK: nie przypomina Ci to czegos?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2005) MK :
bez komentarza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2005) Onom :
Lew i MK : Zgromadzenie Ogolne Swiatowej Organizacji Zdrowia ( WHO ) uchwalilo ( obowiazujaca od 1 stycznia 1968r ) nowa 4 stopniowa klasyfikacje uposledzenia umyslowego, oparta na odchyleniach standardowych. Klasyfikacja ta zostala przyjeta rowniez w Polsce. Stara klasyfikacja 3 stopniowa : debilizm, imbecylizm, idiotyzm. Ta klasyfikacja nie ma wyraznych statystycznych odniesien, operowala terminologia ktora w jezyku potocznym obrosla w pejoratywna konotacje przy czym niektore z tych terminow byly nie do konca zrozumiale przez otoczenie. Obecna klasyfikacja ma 4 stopnie : lekkie uposledzenie umyslowe, umiarkowane up. umyslowe, znaczne up. umyslowe, glebokie up. umyslowe ( dawny idiotyzm ). Sa to dane ze specjalistycznej literatury psychologicznej. Chcac wypowiadac sie na jakis temat nalezy doglebnie zapoznac sie z aktualnymi trendami. Chcac wypowiadac sie o kimkolwiek, ze jest uposledzony umyslowo, nalezy opierac sie na zaswiadczeniu lekarskim badz psychologicznym. W innym przypadku jest to zwykla obraza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2005) klekle :
jeśli rzeczywiscie z powodu takiej bzdury ( szczeniackiej rzeczywiście głupoty Lwa R.) ten MK rzeczywiście pójdzie do sądu to dopiero wyjdzie na bufona. Emocje nigdy nie są najlepszym doradcą, warto o tym pamiętać. No, ale cóż, są tacy, którzy nie mają żadnych jaj i nie potrafią przejść do porządku dziennego nad głupim ale zupełnie nieszkodliwym wybrykiem. Mnie by do głowy nie przyszło żeby do sądu z czymś takim iść. I nie tylko dlatego, że nie stać mnie na prawnika. MK stać, no to pokaże! To dopiero będzie afera ! I myślisz, panie MK, że cię szanować ktoś przez to będzie bardziej ??? Nie w ten sposób się o swój wizerunek zabiega.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2005) lukass :
i kto mu co udowodni buhahahahhaha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2005) MK :
nie w tym rzecz klekle, zeby mnie ktos bardziej szanowal. jest mi obojetne kto i co do mnie czuje i jakie ma o mnie zdanie. nie zgadzam sie tylko z publicznym obrazaniem mnie :) co do sadu ... pewnie masz racje . ale gdybym jednak poszedl wyniknelaby z tego jedna pozytywna rzecz - Lew juz nigdy by nikogo nie obrazal :) dla Twojej wiadomosci nie stac mnie na prawnika a Tatus nie pomoze ... posiadam niestety ograniczone srodki pieniezne :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2005) Weredyk_FT :
Klekle - heh, przepraszam, ale jesli ktos nie umie sie powstrzymac przed uzywaniem inwektywow wzgledem innych osob musi sie liczyc z ewentualnymi konsekwencjami. Kazda akcja powoduje reakcje - przede wszystkim nalezalo by sie zastanowic przede wszystkim nad osoba obrazajaca, a nie nad postepowaniem osoby, ktora walczy o swoje dobre imie. Choc osobiscie tez uwazam, ze szkoda czasu i energii na Lwa, i tak nie zrozumie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2005) ciesielczyk :
6 lutego w głownym wydaniu FAKTÓW telewizja TVN zaprezentowała moje wystąpienie dot. obecności prezydenta Bienia na liście Wildsteina. 11 radnych złożyło dzisiaj wniosek o odwołanie Kaszni z funkcji przewodniczcego Rady Miejskiej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl