Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Tarnowska "gwiazda" lobbingu   -   06/1/2005
„Nasz syn stał się ofiarą politycznych spekulacji, wierzymy, że nie zrobił nic złego”. Tak o Marku D., znanym lobbyście, podejrzewanym o dawanie łapówek posłowi Andrzejowi Pęczakowi mówią jego rodzice. Niewiele osób wie, że przebywający obecnie w areszcie śledczym biznesmen, który dorobił się ogromnych pieniędzy, pochodzi z Tarnowa. Zdaniem ojca zatrzymanego, syn został kozłem ofiarnym matactwa polityków na najwyższych szczeblach.

Ogloszenie

Kiedyś zatrudniał ludzi, poprawiał wskaźniki bezrobocia, a teraz siedzi za kratami – mówi ojciec. Rodzice kontaktują się z podejrzanym poprzez pocztę, nikt poza żoną nie może odwiedzać go osobiście. Matka Emma Dochnal ma nadzieję, że prawda zwycięży i syn wyjdzie na wolność. Kobieta przekonuje, że syn dorobił się dużych pieniędzy uczciwą pracą, chociaż nigdy nie wspominał, w jaki sposób. Według organów ścigania Marek D. jest zamieszany m.in. w aferę Orlenu. Dodajmy, że Prokuratura Apelacyjna w Łodzi po raz drugi nie zgodziła się na publikowanie w mediach danych osobowych i fotografii lobbysty.
Dziennikarze opublikowali natomiast oświadczenie, w którym uznali, że jest kolejny przykład ograniczania wolności słowa i informacji, podkreślili także że utajnianie danych takich osób nie leży w interesie społecznym. Marek D. urodził się w Tarnowie. Uczył się w I Liceum Ogólnokształcącym. Z wyróżnieniem ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Niektórzy tarnowscy politycy i dziennikarze w ironiczno-sarkastycznym tonie łączą fakt aresztowania Marka D. i obecnych problemów miasta, dotyczących wyprowadzki z Tarnowa wielu ważnych instytucji . - No tak, zamknęli największego lobbystę i od razu Tarnowowi zabrali ZUS, MODR, Urząd Celny, a teraz zmniejszają lub wynoszą też inne urzędy - takie gorzkie żarty powtarzane są ostatnio na licznych o tej porze roku tradycyjnych "opłatkach", balach i podczas innych towarzyskich spotkań tarnowskich VIP-ów (przyp. inTARnet.pl;-).
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(06-01-2005) PannaNikt :
VIP-ow? jakich VIP-ow? Czy w naszym miescie sa jescze jakies VIPy, takie z prawdziwego zdarzenia? Budzace szacunek i powazanie szarego obywatela? I fakt, mamy sie czym chwalic, ze jakis aferzysta pochodzi z Tarnowa... Och, jakiz powod do dumy... doprawdy...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Marta :
Wynikałoby z tego że może i zdolny ale może też nieuczciwy. Sąd wyjaśni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) df :
brawo dla pierwszego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) lalka :
Jakie miasto, taka "gwiazda".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-01-2005) Weiss :
jak przyjechała do mnie koleżanka z Rzeszowa to powiedziała do mnie :"No nawet przyjemne to miasteczko".Bez komentarza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) Golfiarz22 :
a ja jak wracam do tego miasteczka z warszawy,czy nawet z Krakowa dostaje od razu depresji...a poza tym w Tarnowie uczciwie nie da się dorobić...trzeba najpierw wykrecić jakiś wałek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) Miki :
Tarnów jest przeuroczy. Ma doprawdy ładną zabytkową zabudowę Rynku i ludziom z zewnątrz sie podoba. Gorzej z pracą, z płacą no......... i ludźmi. Mają kompleksy choć nie powinni . To trzeba zmienic żeby zamiast "Zadufani w sobie - byli dumni" , " nie byli przemądrzali a byli mądrzy" itd...... Zacznijmy od siebie ...ja też.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) Marzyciel :
Marek Jestesmy z toba :P. Jestesmy z ciebie naprawde dumni - wreszcie sie ktos wybil z tej miesciny...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-01-2005) a :
Weiss,a co moze Tarnow to metropolia -poprostu miasteczko,mi sie podoba komu nie do Warszawy tam bedziesz w Miescie eheh i zginiesz jak ciotka w Czechach hahaha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2005) tarnowianin73 :
Tarnow to sliczne miasto tylko tarnowian chyba nie wielu patrzac na fotoreportarze tego portalu wciaz przewijaja sie te same osoby z tych samych firm a przeciez w miescie ponad 100 u tysiecznym twarzy i tematow nie brakuje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947