Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wyzwolić się z błędnego koła   -   07/1/2005
W najbliższy poniedziałek 10 stycznia o godz. 18.30 odbędzie się w Sali Lustrzanej przy ul. Wałowej 10 spotkanie promocyjne książki dr Teresy Bałuk – Ulewiczowej pt. „Wyzwolić się z błędnego koła. Institut für Deutsche Ostarbeit w świetle dokumentów Armii Krajowej i materiałów zachowanych w Polsce” Kraków 2004 (Arcana).

Ogloszenie

Książka jest odpowiedzią na kampanię oszczerstw przeciw środowisku polskiej nauki, oskarżanemu o kolaborację z hitlerowskim okupantem.
O jej powstaniu zadecydował skandal wokół publikacji rozprawy doktorskiej A. Rybickiej Instytut Niemieckiej Pracy Wschodniej. Institut für Deutsche Ostarbeit Kraków 1940-1945, gdzie autorka oskarża pracowników UJ zatrudnionych w czasie wojny w hitlerowskim Ostinstytucie o kolaborację z Niemcami. Zarzuty stawia jednak w oparciu o bardzo skąpe i niebudzące zaufania materiały, bo artykuły z prasy stalinowskiej uczestniczącej w powojennej nagonce na Uniwersytet Jagielloński i Polską Akademię Umiejętności. [...] Autorka podejmująca się opracowania tak odpowiedzialnego tematu z historii najnowszej nie zadała sobie trudu, aby odbyć rozmowę z osobami, które opisuje [...].

Podczas spotkania organizowanego przez posłankę Prawa i Sprawiedliwości Barbarę Marianowską odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem autorki, prof. Anny Mitkowskiej, prof. Andrzeja Małeckiego, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego Andrzeja Nowaka oraz Dyrektora Krakowskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej dr hab. Janusza Kurtyki.

Więcej informacji o książce znajdziecie na tej stronie internetowej.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 4)Dodaj komentarz
(07-01-2005) przeciętny :
Rzeczywiście, Pani Poseł. W Tarnowie nic mądrzejszego Pani nie potrafi zrobić, jak również dla Tarnowa i mieszkańców Tarnowa. Wobec powyższego według Pani każdy "ochłap" jest dobry....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2005) ORMowiec :
czy portal moze poinformowac o frekwencji na tym spotkaniu? z tego ile osob sie stawi mozna wyciagnac daleko idace wnioski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-01-2005) literat :
Wybory za pasem ale widać że pani Marianowska marnuje się w sejmie za to umie orgnizować wieczorki literackie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-01-2005) tarnowianin73 :
ja chcialbym jednak cos w temacie czyli o ksiazce to bardzo dobra pozycja dla osob interesujacych sie nasza historia polecam przeczytac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947