To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   CZWARTYek stra FILM   -   08/1/2005
Pierwszą w tym roku projekcję popularnego cyklu "CZWARTYek stra Film", realizowanego przez kino "Marzenie" zaplanowano na czwartek 13 stycznia o godz. 18.00. Obejrzeć będzie można tym razem najnowszy film Roberta Altmana „The Company”. Na ten znakomity dramat muzyczny czekają dla inTARnautów dwa podwójne zaproszenia.

Ogloszenie

- Z wielu ciekawych propozycji, które wprowadzone zostały na ekrany polskich kin w ubiegłym roku, pozostały jeszcze takie, których nie prezentowaliśmy w Tarnowie - mówi Anna Grygiel z Tarnowskiego Centrum Kultury, które jest pomysłodawca cyklu "CZWARTYek stra FILM". - Kierując się przesłaniem cyklu, którym jest prezentacja kinomanom tego co naprawdę godne polecenia pragniemy pokazać film reżysera, którego dorobek artystyczny umiejscawia go wśród najlepszych twórców kina światowego.
Robert Altman, bo o nim mowa, w 2004 roku zrealizował swój najnowszy film „The Company”. Wiele razy w swojej twórczości pokazywał zamknięte hermetyczne środowiska. Prezentował je takimi jakimi są. Starał się bezkompromisowo odsłonić ich słabości ukazując także ich siłę i ich zalety. Tym razem reżyser w swoim najnowszym filmie przedstawia środowisko tancerzy. Życie zawodowe, które ściśle łączy się z życiem prywatnym. Za pomocą zespołu Joffrey Balet z Chicago, Altman pokazuje morderczy wysiłek konieczny do stworzenia sztuki, która tylko pozornie wydaje się lekka. Przyglądamy się zatem od kulis pracy grupy baletowej. Sztuka splata się tutaj z prozą życia. Z różnymi postawami bohaterów ich wzajemnymi stosunkami i wynikającymi z tego konfliktami. W podwójnej roli aktorki i scenarzystki zobaczymy Neve Campbell, która gra tutaj jedną z najlepszych swoich ról, rolę utalentowanej trzeciorzędnej artystki, która dostaje niespodziewaną szansę solowego występu. Natomiast w równie ważnej i brawurowej roli poznajemy dyrektora zespołu zmuszonego do godzenia sztuki z komercją w którego postać wcieal się znany w Polsce doskonały amerykański aktor Malcolm McDowell. Na wielkich i małych dramatach bohaterów opiera się cała dramaturgia filmu i w ten sposób reżyserowi udaje się przekazać cząstkę prawdy o bólu fizycznym, o cierpieniu, splatającym się z magią scenicznego występu.
Anna Grygiel serdecznie zaprasza wszystkich inTARnautów na pojedynczy seans filmu, śądząc iż ta propozycja przypadnie Wam do gustu. Jednocześnie przypomina, iż można zapisać się do Klubu Filmowego TCK (zapisy prowadzi TCK - Rynek 5 – wpisowe 20,- zł).
Karta członka Klubu, upoważnia do zakupu biletu na projekcje cyklu „CZWARTY ek stra FILM” w kasie kina „Marzenie” z 50% zniżką. Kasa kina prowadzi natomiast na proponowane projekcje przedsprzedaż.

Dwoje z inTARnautów otrzyma podwójne zaproszenie na czwartkowy seans pod warunkiem, że prześlą nam na adres: redakcja@intarnet.pl nazwisko chociaż jednego polskiego aktora/aktorki, który/a zagrał/a w filmie reżyserowanym przez Roberta Altmana. Zwycięzców wylosujemy spośród osób, które prześlą nam prawidłowe odpowiedzi, nie zapominając o dodaniu w temacie wiadomości hasła : ALTMAN.
Wyniki ogłosimy w tym miejscu, w środę po godzinie 16.00. Do tego czasu czekamy na Wasze e-maile !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:42:32
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html