Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zagrała orkiestra   -   10/1/2005
80 tysięcy złotych to efekt tarnowskiej zbiórki do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas tegorocznej edycji imprezy. Odbyła się ona jakby niezbyt szumnie, ale z dala od zgiełku prób stawiania przedsięwzięcia w opozycji do działalności Caritasu. W TCK i klubie „Przepraszam” zagrały chyba prawie wszystkie tarnowskie zespoły. Nie sposób chyba wyliczyć wszystkich osób i instytucji, które włączyły się w organizację finału WOŚP. Koncerty, pokazy, parady, licytacje – i czterystu wolontariuszy na ulicach miasta.

Ogloszenie
>

Jakby na przekór stereotypom opiekę nad tarnowskim finałem sprawowało RDN Małopolska i na jego też antenie, obok TTK, trwały licytacje. Licytować można było także w Internecie – w akcję włączył się hub Tardcbase. Dziś również licytować można na antenie Radia MAKS.

W Tarnowie Wielka Orkiestra ruszyła już w piątek – w klubie „Do rzeczy” odbyła się „Winylowa Noc” z dj-ami: Dj Cel, DJ ZUS z Krakowa; wystąpił także Norma, Davidoff/Tarnów, Wysoki Lot i Intoksykator. Koncertowa była jednak przede wszystkim niedziela – klub „Przepraszam” zaczął bodaj najwcześniej, bo o godzinie 15-tej. To tu, i przez scenę TCK przewinęły się chyba niemal wszystkie tarnowskie zespoły; wystąpili: Fist, The Way, Hard Knox, Wenus, Kruki, Perihellion oraz Leliwa Jazz Band, Czuband i Sunflower.
Z kolei na placu Sobieskiego skosztować można było przygotowanego przez restaurację Tatrzańską żurku czy zamkniętej w specjalnym kubku … waty cukrowej. Opodal rozgościły się garbusy Automobilklubu Galicyjskiego. Z kolei do Centrum Handlowego MAX przybyli członkowie tarnowskiego klubu motocyklowego „Wataha” i tam też było najgwarniej: ryczały silniki, nierzadko zabytkowych motorów, „palono gumę” i w ogóle dokładano starań, by zignorować stojący opodal ... radiowóz.
Wśród imprez towarzyszących nie zabrakło także i tych sportowych – na hali przy ulicy Gumniska odbył się Turniej Koszykówki Kobiet.
Podsumowując „niefinansowy” wymiar tegorocznej orkiestry stwierdzić musimy, iż odbyła się ona bez „wielkiej pompy” i koncertów gwiazd, ale nie o to przecież w tym wszystkim chodzi. Trudno też powiedzieć, by Tarnowianie jakoś szczególnie tłumnie wylegli na ulice, choć wata cukrowa za symboliczną złotówkę cieszyła się wśród dzieci dużym powodzeniem. Nie musieliśmy też na ogół ukrywać się czy uciekać przed kwestującymi, jak to dawniej bywało; raz jeden tylko „stręczono” uporczywie naszego reportera, pomimo przyklejonego już do ubrania serduszka.
W niedzielę na tarnowskich ulicach, dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać kwotę 80 tysięcy złotych. Wciąż trwają licytacje na portalu Allegro (kończą się dziś o 19.00). Można tam zakupić gogle i rękawice Tony`ego Rickardssona oraz medal Pucharu Strong Man. Wszystkie te gadżety przekazał Orkiestrze prezydent Tarnowa Mieczysław Bień a osoby, które wylicytują najwyższe kwoty bedą miały okazję zjeść z nium dodatkowo kolację w "Cristal Parku".
Również dziś na antenie RDN-Małopolska i Radia MAKS trwać będą licytacje serduszek Orkiestry. W MAKS-ie dodatkowo licytować będzie można m.in. piłkę z autografem Agaty Mróz - mistrzyni Europy w siatkówce, koszulkę wspinaczkowego mistrza Tomasza Oleksego a także plastron z podpisami żużlowców Unii oraz złoty medal za zdobycie przez nich żużlowego mistrzostwa Polski.
Ostateczne wyniki większości licytacji i łączną sumę, którą udało się zebrać podczas tegorocznego finału w Tarnowie poznamy jeszcze dziś wieczorem.

Część środków ze zbiórki tegorocznej Orkiestry przekazana zostanie na pomoc dla ofiar tsunami na Sri Lance, ale najpoważniejsze sumy pomogą w realizacji celu XIII finału WOŚP - nowoczesnym metodom diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii.(MP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 9)Dodaj komentarz
(10-01-2005) druid :
Brawa dla RDN, bo już myślałem, że kościół totalnie dał plamę... (choć w sumie to dał). Po co ta rywalizacja? Nie mozna było ogłosić kwesty na Azję w Nowy Rok, a przeprowadzić w zeszłą niedzielę... Taka rywalizacja - Nie licuje to ze szczytnymi hasłami Chrześcijaństwa....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) enter :
zbiorka na poszkodowanych w Azji w naszej diecezji odbywala sie w ub niedziele

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) enter :
tj 2 stycznia 2005

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-01-2005) klekle :
enter, w parafii twojej może, bo w pozostałych razem z WOŚP 9 stycznia. to była data oficjalnie przez bp. Skworca podana

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) Selena :
W kościele na Rzędzinie zbiórka była 2-01-2004 więc było ok.Ale o godzinie 19-19,30 nigdzie w całym mieście na żadnej ulicy ani pod kościołem przynajmniej na Rzędzinie nie znalazłam żadnego wolontariusza.A objechałam całe miasto specjalnie w tym celu !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) Przepraszam :ryszardkor@is.net.pl 
Tą drogą chcemy podziękowaćZespołom , które zagrały dla ORKIESTRY w klubie "Przepraszam" - byly to kapele : FIST , THE WAY , KRUKI , PERIHELLION , VENUS Specjalne podziękowania dla sponsorów - dla Agencji reklamowej BLIK , Agencji ochrony "Perfekcja" - za pokaz walk, oraz -Browarom- Grupa Zywiec ,Kompania Piwowarska , Okocim, które dostarczyły fanty na aukcję. Przede wszystkim dziękujemy wspania.lej publiczności, która bawila się swietnie, Do następnego Sie Ma

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) Lolek :
Chciałbym aby finał WOŚP w Tarnowie był połączony z dobrym koncertem( z całym szacunkiem dla miejscowej sceny). Marzy mi sie Kult jakowyś tudzież Janerka , albo Wagiel - ostatecznie młody...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) enter :
w parafii w Moscicach zbiorka na poszkodowanych w Azji tez byla 2-01-05

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-01-2005) bardoz :
Wspaniałe podzięowania za show!!!!yeaaaa baby!!!to był koncercik.POdziękowania od Kapeli Perihellion dla publicznosci za zabawę.Tarnów się umie bawić!!!!jeszcze więcej koncertów a będziemy mieli naprawdę zagłebie muzyczne!!!!!!!tak trzymać

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947