To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zagrała orkiestra   -   10/1/2005
80 tysięcy złotych to efekt tarnowskiej zbiórki do puszek wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas tegorocznej edycji imprezy. Odbyła się ona jakby niezbyt szumnie, ale z dala od zgiełku prób stawiania przedsięwzięcia w opozycji do działalności Caritasu. W TCK i klubie „Przepraszam” zagrały chyba prawie wszystkie tarnowskie zespoły. Nie sposób chyba wyliczyć wszystkich osób i instytucji, które włączyły się w organizację finału WOŚP. Koncerty, pokazy, parady, licytacje – i czterystu wolontariuszy na ulicach miasta.

Ogloszenie

Jakby na przekór stereotypom opiekę nad tarnowskim finałem sprawowało RDN Małopolska i na jego też antenie, obok TTK, trwały licytacje. Licytować można było także w Internecie – w akcję włączył się hub Tardcbase. Dziś również licytować można na antenie Radia MAKS.

W Tarnowie Wielka Orkiestra ruszyła już w piątek – w klubie „Do rzeczy” odbyła się „Winylowa Noc” z dj-ami: Dj Cel, DJ ZUS z Krakowa; wystąpił także Norma, Davidoff/Tarnów, Wysoki Lot i Intoksykator. Koncertowa była jednak przede wszystkim niedziela – klub „Przepraszam” zaczął bodaj najwcześniej, bo o godzinie 15-tej. To tu, i przez scenę TCK przewinęły się chyba niemal wszystkie tarnowskie zespoły; wystąpili: Fist, The Way, Hard Knox, Wenus, Kruki, Perihellion oraz Leliwa Jazz Band, Czuband i Sunflower.
Z kolei na placu Sobieskiego skosztować można było przygotowanego przez restaurację Tatrzańską żurku czy zamkniętej w specjalnym kubku … waty cukrowej. Opodal rozgościły się garbusy Automobilklubu Galicyjskiego. Z kolei do Centrum Handlowego MAX przybyli członkowie tarnowskiego klubu motocyklowego „Wataha” i tam też było najgwarniej: ryczały silniki, nierzadko zabytkowych motorów, „palono gumę” i w ogóle dokładano starań, by zignorować stojący opodal ... radiowóz.
Wśród imprez towarzyszących nie zabrakło także i tych sportowych – na hali przy ulicy Gumniska odbył się Turniej Koszykówki Kobiet.
Podsumowując „niefinansowy” wymiar tegorocznej orkiestry stwierdzić musimy, iż odbyła się ona bez „wielkiej pompy” i koncertów gwiazd, ale nie o to przecież w tym wszystkim chodzi. Trudno też powiedzieć, by Tarnowianie jakoś szczególnie tłumnie wylegli na ulice, choć wata cukrowa za symboliczną złotówkę cieszyła się wśród dzieci dużym powodzeniem. Nie musieliśmy też na ogół ukrywać się czy uciekać przed kwestującymi, jak to dawniej bywało; raz jeden tylko „stręczono” uporczywie naszego reportera, pomimo przyklejonego już do ubrania serduszka.
W niedzielę na tarnowskich ulicach, dzięki ludziom dobrej woli udało się zebrać kwotę 80 tysięcy złotych. Wciąż trwają licytacje na portalu Allegro (kończą się dziś o 19.00). Można tam zakupić gogle i rękawice Tony`ego Rickardssona oraz medal Pucharu Strong Man. Wszystkie te gadżety przekazał Orkiestrze prezydent Tarnowa Mieczysław Bień a osoby, które wylicytują najwyższe kwoty bedą miały okazję zjeść z nium dodatkowo kolację w "Cristal Parku".
Również dziś na antenie RDN-Małopolska i Radia MAKS trwać będą licytacje serduszek Orkiestry. W MAKS-ie dodatkowo licytować będzie można m.in. piłkę z autografem Agaty Mróz - mistrzyni Europy w siatkówce, koszulkę wspinaczkowego mistrza Tomasza Oleksego a także plastron z podpisami żużlowców Unii oraz złoty medal za zdobycie przez nich żużlowego mistrzostwa Polski.
Ostateczne wyniki większości licytacji i łączną sumę, którą udało się zebrać podczas tegorocznego finału w Tarnowie poznamy jeszcze dziś wieczorem.

Część środków ze zbiórki tegorocznej Orkiestry przekazana zostanie na pomoc dla ofiar tsunami na Sri Lance, ale najpoważniejsze sumy pomogą w realizacji celu XIII finału WOŚP - nowoczesnym metodom diagnostyki i leczenia w neonatologii i pediatrii.(MP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 15:48:43
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html