Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Internetowy "Opiekun"   -   12/1/2005
O programistach z Tarnowa, Grzegorzu Zielińskim i Krzysztofie Jeżu głośno zrobiło się w calej Polsce, kiedy opracowali komputerowy tzw. antydialer, program zapobiegający internetowym połączeniom z numerami 0700. Są oni też autorami programu zatytułowanego "Opiekun dziecka w Internecie". Oprogramowanie to wyróżnił niedawno Komitet Obrony Praw Dziecka. Z twórcami programu rozmawiał redaktor Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

Ogloszenie
>

- Program chroni dzieci przed internetowymi stronami zawierającymi treści pornograficzne, strony z przemocą, narkotykami, sektami i satanizmem. Zabezpiecza przed świadomym wejściem na takie strony oraz blokuje przypadkowy dostęp do tego typu stron - tłumaczy jego istotę Krzysztof Jeż. Dodatkową zaletą programu jest też możliwość "reglamentowania" czasu spędzanego przez dziecko w Internecie.
- Kiedy zabieraliśmy się za pisanie programu zaczynało się mówić dopiero o zagrożeniach związanych z niekontrolowanym korzystaniem z Internetu. Zauważyliśmy, że tzw. niechciane strony czasem same. Zastanowiło nas, czy nie da się czegoś z tym zrobić - dodaje Grzegorz Zieliński.
Dało się. Jednak twórcy uważają, że nie chodzi o to, aby rodzic zablokował strony i miał "święty spokój". - Lansujemy inne podejście. Zachęcamy rodziców, aby raczej omówili kwestie pożytecznego korzystania z Internetu, jego zawartości i wypracowali z dziećmi czytelne zasady w tym względzie - tłumaczy K. Jeż. "Opiekun" wspomaga realizację takiego uświadomienia. - Nie chcemy, aby program wyręczał rodziców, a raczej aby ich wspierał - dodaje G. Zieliński. gb
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 1)Dodaj komentarz
(13-01-2005) lpr :
Akcja, powstała z inicjatywy Ligi Polskich Rodzin, w swym zamiarze nie ma na celu blokowania wolności sztuki, a jedynie przypomnienie artystom, że to właśnie oni tworzą wzorce kulturowe, które przyszłe pokolenia przyjmą jako normę. Hasło: "Sztuka przyjazna dzieciom" ma na celu zwrócenie uwagi artystów, że dzieci są również odbiorcami kultury. Świadomi tego, że wolność kultury jest jednym z podstawowych gwarancji istnienia wolności społecznej i osobistej każdego z nas zwracamy uwagę na zagrożenia jakie może ona nieść dla nieświadomych odbiorców - dzieci. PRAWO CHRONI DZIECI - Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej Art.72 pkt. 1.: Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją. - Kodeks Karny Art. 196.: Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. - Konwencja o Prawach Dziecka - Art. 19. pkt 1. : Państwa-Strony będą podejmowały wszelkie właściwe kroki w dziedzinie ustawodawczej, administracyjnej, społecznej oraz wychowawczej dla ochrony dziecka przed wszelkimi formami przemocy fizycznej bądź psychicznej, krzywdy lub zaniedbania bądź złego traktowania lub wyzysku, w tym wykorzystywania w celach seksualnych, dzieci pozostających pod opieką rodzica(ów), opiekuna(ów) prawnego(ych) lub innej osoby sprawującej opiekę nad dzieckiem.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947