To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Internetowy "Opiekun"   -   12/1/2005
O programistach z Tarnowa, Grzegorzu Zielińskim i Krzysztofie Jeżu głośno zrobiło się w calej Polsce, kiedy opracowali komputerowy tzw. antydialer, program zapobiegający internetowym połączeniom z numerami 0700. Są oni też autorami programu zatytułowanego "Opiekun dziecka w Internecie". Oprogramowanie to wyróżnił niedawno Komitet Obrony Praw Dziecka. Z twórcami programu rozmawiał redaktor Tarnowskiego Gościa Niedzielnego.

Ogloszenie
>

- Program chroni dzieci przed internetowymi stronami zawierającymi treści pornograficzne, strony z przemocą, narkotykami, sektami i satanizmem. Zabezpiecza przed świadomym wejściem na takie strony oraz blokuje przypadkowy dostęp do tego typu stron - tłumaczy jego istotę Krzysztof Jeż. Dodatkową zaletą programu jest też możliwość "reglamentowania" czasu spędzanego przez dziecko w Internecie.
- Kiedy zabieraliśmy się za pisanie programu zaczynało się mówić dopiero o zagrożeniach związanych z niekontrolowanym korzystaniem z Internetu. Zauważyliśmy, że tzw. niechciane strony czasem same. Zastanowiło nas, czy nie da się czegoś z tym zrobić - dodaje Grzegorz Zieliński.
Dało się. Jednak twórcy uważają, że nie chodzi o to, aby rodzic zablokował strony i miał "święty spokój". - Lansujemy inne podejście. Zachęcamy rodziców, aby raczej omówili kwestie pożytecznego korzystania z Internetu, jego zawartości i wypracowali z dziećmi czytelne zasady w tym względzie - tłumaczy K. Jeż. "Opiekun" wspomaga realizację takiego uświadomienia. - Nie chcemy, aby program wyręczał rodziców, a raczej aby ich wspierał - dodaje G. Zieliński. gb
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 15:51:41
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html