To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dwie Orkiestry ?   -   12/1/2005
Blisko 80 tysięcy z puszek i 11 tysięcy z licytacji w internecie, w RDN-Małopolska i TTK - takie są wyniki XIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanego przez tarnowski sztab WOŚP. Ale to nie jedyny dorobek tegorocznego finału Orkiestry w Tarnowie. Ponad 18 tysięcy złotych dostarczyły Fundacji Jurka Owsiaka licytacje w Radiu MAKS. Zorganizowano je "niezależnie" od działań tarnowskiego Sztabu.

Ogloszenie

Część wolontariuszy Orkiestry obawiało się najbardziej "konkurencji" ze strony zbiórki charytatywnej w tarnowskich parafiach, zorganizowanej na rzecz poszkodowanych przez kataklizm w południowo-wschodniej Azji. Okazało się, że spokojna akcja Caritas przed kościołami nie odciągnęła raczej nikogo, kto chiałby wspomóc Fundację J.Owsiaka. Wierni wychodzący z mszy wrzucali najczęściej pieniądze i do skarbonki Caritasu i do puszek WOŚP. Sporadycznie zdarzyły się oczywiście negatywnie stereotypowe, emocjonalne "spięcia" między osobami wyraźnie sympatyzujacymi tylko z jednym z organizatorów którejś z dwóch zbiórek, ale poza tym symbiozę obu akcji charytatywnych możnaby uznać za wzorcową. Przeprowadzający obie zbiórki wykazali się nawzajem dużym zrozumieniem, unikając jakichkolwiek pól do podejrzeń o "konkurencyjność".
Ta ostatnia zapanowała niestety między ...organizatorami zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Doszło do zatargu między tarnowskim sztabem Orkiestry a kierownictwem Radia MAKS, od lat wspierającego Orkiestrę licytacjami na swojej antenie. Na stronie internetowej rozgłośni możemy przeczytać, że "w tym roku (sztab tarnowski WOŚP - przyp. red.inTARnet) zrezygnował ze współpracy z naszym Radiem". Z tą tezą nie do końca zgodzić się może zarządzający tarnowskim sztabem Dariusz Borowicz, który potwierdził jedynie, że radiowy patronat nad tarnowskim finałem na wiele tygodni przed datą imprezy zaproponowało już RDN-Małopolska, co sztab mógł powitać tylko z radością. Tym bardziej, że RDN zaproponował nie tylko przeprowadzenie licytacji na swojej antenie, ale też zorganizowanie imprezy na pl. Sobieskiego, gdzie rozdawano m.in. żurek. Według słów D.Borowicza Radio MAKS w tym roku "zaspało", proponując swój patronat dopiero na kilka dni przed 9 stycznia. Szef tarnowskiego sztabu twierdzi, że zaproponował wówczas radiowcom MAKS-a poprowadzenie imprezy w domu handlowym MAX, ale radio na tę propozycję nie przystało.
Poniedziałkowe licytacje na swojej antenie Radio MAKS zorganizowało więc niezależnie od tarnowskiego sztabu, w porozumieniu z centralą Fundacji. Mieliśmy zatem do czynienia z sytuacją, że licytacje tradycyjnych serduszek Orkiestry, innych gadżetów WOŚP i specjalnie przekazanych na licytacje przedmiotów odbywały się na antenach dwóch tarnowskich rozgłośni jednocześnie. Licytacje MAKS-a przyniosły 18,5 tysiąca złotych. Pieniądze te również zasilą konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, choć nie mogą być dodane oficjalnie do sumy pozyskanej w ramach działań przeprowadzonych przez tarnowski sztab WOŚP (ten zebrał w sumie ponad 90 tysięcy złotych). Wygląda też na to, że łączenia tych sum nie życzą sobie obie strony opisywanego nieporozumienia.
Pozostaje jednak pytanie, czy taka sytuacja choć trochę pomogła w Tarnowie w realizacji szczytnego celu Fundacji ? Bo przecież o pomoc, i to ponad wszelkimi podziałami, dotychczas Orkiestrze chodziło najbardziej. Czy intencje obu stron owego nieporozumienia pozostały do końca czyste i odarte z wszelkich, również personalnych ambicji ? Niezależnie od odpowiedzi jakich udzielą sobie zainteresowani fakt pozostaje faktem. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie zagrała w Tarnowie jako jeden zespół, razem, czysto i bez przegłosów. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 16:25:08
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html