Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Nowymi na osiedla   -   15/1/2005
Kolejne miejskie linie autobusowe rozpoczął obsługiwać w Tarnowie PKS. To efekt przetargów, które w Zarządzie Komunikacji Miejskiej odbyły się jeszcze w ubiegłym roku. PKS będzie obsługiwał przez następne trzy lata linie nr 34 i 35 oraz 4 i 5. Do obsługi pozyskanych w ten sposób linii przewoźnik, znany przede wszystkim z tras dalekobieżnych, zakupił siedem zupełnie nowych autobusów. Są to autobusy niskopodłogowe, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych: posiadają platformę dla wózków inwalidzkich.

Ogloszenie

Nowe wozy PKS-u mają także wyświetlacze wewnętrzne, informujące pasażerów jaki będzie następny przystanek na trasie. W nowych miejskich autobusach PKS-u znajdują się też urządzenia głośno mówiące oraz komputer pokładowy.

- Są to podobne autobusy do tych, które w ubiegłym roku zakupiło tarnowskie MPK z pomocą tarnowskiego magistratu i pieniędzy z PFRON-u - tłumaczy Krzysztof Kluza, dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Tarnowie.

Dyrektor Krzysztof Kluza ocenia, że ostatnie 12 miesięcy było zresztą pomyślne dla tarnowskiej komunikacji miejskiej. Na liniach komunikacyjnych miasta pojawiło się w sumie 11 nowych autobusów, wliczając w to siedem wozów PKS-u i cztery MPK.

Znacznie podniosło to standard podróżowania na niektórych liniach miejskich, a autobusy miejskie nie kojarzą się już jednoznacznie z kopcącymi, mocno wysłużonymi dieslami.

Dyrektor Kluza podkreśla przy tym, że obecnie na czterech miejskich liniach, które w wyniku przetargu obsługuje PKS, koszty funkcjonowania komunikacji będą niższe niż w roku ubiegłym. Nie jest to bez znaczenia dla cen biletów.

- Udało się poczynić pewne oszczędności, co także pozwoliło nam na to, aby nie wprowadzać z początkiem 2005 r. podwyżki cen biletów autobusowych - tłumaczy dyrektor Krzysztof Kluza. - Owszem, będzie nowa taryfa dla komunikacji miejskiej od 1 lutego, ale jednak nie przewidzieliśmy w niej droższych biletów autobusowych, ale jedynie nowe ich rodzaje.

PKS na czterech pozyskanych liniach podstawił w sumie siedem nowych autobusów, które kursują m.in. popularną linią nr 35 prowadzącą na tarnowskie osiedla mieszkaniowe. (Smol)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(15-01-2005) lukass :
bardzo dobrze precz z mpk:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) mefisto :
precz z komuna w mpk i ich zwiazkami zawodowymi ktore ciagna firme w dol

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) lukass :
mpk to komuna dkoładnie memfis precz z tym dziadostwe pks ządzi:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-01-2005) qaz :
a rozklad jazdy jest pod burakow(tu klaniaja sie doswiadczenia z pks)np. linia nr.4 o 17.00do domu i spac.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-01-2005) anonim :
Jedna wielka mafia w miescie. Nie bronie nikogo ale przetargi sa prowadzone niezgodnie przepisami bo mialy byc przetargi na wszystkie linie a nie na wybrane. Z innymi rzeczami tez sa przekrety. MPKa mialo mniejsza stawke za wozokilometr a wygrywa PKS z wyzsza stawka (ciekawe czyja to robota?) Powstala odmiana kasy chorych (ZKM) gdzie siedzi ok 20 osob i robi to co robily 3 osoby w MPK. W zimie odgarniete tylko na jedne drzwi zamiast caly przystanek, brak rozkladow, zle rozklady to teraz wina ZKM. W PKSie nie jest za wesolo (przekrety) ciekawe jak wszystko przejmie ile pociagnie. Jak upadnie bedzie chodzenie pieszo. Pozdro

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) Martka :
a widzieliscie nowy autobusik(kótry bardziej przypomina autokar zagraniczny)smiga na linii nr"9" :) hehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947