Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Amfiteatr w Szynwałdzie trochę później   -   15/1/2005
Nie w styczniu, ale dopiero na wiosnę gotowy będzie amfiteatr w Szynwałdzie. W gminie Skrzyszów powstaje nowy obiekt. Będzie nim amfiteatr, który budowany jest na terenie starej kotłowni przy gimnazjum w Szynwałdzie. Początkowo wszystko miało być gotowe już w styczniu. Termin oddania inwestycji przesunął się.

Ogloszenie
>

- Zasada była prosta: młodzież zgromadziła część środków, pozostałe przekazał im nasz samorząd oraz sponsorzy. Ci ostatni mieli również wybudować go społecznie. Tak się powoli staje, ponieważ postawiono już fundamenty. Jednak na dalsze prace trzeba poczekać. Myśleliśmy, że skończymy w styczniu, troszeczkę wszystko się przeciągnęło i teraz realny termin oddania to późna wiosna - informuje Zbigniew Guzy, specjalista ds. promocji Urzędu Gminy Skrzyszów.

Historia powstania szynwałdzkiego amfiteatru jest długa. Nie było by tej inwestycji gdyby nie: Michał Tokarski, Lidia Zegar oraz ich opiekunka, nauczycielka Agnieszka Boruch z Gimnazjum w Szynwałdzie. To oni wyszli z inicjatywą wybudowania obiektu.

Wszystko rozpoczęło się podczas ogólnopolskiego przeglądu filmowego, który w kwietniu odbywał się w Skrzyszowie. Wtedy u nich pojawił się pomysł wybudowania amfiteatru. Młodzi uczniowie szybko rozpoczęli działania. Składali wnioski do różnych fundacji o dofinansowanie inwestycji. Działania zakończyły się sukcesem, bowiem 4400 zł przekazała im fundacja "Make Conection".

Amfiteatr ma mieć zadaszoną scenę oraz widownię na 100 miejsc. W przyszłości odbywały się w nim wiele przedsięwzięć kulturalnych. Tam też swoje sztuki prezentowaliby członkowie kółka teatralnego jakie powstanie przy szynwałdzkim gimnazjum. (AMIZ)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947