Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   II Charytatywna Gala Noworoczna   -   16/1/2005
Urszula Mróz, zarządzająca Hospicjum św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej została laureatem nagrody "Dobry dla innych". Statuetka została jej przyznana i wręczona przez Kapitułę tej Nagrody w trakcie II Charytatywnej Gali Noworocznej, która odbyła się w sobotę wieczorem w Tarnowskim Teatrze im. L.Solskiego. W trakcie imprezy, której organizatorem są Przychodnie CenterMed zbierano również fundusze dla cierpiącej na przewlekłą chorobę Martyny Snopkowskiej. O wspaniałą oprawę atystyczną wieczoru zadbali soliści i muzycy Opery i Operetki Krakowskiej.

Ogloszenie

Pomysł pierwszej Gali zrodził się ponad rok temu w głowie znanego tarnowskiego społecznika dr Jacka Roika. Podczas ubiegłorocznej Gali zebrano blisko 8 tysięcy złotych dla niewidomej poetki - Kamili Albin. W sobotę celem charytatywnym Gali było wsparcie leczenia młodej uczennicy szkoły podstawowej nr 15. Martyna Snopkowska choruje na przewlekłą chorobę ziarniniakową. Koszty leczenia tej rzadkiej choroby przekraczają możliwości jej rodziców. Dochody z sobotniej Gali zostaną przekazane, aby ułatwić chociaż w części leczenie dziewczynki. Trwa już podliczanie kwot z dochodów z biletów, ze sprzedaży cegiełek, innych datków wrzucanych wczoraj przez uczestników koncertu do specjalnych puszek. Do sumy tych dochodów doliczymy również kwoty przelewów i 10 % utargu z weekendowych obrotów kawiarni teatralnej "Talia" - poinformował nas Paweł Piszczek z CenterMedu. Ostatecznie zebraną dla Matyny kwotę poznamy w przyszłym tygodniu.

Gala była, podobnie jak rok temu, wielkim wydarzeniem towarzyskim. Sala Teatru została wypełniona prawie w komplecie. Nie brakowało parlamentarzystów, samorządowców, przedsiębiorców, reprezentantów mediów, duchowieństwa. Honorowy patronat nad koncertem objął poseł Aleksander Grad, a głównym darczyńcą była Karpacka Spółka Gazownictwa.
Koncert przygotowany przez orkiestrę i solistów Opery Krakowskiej, na który składała sie wiazanka najwiekszych "przebojów" i arii operowych i operetkowych, bardzo przypadł do gustu publiczności. Na tyle, że nie chciała ona długo wypuścić ze sceny artystów a wiele osób wychodziło z Teatru z obrzękiem (niegroźnym :-))) dłoni, spowodowanym długimi oklaskami, którymi nagrodzono krakowskich muzyków.
Tuż przed rozpoczęciem koncertu na scenie pojawili się członkowie kapituły nagrody "Dobry dla innych", w skład której wchodzą: prezydent Mieczysław Bień, dyrektor "Caritasu" ks. Antoni Mikrut, proboszcz Parafii Św. Rodziny ks. Jerzy Berdychowski oraz przedstawiciele CenterMedu: Marek Szczutowski i Józef Wojnar. W imieniu Kapituły laudacje dotyczące nominowanych osób wygłosił prezydent Bień. On także poinformował o tym, że statuetka "Dobry dla innych " powędruje w tym roku do Pani Urszuli Mróz.

W najbliższym czasie wracać będziemy na stronach portalu jeszcze kilkukrotnie do wydarzeń sobotniego wieczoru w Teatrze i głównych jego aktorów. Poinformujemy również o efektach zbiórki przeprowadzonej w przerwie i po koncercie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(17-01-2005) marta :
Znam P.Ulę to wspaniały człowiek - należało się jej Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-01-2005) barbara :
Gratulacje dla Pani Dyrektor.Proszę się nie zrażać gdy znajdą się osoby zazdrosne bo takich w DT nie brakuje.Niech Pani tak dalej będzie sobą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-01-2005) xxx :
Pani Ula w pełni zasługuje na taką narodę. Serdeczne gratulacje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2005) bogdan :
GRATULACJE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-01-2005) bogdan :
Barbara-musisz się nauczyć rozróżniać rzeszy złe od dobrych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947