To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   II Charytatywna Gala Noworoczna   -   16/1/2005
Urszula Mróz, zarządzająca Hospicjum św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej została laureatem nagrody "Dobry dla innych". Statuetka została jej przyznana i wręczona przez Kapitułę tej Nagrody w trakcie II Charytatywnej Gali Noworocznej, która odbyła się w sobotę wieczorem w Tarnowskim Teatrze im. L.Solskiego. W trakcie imprezy, której organizatorem są Przychodnie CenterMed zbierano również fundusze dla cierpiącej na przewlekłą chorobę Martyny Snopkowskiej. O wspaniałą oprawę atystyczną wieczoru zadbali soliści i muzycy Opery i Operetki Krakowskiej.

Ogloszenie
>

Pomysł pierwszej Gali zrodził się ponad rok temu w głowie znanego tarnowskiego społecznika dr Jacka Roika. Podczas ubiegłorocznej Gali zebrano blisko 8 tysięcy złotych dla niewidomej poetki - Kamili Albin. W sobotę celem charytatywnym Gali było wsparcie leczenia młodej uczennicy szkoły podstawowej nr 15. Martyna Snopkowska choruje na przewlekłą chorobę ziarniniakową. Koszty leczenia tej rzadkiej choroby przekraczają możliwości jej rodziców. Dochody z sobotniej Gali zostaną przekazane, aby ułatwić chociaż w części leczenie dziewczynki. Trwa już podliczanie kwot z dochodów z biletów, ze sprzedaży cegiełek, innych datków wrzucanych wczoraj przez uczestników koncertu do specjalnych puszek. Do sumy tych dochodów doliczymy również kwoty przelewów i 10 % utargu z weekendowych obrotów kawiarni teatralnej "Talia" - poinformował nas Paweł Piszczek z CenterMedu. Ostatecznie zebraną dla Matyny kwotę poznamy w przyszłym tygodniu.

Gala była, podobnie jak rok temu, wielkim wydarzeniem towarzyskim. Sala Teatru została wypełniona prawie w komplecie. Nie brakowało parlamentarzystów, samorządowców, przedsiębiorców, reprezentantów mediów, duchowieństwa. Honorowy patronat nad koncertem objął poseł Aleksander Grad, a głównym darczyńcą była Karpacka Spółka Gazownictwa.
Koncert przygotowany przez orkiestrę i solistów Opery Krakowskiej, na który składała sie wiazanka najwiekszych "przebojów" i arii operowych i operetkowych, bardzo przypadł do gustu publiczności. Na tyle, że nie chciała ona długo wypuścić ze sceny artystów a wiele osób wychodziło z Teatru z obrzękiem (niegroźnym :-))) dłoni, spowodowanym długimi oklaskami, którymi nagrodzono krakowskich muzyków.
Tuż przed rozpoczęciem koncertu na scenie pojawili się członkowie kapituły nagrody "Dobry dla innych", w skład której wchodzą: prezydent Mieczysław Bień, dyrektor "Caritasu" ks. Antoni Mikrut, proboszcz Parafii Św. Rodziny ks. Jerzy Berdychowski oraz przedstawiciele CenterMedu: Marek Szczutowski i Józef Wojnar. W imieniu Kapituły laudacje dotyczące nominowanych osób wygłosił prezydent Bień. On także poinformował o tym, że statuetka "Dobry dla innych " powędruje w tym roku do Pani Urszuli Mróz.

W najbliższym czasie wracać będziemy na stronach portalu jeszcze kilkukrotnie do wydarzeń sobotniego wieczoru w Teatrze i głównych jego aktorów. Poinformujemy również o efektach zbiórki przeprowadzonej w przerwie i po koncercie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 06:07:38
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html