To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   "Don Pasquale" w MFK   -   18/1/2005
21 lutego o godzinie 19.00 w nowoodremontowanej sali widowiskowej Mościckiej Fundacji Kultury w Tarnowie rozpocznie się spektakl operowy "Don Pasquale" Gaetano Donizettiego, w wykonaniu Artystów Krakowskiej Opery Kameralnej z Dyrygentem Piotrem Sułkowskim na czele. Wieczór operowy w MFK będzie też miał wymiar dobroczynny. A koszt wstępu na to niecodzienne wydarzenie muzyczne nie jest wysoki i wynosi jedynie 30 zł. Bilety można już rezerwować !

Ogloszenie
>

Dochód z biletów przekazany zostanie na cel charytatywny. Pieniądze wspomogą Tarnowskie Hospicjum Domowe im. bł. Fryderyka Ozanama przy Parafii XX Misjonarzy w Tarnowie. Opiekunką Hospicjum, którą wyznaczył ks. Proboszcz Jerzy Berdychowski, jest s. Lidia Lupa - tel. 622-11-22 w.15. W tej chwili w Hospicjum Domowym działa na terenie całego Tarnowa 32 Woluntariuszy, a potrzeby finansowe są ogromne! - pisze nam w specjalnym zaproszeniu dla inTARnautów dr Jacek Roik, główny organizator przedsięwzięcia. Podczas ponad dwugodzinnego widowiska na publiczność czekają też inne atrakcje. W przerwie spektaklu odbędzie się np. losowanie nagród.
Honorowy patronat nad imprezą objął Senator Rzeczypospolitej Polskiej - Józef Sztorc.

Szczegóły dotyczące zamówień na bilety oraz ich realizacji znajdziecie na stronie internetowej : www.jroik.manpol.net

Poniżej zamieszczamy ubiegłoroczną recenzję inscenizacji tej opery komicznej Donizettiego w wykonaniu krakowskich artystów, pióra Anny Woźniakowskiej z "Dziennika Polskiego":

Dawno z taką radością nie uczestniczyłam w spektaklach operowych. Nie znaczy to, że w trakcie obu wieczorów wszystko było bez zarzutu, ale znacznie więcej było plusów niż minusów.
Spektakle przygotowano aktorsko i muzycznie starannie i z wdziękiem. Kapitalna była trójka utanecznionych służących biorących udział w akcji scenicznej i stanowiących zarazem element dekoracyjny (Martyna Malcharek, Oksana Pryjmak i Krzysztof Wieszczek z PWST). Dobrze grała 12-osobowa orkiestra (instrumentacja Tomasz Chmiel), a właściwie zespół solistów, bo każdy instrument miał pojedynczą obsadę.
(...) zadbano, by nowa scena była zarówno miejscem prezentacji operowego mistrzostwa, jak i próby sił dla młodych śpiewaków. Prawdziwym mistrzostwem wokalnym i aktorskim wykazali się Piotr Nowacki w tytułowej roli i Andrzej Biegun jako Malatesta. Ich sposób traktowania słowa powinien stać się wzorem dla naszych artystów operowych.


fot. Paweł Zachenter
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 04:31:03
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html