Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   Gminy szukają liderów   -   18/1/2005
Kolejna szansa na duże europejskie pieniądze dla gmin z Pogórza Ciężkowickiego. Tamtejsze samorządy złożyły wniosek do programu pilotażowego "Lider". Przed kilkoma gminami z południa powiatu tarnowskiego otwiera się szansa na pozyskanie dużej dotacji w ramach europejskiego programu pilotażowego Lider. - To inicjatywa, która ma aktywizować liderów lokalnych środowisk.

Ogloszenie
>

Dotyczy to ludzi działających w różnych branżach sportowej, kulturalnej, gospodarczej, a przede wszystkim turystycznej - informuje Janusz Kowalski z tuchowskiego Domu Kultury. - Te osoby za naszym pośrednictwem przedstawiałyby swoje pomysły służące wszechstronnemu rozwojowi regionu. My te pomysły łączylibyśmy i dzięki temu moglibyśmy opracować szerszą koncepcję. Na taki właśnie cel jest szansa uzyskania dużej dotacji. Nie ukrywam też, że część pomysłów, jakie chcemy wykorzystać w programie "Lider" opieramy na opracowaniu "Pogórze - Odkrywanie Tajemnic".

Projekt "Lider" wspólnie opracowały gminy: Tuchów, Ciężkowice, Gromnik, Rzepiennik Strzyżewski oraz Szerzyny. Liderem w tej grupie jest na pewno tuchowski samorząd, któremu niejednokrotnie udawało się pozyskiwać środki z funduszy europejskich. Najlepszym tego przykładem jest organizowane już od pięciu lat Spotkanie Miast Bliźniaczych.

- Spotkanie można uznać za naszą standardową europejską imprezę. Jest ono też przykładem, że warto sięgać po europejskie pieniądze w większej grupie lub na duże inicjatywy - przekonuje Mariusz Ryś. - To również podkreślają przedstawiciele instytucji europejskich. Niejednokrotnie zwracali uwagę, że działania kompleksowe dają szansę na pozyskiwanie dużych pieniędzy na przedsięwzięcia ponadlokalne, które mogą ożywić nie tylko życie lokalne, ale też niektóre jego branże. Warto jeszcze zauważyć, że w przypadku "Lidera" sporo zależy od ludzi, od ich pomysłów i inwencji. (AMIZ)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl