Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Głosuj na „Porażkę Roku 2004" !   -   19/1/2005
No i stało się. Ludzie ludziom zgotowali ten los… Przez ponad miesiąc mogliście Państwo zgłaszać swoje kandydatury na „Tarnowską Porażkę Roku”. Z nadesłanych do „Strefy Wolności” propozycji wybraliśmy te, które powtarzały się najczęściej, wybierając „żelazną dziesiątkę” największych lokalnych porażek myśli ludzkiej i ludzkich zaniedbań. Tych propozycji jest tyle, że aż się prosi, by na przyszłość utworzyć kilka kategorii. W każdym razie – choć głosowanie jest formą zabawy, to jednak traktujemy je bardzo poważnie; „porażkę” będziemy starali się wręczyć wybranemu przez Państwa „nominantowi”…

Ogloszenie

Do naszej galerii „zasłużonych” trafił pan Krzysztof Janik – za powalającą precyzję myśli i zniewalającą trafność sformułowań, wyrażającą się w stwierdzeniu „homoseksualizm to standard cywilizacyjny Europy” oraz za prowadzoną walkę o to, „żeby polskie dzieci nie były znajdowane w beczkach”. Wskazany przez pana Janika na konferencji prasowej wzór edukacyjny to taki, w którym „szesnastoletniej kobitce na lekcji o życiu i rodzinie pokazuje się, jak się zakłada spiralę”. Wypowiedzi tych można odsłuchać (kliknij tutaj). Niewątpliwą, godną odnotowania porażką był „konkurs piękności” naszych kandydatów do Parlamentu Europejskiego; brylowali tu pan Wacław Prażuch (PiS), który „posiada pewną umiejętność logicznego myślenia”, pan Wiesław Gwizd, który z kolei, jako kwalifikację do bycia członkiem Europarlamentu posiada „jeden z najwyższych stopni wtajemniczenia w Polsce” i pan Krzysztof Bazuła, który „w swoim kolorowym życiu był również pilotem wycieczek zagranicznych” i „od lat funkcjonuje na drapieżnym WOLNYM rynku” w kraju, „którego gospodarka rozwija się doskonale”, zaś ową doskonałość można „jeszcze zintensyfikować”. Powyższych wypowiedzi można odsłuchać (kliknij tutaj).
Jako porażkę roku wskazywano także powrót do zadłużenia miejskiego budżetu kwotą 93 milionów złotych i dziurę budżetową w wysokości 35 milionów.
Kolejną propozycją porażki jest doprowadzenie do sytuacji, w której centrum naszego miasta wygląda jak slums. Graficiarzom nie dali rady: ani straż miejska, ani policja, ani monitoring, ani włodarze miasta, ani wymiar sprawiedliwości („znikoma społecznie szkodliwość czynu”). Na problem ten w swoim raporcie zwracała uwagę UPR. W ubiegłym roku wniesiono zaledwie 5 spraw karnych, o ile mi wiadomo, zapadł jeden wyrok. Straty uczynione przez pseudograficiarzy idą w miliony złotych (posłuchaj pliku mp3).
Porażkowe emocje wzbudzała ponadto kwestia przejęcia w zamian za długi stadionu w Mościciach. Ów obiekt przez kolejne lata może „dołować” budżet; koszt planowanej modernizacji stadionu opiewa na grube miliony złotych, sporo łożyć trzeba też na samo utrzymanie obiektu. Sytuacja jest o tyle urozmaicona, iż zdaniem wielu rzeczona „porażka” równie dobrze oznaczać może sukces. (posłuchaj pliku mp3)
Jest jeszcze „kwestia smaku” – czyli porażka doboru osób na „ławeczce poetów”.
Wśród zgłoszeń nie brak było porażek komunikacyjnych – wśród nich sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Lwowskiej i Skowronków,„przebudowa” ulicy Brzozowej w Mościcach, stan nawierzchni Czarnej Drogi, ekrany akustyczne przy Jana Pawła II, brak ronda na skrzyżowaniu Lwowska – Okrężna i jedyne w Polsce skrzyżowanie, na którym przejście dla pieszych kończy się na ścianie budynku, czyli Lwowska i Starodąbrowska. Wedle moich ustaleń zdeterminowany pieszy codziennie może wyciągnąć do tysiąca złotych (w ciągu paru godzin) umiejętnie upadając na maski samochodów, które nie zważają ani na przejście, ani na sygnalizację świetlną, ani na ludzi po prostu. Zaprawdę, pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się tylko schylić. Sądzę że właściwymi adresatami porażek powinni tu być radni, zarząd miasta, Miejski Zarząd Dróg i – nade wszystko – Miejski Inżynier Ruchu, gdzie należy kierować listy dziękczynne i pochwalne.
Kolejną porażką są powstające jak grzyby po deszczu supermarkety, niekiedy w iście kosmicznych lokalizacjach. Jednym z nich będzie wkrótce obiekt powstały na terenie dawnego Owintaru. Słyszałem już, że owo „centrum rozrywki” powinno nosić imię któregoś z byłych prezydetnów (wkrótce plik mp3). Porażką okazała się grudniowa debata radnych z mieszkańcami, przede wszystkim za sprawą samych radnych (głównie tych z opozycji).
Kandydatem do porażki roku został również pan Marek Ciesielczyk – po prostu za „działalność”.
Spośród wielu propozycji kusząco prezentowała się myśl, wyrażona przez jednego z inTARnautów, by o zaszczytny tytuł walczyli także najwięksi malkontenci aktywni na naszym portalu. Za propozycję dziękujemy, być może „Frustrata Roku” przyznawać będziemy następnym razem.
Z kolei w zakresie kultury, prócz „Dni Tarnowa”, wśród bywalców teatru dużym wzięciem cieszyła się, jako Porażka, ubiegłoroczna „Talia”, podobno festiwal komedii, który z komedią nie miał wiele wspólnego i w którym ilość niekoniecznie przeszła w jakość.
Do tego dochodzą jeszcze: „wizytówka miasta” czyli ruina pod tytułem dworzec PKP, monitoring, przystąpienie Polski do UE (choć to porażka niezupełnie tarnowska), bierność władz wobec wyprowadzania z miasta kolejnych instytucji oraz śmiała akcja naszych policjantów, którzy zaaresztowali ... filmowy projektor oraz organizatorów wieczoru studenckiego, na którym wyświetlany był film. Spór na temat kogo było więcej – widzów czy policjantów, wciąż trwa. Sytuację komplikuje fakt, że może policjanci też byli widzami i też chcieli coś sobie obejrzeć...
Wobec powyższej mnogości propozycji, w sposób zupełnie stronniczy i niedemokratyczny (dogadaliśmy się pod stołem) wybraliśmy „żelazną dziesiątkę”.
Oto ona:
1) ekrany akustyczne przy al. Jana Pawła II
2) przejęcie przez miasto stadionu w Mościcach
3) debata radnych z mieszkańcami
4) działalność Marka Ciesielczyka
5) pseudograffiti w centrum miasta
6) „Ławeczka poetów”
7) wizytówka miasta – dworzec PKP
8) Śmiała akcja policjantów aresztujących projektor
9) Tarnowscy eurokandydaci
10) Precyzja myśli Krzysztofa Janika

Niestety, wszystkich propozycji zamieścić nie jesteśmy w stanie.
Zrezygnowaliśmy m.in. z wyprowadzania z miasta kolejnych instytucji, jako że proceder ten wciąż trwa, a w Tarnowie pozostało jeszcze parę rzeczy do wyprowadzenia. Tak więc nieumiejętność współpracy posłów przekładamy na rok przyszły.

Zapraszamy do głosowania w sondzie! Nie bądź czczym malkontentem! Niech Twój wybór będzie przemyślany i ostry jak żyletka. Podejmując decyzję nie kieruj się impulsem, nie idź na łatwiznę, bądź świadom także pozytywnych stron czyjejś działalności. W końcu Twoja decyzja oznacza czyjąś Porażkę, a głos możesz oddać tylko raz (naprawdę !).
Jednocześnie przypominamy, że wciąż trwa konkurs na wygląd „Porażki Roku”. Jest to kwestia o tyle istotna, że w lutym będziemy próbowali ją uroczyście wręczyć. Aha, na porażkę są też skazane tym razem ... próby wielokrotnego głosowania w portalowej sondzie, co miewało wcześniej miejsce (oj wiemy, wiemy, wstydźcie się panowie politycy).

M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 40)Dodaj komentarz
(20-01-2005) ciesielczyk :
Pragne zaglosowac sam na siebie. Rzeczywiście działalność Ciesielczyka jest największą porażką minionego roku, jako że nie udało mi się zorganizowac referendum w sprawie odwołania prezydenta Bienia, skutecznie prowadzilem w sadzie sprawy skierowane przeciwko mnie przez dziennikarza Radia MAKS, wydawcę TEMI oraz telewizję kablową. W roku 2004 dzięki temu nie udało się oskarżycielom pozbawić mnie mandatu radnego i przez następne miesiące będę prowadził szkodliwą dziłalnośc w Radziej Miejskiej. Mało tego - jak pokazuje dotychczasowa praktyka - za 2 lata uzyskam więcej głosów niż w ostatnich wyborach dzięki kolejnym nagonkom na mnie. Bardzo mnie ciszy jednak, że moi przeciwnicy są na tyle mało inteligentni, że robią mi reklamę za darmo tymi ciągłymi atakami. Przecież w normalnym kraju media atakują władzę , a w Polsce, w Tarnowie - opozycjonistę nr 1. pozdrawiam ciesielczyk P S Inne porażki oczywiście nie były tak znaczące, jak moja działalność, gdyż np[. działania prezydenta Bienia doprowadzą wkrótce już do największego w historii długu - 93 mln zł. , likwidacji szkólł, bezskutecznej walki z grafitti, utrzymywania stadionu Unii etc. - ale za to zapłacą mieszkańcy, a nie nie uczestnicy sondy, którzy zapewne są na "garnuszku" władz lokalnych.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) Jack :
Gdyby zabrał się Pan rzeczywiście do roboty a nie głosił swoich oszołomskich teorii spiskowych to może i udało by się Panu coś zdziałać. Ale my już mamy dość oszołomów w tym kraju.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) PH :
Pragnę dorzucić tu jeszcze sprawę sortowni odpadów . . . . To tak żeby był w miarę komplet Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) piter-zks :2362773 
Porażka uni tarnów w mikołajowichach !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) korowiow :
Przeniesienie Oddziału ZUS z Tarnowa do Nowego Sącza - totalna porażka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) TARNOWIANIN :
1. porażką bvło wyprowadzka TP SA do Nowego Sącza 2. porażka to wyprowadzka ZUS do nowego Sącza. Dziękuje tylko za to, WAM NASI DZIAŁACZE {partyjni} ??? lepiej będzie " GWIAZDORZY"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) easy :
Tarnowianinie TPSA jest firmą "prywatną" to znaczy nasi złodzieje sprzedali państwową firmę państwowej firmie francuskiej. Mimo to a właściwie dlatego może robić co chce i przenieść oddział nawet do Ustrzyk Górnych. Co do ZUS to kolega Hausnera miał stamtąd bliżej do domu więc mu SLD zrobiło stołek w Sączu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-01-2005) TARNOWIANIN :
easy : ale dlaczego my abonenci, petenci tych firm musimy cierpieć na tym?, poczekaj, jeśli masz firmę i przyjdzie ci załatwić coś w zusie tak jak teraz po zmianie w tpsa to zmienisz zdanie, co do prywatyzacji.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2005) kibicek :
do TARNOWIANIN - "Zrezygnowaliśmy m.in. z wyprowadzania z miasta kolejnych instytucji, jako że proceder ten wciąż trwa, a w Tarnowie pozostało jeszcze parę rzeczy do wyprowadzenia. Tak więc nieumiejętność współpracy posłów przekładamy na rok przyszły." Tak tu napisali :) I choc slowa te zalatuja nutka goryczy pomieszanej z sarkazmem to sa jakze prawdziwe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-01-2005) future :
oddaję swój głos na debatę radnych z mieszkańcami

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) Tomi :
Nie mieszkam przy Jana Pawła II. Co jest nie tak z tymi ekranami? Niech mnie ktos oswieci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) aneta :
wezcie kurde na al.Jana Pawla powstal "drugi mur berlinski"- tak to sie teraz nazywa nie dosc ze wyglada ochydnie to watpie zeby mieszkancy byli z tego zadowleni sa przeciesz odgrodzeni i kupe widza zaa okna , ladny widok maja-mur i plastik- maja czego chcieli, bo lwadze na pewno nie wpadly same na ten pomysl , istna zenada z tym wygluszeniem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) realityshow :
1) ekrany akustyczne przy al. Jana Pawła II - Bo ponoc brzydki, proponuje pomalowac kwiatki i domki smurfow wtedy bedzie ladniej; ponoc jest tam niebezpiecznie, proponuje poszwedac sie po blokowisku w hucie po 22 to zobaczycie co to znaczy niebezpiecznie; A czy byl zbedny czy niezbedny to ciezko zdecydowac. 2) przejęcie przez miasto stadionu w Mościcach - tak i niech Tarnow zrzeknie sie praw miejskich i stanie sie wsia, bo tutaj juz nic wielkiego nie ma. 3) debata radnych z mieszkańcami - no rzeczywiscie porazka na miare afery rywina i pkn orlen 4) działalność Marka Ciesielczyka - Kazdy ma prawo do swojego zdania 5) pseudograffiti w centrum miasta - a ja bym tutaj wstawil pseudopolitycy 6) „Ławeczka poetów” - Tak to najwieksza porazka, tylko nie potrafie sobie jeszcze wytlumaczyc dlaczego. 7) wizytówka miasta – dworzec PKP - Nie jest z nim az tak zle 8) Śmiała akcja policjantów aresztujących projektor - Jezeli ktos lamie prawo to musi poniesc kare, chyba ze zyjemy na dzikim zachodzie 9) Tarnowscy eurokandydaci - nie tylko eurokandydaci, poslowie tez 10) Precyzja myśli Krzysztofa Janika - Przynajmniej jest soba, precz z pozerami!! 11) Ja bym tutaj jeszcze dodal slabe lobby "tarnowskich" politykow na rzecz Tarnowa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) tomek :
szkoda że ciesielczyk nie był taki krewki jak likwidowali województwo, apotem kolesie-działcze z N.Sacza namówli prezesów TPSA i ZUS do przeniesienia oddziałów na zadupie do dużo mniejszego miasta//// gdzie on wtedy był i jego ciety język///czy jako radny pofatygował się do jakiegoś ministra ze skarga albo do posłów po prośbie - jak sie chce istnieć w polityce to trzeba działać, a nie wiecznie się użalać/ /// inny radny przez 4 lata nie potrafił zciagnąć do maista żadnej inwestycji, ale jak inni coś robią to on chodzi z miarką byleby tylko znależć jakiegoś haka i coś utrudnić -tacy radni to prawdziwa porażka roku/pa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) MAK :
PANIE Cieśielczyk jak załatwi Pan powrót ZUS i tpsa do Tarnowa to zagłosujemy na Pana w następnych wyborach Pozdrowoiam i czekam na efekty!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) Were :
Tomek jesli mowimy o tym radnym to pragne zauwazyc po raz kolejny, ze za jego kadencji inwestycji w Tarnowie bylo za 120 milionow, a majatek gminny zwiekszyl sie o 180 milionow zł.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2005) ciesielczyk :
Ciekawe, że po 15 latach ludzie nie zdają sobie sprawy, kto za co jest w tym kraju odpowiedzialny. Otóż coraz bardziej widoczny upadek Tarnowa (sprawa ZUS etc), nie trwa od roku, lecz od 14 lat. Czy niejaki senator Andrzejewski z Soliodarności z Warszawy, zrobił coś dla Tarnowa, czy następnie senator Glapiński ROP-AWS - z Warszawy zrobił coś dla Tarnowa, czy Senator Sztorc (zanim go wyrzucili - PSL) lub Mietła (SLD) zrobili coś dla Tarnowa. Za kil;ka miesięcy tarnowianie znowu zagłosują na jakiegoś nowego Glapińskiego i kolejne 4 lata będą stracone. A czy Krzysztof Janik zrobił coś dla Tarnowa. Choć był tak potężnym politykiem partii rządząceju nie kiwnął palcem. Wałbrzych nie ma lidera SLD, a potrafił ściągnąć do sibie Toyotę (inwestycja warta kilka rocznych budżetów Tarnowa). Tarnowem rządził, rządzi i będzie rządził układ powiązań kolesiowsko-rodzinnych, który "ma w tyle" nasze miasto. Gdy wybory wygra PO Tarnów znowu będzie przegrany, gdyż Rokita nie cierpi posła Grada i nie da mu żadnego stanowiska. Grad będzie kolejną tarnowską sierotką sejmową - i...4 lata stracone dla Tarnowa. To są prawdziwe porażki Polexcam wizytę w biurze senatora Sztorca czy posła Curyły, abyście się przekonali czym się rózni ich mentalnośc i iloraz intelidencji np. od Władysława Gomułki. pozdrawiam ciesielc zyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2005) muzyk :
No i Anakonda. To najwieksza porazka muzyczna ubieglego roku!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) M.Wietrzyk :
Ciekawe co się stanie kiedy wygra w mieście UPR ? :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) Sebastian :
Toyota, szmery bajery a na wpis do ewidencji kogoś kto chce coś sam bez zasiłku robić kobieta w UM każe czekać 2 tygodnie. Zbyt głęboka wiara w cuda, zamiast twardego stąpania po ziemi, ciągle daje o sobie znać. Rzeczywiście jedyna nadzieja w tym UPR. Jestem za.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) Weredyk_FT :
Panie Wietrzyk zycze powodzenia, ale szanse iluzoryczne, przynajmniej w wyborach 2006. Na razie to political science - fiction.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) M.Wietrzyk :
Chyba pan żartuje panie Weredyku. UPR startując ostatnio z listy "Razem" był o włos od dostania się do RM. Nic nie stoi na przeszkodzie aby wynik w 2006 był o ten "włos" lepszy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) Weredyk_FT :
Przyznam szczerze, ze UPR czy Koliber sa ciekawymi i perspektywicznymi partiami, krusza mur, ale niestety np jak widze potyczki chocby z Panem Kwasnym to mi sie to osobiscie nie podoba. Zacietzrewienie po obu stronach, bardziej wycieczki personalne, to wszystko zle wplywa na wasz wizerunek, tak to ja odczuwam, no ale kazdy ma swoj sposob na kreacje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2005) M.Wietrzyk :
KoLiber nie jest partią. Co do Pana (towarzysza?)Kwaśnego - raczej chodzi tu o walkę z socjalizmem niż o pojedynczych ludzi. Nie można proponować ludziom ciągle tych samych złych rozwiązań i ubierać to w szaty postępu oraz europejskości - tzn można ale jest to śmieszne a co gorsza szkodliwe. Takie wesołe trwonienie pieniędzy publicznych, któremu zdaje się kibicować tow. Kwaśny wywołuje nasze reakcje podobne do tych, ktore towarzyszą człowiekowi kiedy zorientuje się że złodziej wyciąga mu portfel z kieszeni. Może nie wygląda to najlepiej, ale czy okradany zastanawia co wygląda lepiej a co gorzej w momencie kiedy pozbawia sie go ciężko zarobionych pieniędzy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2005) Rzędzinianin :
Dzieckiem socjalizmu się nie przejmujcie bo Kwaśny przeminie razem z sld. Chyba już nikt nie ma wątpliwości kim są. Może zapisze się do innych cwaniaków a może zmądrzeje. Róbcie swoje bo dajecie nadzieje że ktoś tu jeszcze jest normalny nie kradnie i nie kłamie. Wystawcie też kogoś na prezydenta miasta bo to się przyda. Macie mój głos i mojej rodziny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2005) Jolka :
Tylko jedna odpowiedź? Porażka Roku to jakże niezwykle rozwinięta kultura i sztuka w Tarnowie (młodzi ludzie nie mają tutaj szansy zaistnieć) : postawili jakąś ławkę poetów, i oczywiście pomysł fajny tylko co to ma wspólnego z Tarnowem??a mamy tylu tarnowskich poetów. Młodzież z pobliskich szkół najbardziej lubi na nich siedzieć, a starsi pytają z jakiego materiału "są zrobieni" poeci i czy nadaje się on na złom. A mnie cieszą takie komentarze : JAKI TWÓR , TAKI ODBIÓR!!! A jest wielu młodych artystów z fantastycznymi pomysłami- gdyby tylko ktoś chciał ich posłuchać- ale tutaj takim nie daje się szansy!!...Debata radnych z mieszkańcami...tutaj nie tylko należy o tym wspominać!!..porażki komunikacyjne?a jakże! - jest ich multum ,ale nie będę powtarzać tego co zostało już napisane...drogi biją wszystko na głowę( zastanawiam się jak długo mój samochód będzie miał cztery koła, a kiedy zostaną mu np tylko dwa:P)..pozdrawiam...upadliśmy upadliśmy, a jak widać większość nie chcę być tego częścią - i opuszcza to miejsce ja się wcale nie dziwię i jak tylko będzie okazja wyjeżdzam:]

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2005) ciesielczyk :
To oczywiste, iż większość młodych ludzi chce stąd uciec. Ale pojawiło się światełko w tunelu. Po raz pierwszy zaslyneliśmy z czegoś pozytywnego (i to na całym świecie). Paradoksem jest , że autorem tego jest SLD. Otóż dzieki tej partii Polska jest jedynym krajem, w którym wiosna będzie trwałqa do jesieni. Brawo postkomuniści, dzieki ktorym takze w Tarnowie wiosna będzie trwała do jesieni. pozdrawiam ciesielc zyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2005) IPN :
Od złobu czerownych i innych można oderwać tylko granatem. Ćwiczebnym. Do jesieni tyle będzie można jeszcze się nakraść.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2005) kosynier :
Porażka roku?.... Mam!!!!! Mieszkać w Tarnowie- to jak " za żelazną bramą"....zza której ledwie widać cały kraj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-02-2005) kosynier :
Porażka roku?.... Mam!!!!! Mieszkać w Tarnowie- to jak " za żelazną bramą"....zza której ledwie widać cały kraj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-02-2005) linda :lidbal@wp.pl 
ławczka poetów bardzo mi sie podoba,ale mur to spora przesada jest paskadny szary, wyjeżdżając z ul Długiej mam problem z widocznością, a inni kierowcy chyba problem z moim autem,bo się za daleko wystawiam. pozdrawiam wszystkich Linda

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-02-2005) ciesielczyk :
tarnowski aspekt listy wildsteina - jesli sie potwierdzi - patrz apel porozumienia uzciwosc w zwiazku z pojawieniem sie na liscie wildsteina nazwisk tarnowskich politykow - patrz: www.forum.tarnow.pl - hyde park - ciekawe sprawy - oto lista wildsteina

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-02-2005) ciesielczyk :
W niedzielnych FAKTACH, 6 lutego, 2005 telewizja TVN zaprezentowała m.in. wystąpienie Marka Ciesielczyka nt obecności na liście Wildsteina nazwisk tarnowskich polityków, radnych i prezydenta Bienia - porównaj relacje na ten temat tarnowskich mediów - a więc można przełamać "białorus medialną" poprzez wystąpienia w mediach centralnych. ciesielczyk P S 11 radnych złożyło dzisiaj wniosek o odwołanie Andrzeja Kaszni w funkcji Przewodniczacego Rady Miejsakiej

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-02-2005) MoBy :
panie ciesielczyk. Zamiast spamować wszystkie popularne wątki w portalu moze by Pan napisał e-maila do redakcji portalu i poprosił o zamieszczenie jakiegoś oświadczenia ?. Jeśli nie informuje Pan w cywilizowany sposób mediów np. internetowych o tym, ze coś tam zabajdurzył , zwołał, etc. to znaczy , że tę "Białoruś medialną" sam Pan sobie robi. Jeśli czyni Pan to świadomie, tzn. , że pasuje Panu taka teza i wszystko Pan robi , zeby ją obronić , jeśli nieświadomie - świadczy to o Pana niby wielkiej inteligencji jak najgorzej. W kazdym razie następnym razem być może portal się wkurzy i pousuwa te śmieci tekstowe powrzucane przez pana na zasadzie "ni z gruchy ni z pietruchy" do nie swoich wątków. Oczywiscie nazwie Pan to "białrusią medialną", a oni zachowają się całkiem normalnie. Nie można tolerować zachowania na poziomie rozwoju Pana synków-bliźniaków, a nie dorosłego człowieka z politycznymi ambicjami. Nie od dziś ŁAMIE pan wszelkie zasady.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-02-2005) wszdzić sobie to w d.. to mało :
Wiecie co...ten tarnów to sobie mozecie wszscy powoli w d... wsadzic. Do pray trzeba jezdzic codziennie do Krakowa i Rzeszowa, bo tu kroluje "mafijna pajęczyna" o judaistycznych korzeniach. Wujek zatrudnia (w firmie państwowej) bez przetargu siostrzeńca, przetarg wygrywa żona (chociażby na chodniki...), itp.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-02-2005) ciesielczyk :
Apel UCZCIWOSCI w sprawie nazwisk tarnowskich polityków, m.in. prezydenta Tarnowa, znajdziecie na naszej stronie internetowej: "www.uczciwosc.org.pl / Bien zlym prezydentem lub / Bez cenzury. Dzisiaj Porozumienie UCZCIWOSC zlozylo projekt uchwały w sprawie stanowiska naszej Rady wobec rozszerzenia lustracji na radnych i urzędników samorządowych - Oczywiście domagamy się takiego rzoszerzenia. Tekst uchwały 11 radnych o odwołanie Przewqodniczącego Rady Miejskiej A.Kaszni też znajdziecie na stronie www.uczciwosc.org.pl pozdrawi am ciesielczyk

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-02-2005) ciesielczyk :
Porażką tego roku będzie, gdy się nie dowiemy, kto w Radzie był ubekiem i gdy Rada 24 lutego nie odwoła Kaszni z funkcji Przewodniczacego. Ciekawe czy będą go bronić "prawicowi " radni z POPiS? Tekst projektu uchwały w sprawie odwołania Kaszni na stronie: www.uczciwosc.org.pl / bez cenzury

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-02-2005) ono :
oj cieszaielczyk ciesielczy z tobą już koniec

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-02-2005) J :
POPIS SLD SDPL I DWOJE RADNYCHPANI ANNA i P JERZY=Koalicja obrony p PRZEWODNICZACEO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-02-2005) Zombie :
Panie Ciesielczyk. Pamiętam Pana jak podczas "turne" po okolicznych wsiach zajechał pan swoim wozem do jednej z nich i dał pokaz kultury osobistej zdzierając plakat wyborczy jednego z kandydatów i wieszając swój. Nie było by w tym nic drażniącego gdyby nie to że zdarty plakat znalazł się pod nogami przechodniów (kosz stał 5 metrów od tablicy). Młdodego człowieka mieszkańca tej miejscowości, który Pana upomniał posądził Pan o przynależność do konkurencyjnej partii. O ile się nie mylę posiada Pan tytuł doktora a od takiego człowieka wymaga się odrobinę kultury.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl