To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ekologiczne nagrody dla Tarnowa i MPEC-u   -   21/1/2005
Urząd Miasta Tarnowa otrzymał tytuł "Promotora Ekologii" w Narodowym Konkursie Ekologicznym "Przyjaźni Środowisku". Uroczysty finał konkursu odbył się w Pałacu Prezydenckim RP. Nagrodę wręczyła prezydentowi Tarnowa Mieczysławowi Bieniowi szef kancelarii Prezydenta RP, minister Jolanta Szymanek - Deresz. W konkursie startowało ponad 400 samorządów, szkół, firm z całej Polski. W kategorii "Promotor Ekologii" wyłoniono 16 laureatów.

Ogloszenie

Tarnów został nagrodzony za inwestycje ekologiczne oraz edukacje ekologiczną prowadzone przez ostatnie 15 lat. Najważniejsze dokonania to m.in. modernizacja i rozbudowa MPEC, która przyczyniła się do likwidacji 25 lokalnych kotłowni opalanych węglem oraz modernizacja sieci ciepłowniczej w mieście. Doceniono także rozbudowę części biologicznej Tarnowskiej Grupowej Oczyszczalni Ścieków i rozbudowa sieci kanalizacyjnej.

W minionym roku zwiększyła się o również połowę liczba gospodarstw domowych, w których tarnowianie zajmują się selektywną zbiórką odpadów w systemie "u źródła". Na ulicach Tarnowa pojawiło się 30 kolejnych pojemników do selektywnej zbiórki na terenie miasta.Tylko w ubiegłym roku nasadzono w Tarnowie blisko 30 tysięcy drzew.

W ramach edukacji ekologicznej dobre wyniki przynosi akcja zbierania i unieszkodliwiania nieużytecznych leków, kontynuowana już czwarty rok, w dziewięciu wybranych aptekach. Do tej pory zebrano prawie 500 kg leków. W bezpiecznym usuwaniu i unieszkodliwianiu leków pomaga Jednostka Ratownictwa Chemicznego w Tarnowie.
Z kolei w tarnowskich szkołach prowadzona jest zbiórka zużytych baterii. Dzieci i młodzież zabrały także ponad 40 tysięcy plastikowych butelek w akcji "Drzewko za butelkę" - edycja 2004 (w ramach programu "Odpowiedzialność i Troska", wspólnie z Zakładami Azotowymi w Tarnowie - Mościcach S.A. oraz Branżową Organizacją Odzysku). Butelki trafiły do powtórnego wykorzystania i przerobu, a za uzyskane dzięki temu pieniądze zostały zakupione sadzonki drzew. W finale akcji posadzono przy szkołach ponad 100 drzew i krzewów.

Tarnów po raz kolejny jest laureatem konkursu "Przyjaźni Środowisku". Wcześniej trzykrotnie otrzymał tytuł "Gmina Przyjazna Środowisku". Warto dodać, że za inwestycje proekologiczne Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie otrzymało tytuł "Firma przyjazna środowisku". (UMT)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, May 27, 2022 16:12:17
IP     : 34.204.174.110
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html