To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   CZWARTYek stra FILM   -   21/1/2005
Kolejna projekcja z popularnego cyklu CZWARTYek stra FILM, organizowanego przez Tarnowskie Centrum Kultury. 27 stycznia o godz.18.00 w kinie "Marzenie" zobaczymy tym razem film Jima Jarmuscha „Kawa i papierosy”. Dla inTARnautów, jak zwykle czekają dwa podwójne zaproszenia na czwartkową projekcję.

Ogloszenie

Najbliższa propozycja naszego cyklu nie wymaga szczególnej rekomendacji -mówi anna Grygiel z TCK. „Kawa i papierosy” to film Jima Jarmuscha - twórcy, który zaliczany jest do twórców kultowych i niezależnych, cieszy się ogromną popularnością. Każdy jego film zyskuje grono fanów, zwłaszcza wśród najmłodszych kinomanów. Tym razem film Jarmuscha jest rodzajem podsumowania jego twórczości. Powstawał przez 17 lat i składa się z 11 etiud, z których każda jest swoistym nawiązaniem do jego filmów fabularnych i czuje się w nich atmosferę „Poza prawem”, „Mysery Train”, „Truposza” czy „Ghost Dog”. Wszystkie etiudy będące samodzielnymi opowiastkami są jednak spójne gdyż łączy je wiele wspólnych elementów. Wszystkie utrzymane są w czerni (kawy) i bieli (papierosów), a spotykający się w kafejkach, domach i hotelach bohaterowie będący w znakomitej większości znanymi aktorami filmowymi czy twórcami undergroundu toczą pozornie niezobowiązujące rozmowy, które widza wciągają i uzależniają jak tytułowa kawa i papierosy.
Wyrafinowany absurd, groteska i surrealizm, mistrzowsko zmieszane z humarem i znajomością kina to kwintesencja stylu Jarmuscha, tak widoczna we wszystkich 11 opowiastkach. Chcąc zaprosić Państwa na tę jednorazową i wyjątkową projekcję filmu J. Jarmuscha krótką opinię o tym filmie zamieszczoną w miesięczniku „Film” :
„Kawa i paierosy” to mozaika układana przez 17 lat, którą można oglądać nałogowo.

Anna Grygiel, jak zawsze przy okazji kolejnej prezentacji cyklu, przypomina, iż można zapisać się do Klubu Filmowego TCK (zapisy prowadzi TCK - Rynek 5 – wpisowe 20,- zł).
Karta członka Klubu, upoważnia do zakupu biletu na projekcje cyklu „CZWARTY ek stra FILM” w kasie kina „Marzenie” z 50% zniżką. Kasa kina prowadzi też na najbliższą projekcję przedsprzedaż biletów.

Dwoje z inTARnautów otrzyma podwójne zaproszenie na czwartkowy seans pod warunkiem, że prześlą nam na adres: redakcja@intarnet.pl odpowiedź na pytanie: jakiej narodowości filmowcem jest Jim Jarmusch?. Zwycięzców wylosujemy spośród osób, które prześlą nam prawidłowe odpowiedzi, nie zapominając o dodaniu w temacie wiadomości hasła : JARMUSCH.
Wyniki ogłosimy w tym miejscu, w środę po godzinie 16.00. Do tego czasu czekamy na Wasze e-maile !
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, May 19, 2024 05:42:55
IP     : 44.200.86.95
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html