Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Euromarszałek w Tarnowie   -   22/1/2005
W Tarnowie gościł wczoraj wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Janusz Onyszkiewicz (UW). Przed południem spotkał się z nauczycielami, młodzieżą szkolną w sali gimnastycznej 11. Gimnazjum im. Romana Brandstaettera w Tarnowie a potem w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wygłosił wykład “Przyszłość wspólnej Europy” i spotkał się ze studentami.

Ogloszenie
>

Pan przewodniczący w Tarnowie bawił przez kilka godzin.
Podczas spotkania ze studentami mówił m.in. o zasadach funkcjonowania struktur unijnych oraz o możliwych skutkach integracji Turcji z Unią Europejską, kiedy to naszymi sąsiadami stałyby się nagle kraje, których nie chcielibyśmy mieć za sąsiadów. Tą akurat wypowiedź dane mi było już słyszeć co najmniej kilkanaście miesięcy temu, na innej uczelni i w innym mieście. Natomiast studenci ciekawi byli chociażby tego, czy istnieją mechanizmy unijne zdolne narzucić Polsce konieczność zwiększenia wydatków na badania naukowe. – Nasi naukowcy wyjeżdżają do krajów zachodnich, gdzie zbijają fortuny, zamiast mieć warunki rozwoju we własnej Ojczyźnie – stwierdził jeden ze studentów, słusznie uważając, że nakłady na naukę ściśle przekładają się na rozkwit nowych technologii, stymulują przedsiębiorczość i budują wzrost gospodarczy. Przez chwilę jednak powiało grozą i z napięciem czekałem na odpowiedź pana Onyszkiewicza, czy aby unijni biurokraci nie przymierzają się do bardziej szczegółowego regulowania tego, na co mamy wydawać pieniądze. – Na szczęście możliwości takiego oddziaływania organy unijne nie mają – uspokoił mnie wiceprzewodniczący PE.
Janusz Onyszkiewicz pierwszy raz miał okazję odwiedzić funkcjonującą już w Tarnowie filię swojego biura europarlamentarzysty, co obiecał w trakcie sierpniowej wizyty w naszym mieście. Biuro działa przy Rynku 9 cztery razy w tygodniu przez sześć godzin.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 10)Dodaj komentarz
(22-01-2005) Jakub Kwaśny :
Cieszę się, że wizytował Nas pan Przewodniczący :-) ... tym bardziej iż zdaje się to pierwszy Europarlamentarzysta, który odwiedził Tarnów od czasu wyborów !!! No przepraszam ... (Państwo z PO i PiS) by się obrazili ... tak tak Pan Sonik i Pan Bielan do niedawna codziennie byli obecni w Tarnowie ... ale na plakatach (których nie miał kto posprzątać!) Szkoda, że nie miałem możliwośc wziecia w tym udziału ... ale jak najbardziej tego typu wizyty w Tarnowie są pożądane :-) Mam nadzieję , że również Bronisław Geremek nas zaszczyci swoją obecnościa ... Zapraszamy :) Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) anty :
Ten Onyszkiewicz to rozpacz. Ale po UW nie spodziewam się niczego więcej.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) Łowca Indian :
oj, panie Kwaśny. gazet się nie czyta, po salonach nie chadza. Może tak by Pan czasem z centralnych tematów zszedł do lokalnych. No i trzeba poczytać coś nie tylko z pierwszej strony gazety. I Bielan, i Sonik, i Klich i nawet poseł Pęk otwarli wcześniej juz swoje biura w Tarnowie. I zawitali do naszego uroczego miasta po wyborach. Niektórzy nawet po kilka razy. A pana pryncypalów - lewicowych europosłów garstka co prawda, ale na razie unikają tych okolic jak diabeł święconej wody. a tak a pro pos plakatów ieszkam w oklicy, gdzie niejaką kandydatką Brzozowską , od Pana przecież, do dziś wytapetowane są parkany . Trafia Pan coraz częściej, ale ... kulą w płot.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) Winetou :
U mnie tez wisi Brzozowska. Moze trzyma plakaty do kolejnych wyborow? W ten sposob bedzie taniej, no i jej nazwisko oraz mordka utrwali sie ludziom hahaha.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(22-01-2005) Jakub Kwaśny :
Bardzo prosze o podanie dokładnych miejsc , gdzie wiszą plakaty z kandydatką Brzozowska?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) dozorca :
Wszędzie Kwaśny, wszędzie. Szczotka i do roboty SLDowcu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) triple :
A to ze był w Zespole Szkoł Elektryczno-mechanicznych, i na ich zaproszenie przyszedl a nie 11 gimnazjum to nie napisali, poprostu niewiedza reportera !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) j.pol :
triple zamiast sluchać Onyszkiewiczowych bajek w czasie przeznaczonym na lekcje naucz się ortografii.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) che :
Odwiedził nas towarzysz sekretarz, przepraszam v-ce przewodniczący, co za radość, co za podekscytowanie!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2005) LPR :
p. J.K. potwierdaz dalsze rozmowy TW i KOMUNISTAMI

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl