To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   X Regionalny Przegląd Kolęd i Pastorałek   -   25/1/2005
W niedzielę 23 stycznia br. w Centrum Kultury w Żabnie odbył się Koncert Finałowy X Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek – Żabno 2005. W koncercie wzięli udział laureaci pierwszych miejsc w/w konkursu. W przygotowaniach do Koncertu Laureatów pomagała część Chóru Akademickiego „Harmonia” działającego przy PWSZ w Tarnowie pod kierownictwem p. Bożeny Kwiatkowskiej.

Ogloszenie

Przesłuchania konkursowe odbyły się 20 i 21 stycznia br. , wzięło w nich udział blisko dziewięćdziesięciu zgłoszonych. Byli to soliści i zespoły, które wraz ze swymi instruktorami towarzyszą nam niemal od początku istnienia konkursu, jak również nowi uczestnicy. Jurorami tegorocznego przeglądu byli p. Krystyna Szymańska – Dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, p. Bożena Kwiatkowska – Dyrektor Chóru Akademickiego „Harmonia”, p. Elżbieta Maciejewska – nauczyciel Szkoły Muzycznej w Tarnowie, p. Piotr Wojtanowski – członek byłego zespołu „Siedem” obecnego „2mm”. Całe przedsięwzięcie powiodło się dzięki dziesięciu patronom – na dziesiątą jubileuszową - edycję konkursu: Burmistrz Żabna, Starosta Powiatu Tarnowskiego, TVP3 Kraków, MTK Tarnów, Radio MAKS, Radio RDN, Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, TEMI, Nowa Gazeta Żabnieńska.

Uczestnicy, zarówno soliści jak i zespoły, rywalizowali w czterech kategoriach. I tak w kategorii „A”(5-8 lat) – soliści: I miejsce zajął Kamil Mądel ze Szkoły Podstawowej w Zalasowej, II miejsce Tomasz Niemiec ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej Nr 11 w Tarnowie, III miejsce Wiktoria Florek z Przedszkola Publicznego Nr 33 w Tarnowie, Wyróżnienie dla Kamili Kurzydym z Żabna: w kategorii „Az” – zespoły: I miejsce zespół „Słowiki” ze Szkoły Podstawowej w Joninach; w kaegorii „B”(9-12 lat) – soliści: I miejsce Mateusz Wojkowski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazach, II miejsce Nadia Lachgar Zygmunt reprezentantka Pałacu Młodzieży i Szkoły Podstaowej Nr 5 w Tarnowie, III miejsce Jakub Bąk z Gorzyc, Wyróżnienie dla Kamila Janeczek z Centrum Kultury w Żabnie, Igi Porada z Pałacu Młodzieży w Tarnowie, jury w tej kategorii bardzo podobało się wykonanie jednego z utworów przez Natalię Jasnosz z Zespołu Szkoły Podstawowej Gimnazjum Publicznego i Przedszkola w Otfinowie: w kategorii „Bz” – zespoły: I miejsce „TRIO Wojkowskich” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazach, II miejsce zespół „Mała Ballada” ze Szkoły Podstawoej w Zakliczynie, III miejsce Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie, Wyróżnienie dla Zespołu Wokalnego przy Parafii p.w. Św. Stanisława B.M. w Jodłowej oraz zespołu „LEGATO” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tarnowie; w kategorii „C”(13-15 lat) – soliści: I miejsce Bartłomiej Legęć z Publicznego Gimnazjum w Ryglicach, II miejsce Maciej Kolak z Publicznego Gimnazjum Nr 11 w Tarnowie, III miejsce Tomasz Kumięga z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie, Wyróżnienie dla Małgorzaty Szebla z Publicznego Gimnazjum w Latoszynie; w kategorii „Cz”: I miejsce zespół „Kim jestem” z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Ryglicach, II miejsce Zespół z Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Tuchowie, III miejsce zespół „REMEDIUM” z Zespołu Szkół Publicznych w Tarnowcu; w kategorii „Dz”(16-19 lat) – zespoły: I miejsce zespoł Wokalno-Instrumentalny z Publicznego Gimnazjum w Radłowie, II miejsce zespół „DISCANTUS” z IV LO w Tarnowie i Gimnazjum Nr 10 w Tarnowie, III miejsce zespół „SHAKERS” z V LO w Tarnowie, Wyróżnienie dla Zespołu Wokalno-Instrumentalnego z Centrum Kultury w Żabnie.

Wszystkim laureatom podczas Koncertu Finałowego wręczono dyplomy i różnorodne nagrody (słuchawki, mikrofony, walkmeny, odtwarzacze CD, płyty i stojaki na płyty, książki, leksykony muzyki popularnej), których sponsorem był Burmistrz Żabna oraz Centrum Kultury w Żabnie.
Najbardziej wartościową nagrodą jest nagranie płyty w profesjonalnym studiu. W nagraniach udział wezmą wszyscy Ci, którzy zajęli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach. Płyta w części zostanie sfinansowana przez Starostę Powiatu Tarnowskiego, a w części przez Centrum Kultury w Żabnie. Nagranie płyty planowane jest w lutym.
- Żałujemy, że nie wszyscy uczestnicy mogą być zaproszeni do nagrania, powstałe ograniczenie wynika z wysokich kosztów. Od następnego roku zamierzamy rozszerzyć formułę konkursu, pragniemy włączyć w całe przedsięwzięcie dzieci i młodzież niepełnosprawną. Serdecznie zapraszamy na następny rok - mówili po imprezie pracownicy Centrum Kultury w Żabnie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, December 7, 2022 16:40:01
IP     : 44.210.77.106
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html