Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Budżet 2005 uchwalony )   -   25/1/2005
Stosunkiem głosów 14:11 przeszedł dziś popołudniu na sesji Rady Miasta projekt tegorocznego budżetu. Uchwałę budżetową w kształcie zaproponowanym przez Prezydenta Bienia poparli radni Naszego Domu Tarnów, SLD-UP, SDPL, niezrzeszony radny Jerzy Mundała oraz Anna Czech z Prawego Tarnowa. Przeciw zagłosowała reszta Klubu PT, LPR i Uczciwość. Zanim uchwalono budżet radni odrzucili projekt podwyżek cen za usługi Tarnowskich Wodociągów. Ale ... ceny wody i odprowadzenia ścieków i tak wzrosną !

Ogloszenie

Podwyżka usług TW czeka nas w marcu. Cena wody wzrośnie o ponad 3%, cena ścieków o 5 %. Wzrośnie też o 3 grosze abonament.
Dzisiejsze głosowanie w sprawie nowej taryfy miało wymiar jedynie symboliczny i zakończyło się - podobnie jak rok temu - odrzuceniem projektu zgłoszonego przez zarząd Tarnowskich Wodociągów. Głos Rady Miejskiej od 2 lat nie jest jednak już w tej kwestii głosem decydującym i dlatego od 1 marca czekają nas podwyżki.

O dyskusji radnych nad tym projektem i kilkugodzinnej debacie przed głosowaniem w sprawie budżetu a także o innych kwestiach poruszanych w czasie sesji -przeczytacie w tym miejscu już niebawem. Możecie już jednak posłuchać wypowiedzi prezydenta oraz radnych Zbigniewa Martyki (LPR) i Krzysztofa Bazuły (SLD), udzielonych nam tuż po zakończeniu sesji (((mp3))) a także obejrzeć kilka zdjęć z dzisiejszych obrad.

Polecamy też wysłuchać udzielonych nam jeszcze przed sesją
- wypowiedzi Prezydenta M.Bienia na temat budżetu 2005 (cz. 1) (((mp3)))
- wypowiedzi Prezydenta M.Bienia na temat budżetu 2005 (cz. 2) (((mp3)))
- wypowiedzi wiceprezydenta A.Sasaka na temat prywatyzacji MPEC (((mp3)))
- wypowiedzi radnych na temat projektu budżetu (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 22)Dodaj komentarz
(25-01-2005) M.Wietrzyk :
Jeżeli potrzebne są "drastyczne zmiany" jak powiedział radny Bazuła, to dlaczego tych zmian nie wprowadzono?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) eks :
Bo Tarnowem rządzą rozpolitykowani koledzy a nie specjaliści od zarządzania gminą. Obietnice wyborcze poszły razem z plakatami do kosza. Miastu potrzeba młodych, prężnych fachowców. Chciałbym listę korzystnych zmian i pozytywnych efektów działań obecnie rządzących. Ma ktoś?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) giu :
Jezu!!! ale twarze (zwłaszcza fotka nr 3) - oni decydują o losach 120-tysięcznego miasta???!!!! Ta pani z czerwonymi włosami???!!!! - teraz wszystko rozumiem....lepiej nie będzie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2005) tomek :
domyślam się, że po raz kolejny budżet Tarnowa to tak naprawdę budżet tarnowskiego szkolnictwa, a miastu może coś tam skapnie. 130 mln na utrzymanie, remonty i rozbudowy szkół (głównie podstawówek), a 1 mln na inwestycje w miejską infrastukturę (głównie doklejanie na ulicach nowych łat do starych)-----//// Polecam dodatek w Wyborczej o Rzeszowie - to bardzo podobne miasto - było - bo się szybko rozwija gospodarczo (m.in, dzieki własnym inwestycjom)///podczas gdy u nas powstaje wiodący w kraju ośrodek szkolnictwa podstawowego....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) Bolo :
Ogladaliście wczoraj byłego ministra zdrowia, który wypowiadał się"kompetentnie" na temat rolnictwa? Sprzedał nasze województwo za stołek a teraz pewnie będzie chciał kandydować ponownie na stołek poselski. Mam dość takich sprzedawczyków. Wiecie napewno o kogo chodzi?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) Prawy z Tarnowa :
Niezrzeszeni radni Jerzy Mundała I Anna Czech. Wybrani trudem i pieniędzmi kolegów z komitetu wyborczego Prawy Tarnów i zdradzili dla pracy córki w pierwszym przypadku i dla stołka w drugim. Wstyd. Pamiętajcie , że zdrajców nie cenią nawet ci, dla których się zdradza.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) gocha :
Racja, Bolo.Wystawmy laurki tym wszystkim naszym parlamentarzystom,którzy tak skutecznie lobbowali na rzecz tego miasta.To głównie im zawdzięczamy to, że z Tarnowa robi się mała, powiatowa mieścina.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) Weredyk_FT :
Pan Mundała i Pani Czech bardzo interesownie podeszli do swoich obowiazków. Córka Mundały dzieki Ojcu vel maszynce do głosowania Bienia pracuje w UM. Pani Czech ma aktualnie konkurs na kona kadencje Dyrektora szpitala, totez za poparcie w pewnych kregach podobnie postepuje. Takie zycie... Trzeba dac im stanowczy odpór! Koniec z osobami, ktore pod przykrywka dbania o interesy lokalnego spoleczenstwa realizuja swoje partykularne interesy i interesiki! Won!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) eks :
Jak wszyscy widzimy wszyscy wiedzą dzieje się w sferach rządzących Tarnowem.. dlaczego więc ci ludize tam nadal zasiadają i szargają dobre imię miasta.. bądźmy mądrzejsi w następnych wyborach .. jeśli będzie konkretna alternatywa..

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) franek :
grad na kanclerza,czechowa na ministra,mundała na marszałka .reszta na urlop.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) Ktosia :
Ciekawe, która to szkoła tam dziobie , pewnie 14...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) tomek :
może jest żle, ale za poprzedniej władzy było całkowite dno! jestem za zmianami - ale nie na tych ludzi którzy juz byli i udowodnili, że potrafią jedynie nic nie robić, ewentualnie przeszkadzać innym//

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2005) tomek :
i jeszcze z innej beczki - Rzeszów powiększa swoje granice administarcyjne no i oczywiście automatycznie liczbę miszkańców (o gęsto zaludnione tereny podmiejskie) - czy Tarnów nie mógłby zrobić tego samego !!!!!- może nie odebrali by nam Poczty, TPSA, ZUS-u i innych bo nie byłoby już wątpliwości kto większy Tranów czy N.Sącz (który już nie ma czego wchłaniać bo jeszcze w latach 70 naciągnął swoje granice na wszystki mozliwe okoliczne wioski)/// Za co biorą kasę nasi radni??? za tępe gapienie się w okno (fot. nr 2)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2005) JAN :
tomus jestes madrym czlowiekim i wiesz ze granice miasta mozna powiekszac za zgoda oscienych gmin kto sie chce przylaczycdo Tarnowka pogratuluj P POSLOM POZDRAWIAM

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2005) tomek :
No tak - zawsze trzeba ubić jakis interes, ale jak widać na przykładzie Rzeszowa jest to mozliwe i zależy to przede wszystki od dogadania się radnych miejskich z gminnymi - a przy okazji : Toyota szuka miejsca do inwestycji - gdyby tarnów liczył 160 tyś mielibyśmy wieksze szanse na powazne inwestycje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2005) Kasia :
Róbcie dzieci a nie zmieniajcie granice!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) M.Wietrzyk :
A Ty Kasiu ile masz dzieci?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2005) parabola :
Obrady jak z Orwella wzięte.Pani Mach to zapewne Napoleon,a reszta to knury i wieprze z prywatnego folwarku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2005) grzybo :
współczuje wam maja miny jakby zaraz mieli umierac ale za to nie siedza w pierdlu jak niekturzy prezydenci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2005) DOcinek :husby@poczta.fm 
Dajcie spokój jak patrze na panów prezydentów Sasaka, Bienia ( Jeleń juz tak na mnie nie działa - zawsze żal mi było rogaczy;) to "scyzoryk sie w kieszeni otwiera. Oni myślą że są świetni, nieomylni i najlepsi. A tak naprawdę to mają wielki tupet, siłe przebicia która wcale nie wynika z posiadanej wiedzy merytorycznej. Pan Sasak od początku samorządności zasiada w ławach rady zawsze blisko sterów..... JEgo wygląd bardziej wpisuje się w realia życia Ochotniczej Straży pożarnej Komendy na szczeblu gminnym. No ale coż .... sami się oni nie wybrali:) pozdrawiam wszystkich koryciarzy:P

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2005) całus :
ciągle przypominam sobie . i mam w umyśle słowa pana Bienia... - na czym polega sztuka zarządzania. jak pozyskuje się środki zewnętrzne, jak się walczy z deficytem budżetowym. i wogóle jaki to on nie jest zabójczo skuteczny. heheehhehe . Dziś wiem ....... ze zarządza owszem ale własną kasą albo pieniedzmi ktore zarabia. według mnie jego wynagrodzenie powinno być adekwatne do poziomu zycia mieszkańców jak równiez do sytuacji finansowej naszego miasta. do pięt nie dorasta do prezydentów przedwojennego Tarnowa!!!!!!!!!!!!!!!!!! To byli prawdziwi lobbyści!! potrafili zabiegać o należną pozycję miasta w regionie. Dzisiaj relatywnie niewielki nowy sącz gra nam na nosie........... i wszyscy wiemy o co chodzi:( a Pan prezydent jest dumny z kredytu jaki udało mu sie zaciągnąć w EBOi R. Życie na kredyt i kolejne pozyczki i zobowiazania finansowe to naprawde ostatnia rzecz jakie Tarnow dzis potrzebuje. według mnie Pan BIeń jest skrajnym despotą, cynikiem.................. nad czym rzecz jasna ubolewam i wielu mieszkańców tego miasta jak i regionu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2005) sportsmen :
ścieżki rowerowe..i owszem ważna rzecz........... ale czy aby tak bardzo potrzebne?? taki rozmach...... po co?? od tego przybedzie pracy tylko w firmie Bruk- bet jak i ludziom mającym w tym biznes:) tak na marginesie to jestem patriotą i cieszę sięjak firmy lokalne odnoszą sukcesy ale nie lubie jesli dzieje sie to kosztem mieszkancow Tarnowa. jak maja tyle pieniedzy na ścieżki rowerowe .to niech odrobine przeznacza na drogi nowe inwestycje drogowe........... te warunkują dziś pozytywny odbiór potencjalnych inwestorów( nie licząc supermarketów- dla mnei to pseudoinwestorzy) z Tarnowa sie robi wielki - burek:( z łądnymi ścieżakmi rowerowymi dla coraz mniejszej liczby mieszkańców:/ masakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl