To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: Okay
  
   Wycieczka po tarnowskich inwestycjach   -   20/11/2003
Na niecodzienną wycieczkę po mieście zabrał wczoraj radnych i przedstawicieli mediów tarnowskich wiceprezydent Andrzej Sasak. Specjalny autobus przez blisko 3 godziny obwoził ich po najważniejszych inwestycjach realizowanych właśnie lub zakończonych niedawno przez Miasto. Wiceprezydentowi towarzyszyło kilku urzędników - szefów wydziałów a w odwiedzanych miejscach honory gospodarzy sprawowali kierownicy jednostek, w których dokonywane są inwestycje.

Ogloszenie

Zwiedzanie miejskich inwestycji rozpoczęto od Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1. Uczestników poglądowej wycieczki oprowadzał dyrektor Asztabski, pokazując m.in. oddział "chirurgii jednego dnia", pracownie w przychodni rehabilitacji oraz nową poradnię skórno-wenerologiczną. Docierając do kolejnego punktu wycieczki -do Zakładu Składowania Odpadów Komunalnych przy ul. Cmentarnej uczestnicy minęli plac budowy parkingu przy ul. Słonecznej a także mieli okazję zobaczyć pierwsze efekty prac nad powstawaniem ścieżek rowerowych wzdłuż Alei Jana Pawła II oraz ul. Błonie. Ścieżki, które mają powstawać w tempie 5 km rocznie ciągniete są też dalej ulicą Spokojną , Elektryczną, Czystą, Mościckiego , Kwiatkowskiego aż do ulicy Witosa. Również prz ul. Czerwonej planowana jest podobna inwestycja.

Przy ulicy Cmentarnej oczom uczestników wycieczki ukazał się jeden z najnowocześniejszych w kraju zakład składowania i utylizacji śmieci z charakterystyczną hałdą, kilkudziesięciometrowej wysokości, pośrodku . To właśnie ta hałda będzie głównym źródłem pozyskiwania biogazu przez gdański Hydropol, który swoje prace już na wysypisku prowadzi (hałda została nawiercona w 31 miejscach). Z biogazu pozyskiwanego z tarnowskich odpadów produkowana ma być przez Hydropol energia o mocy 1 megawata, którą firma będzie sprzedawać, m.in. do tarnowskiego Zakładu Energetycznego. Dyrektor ZSOK Gibała podkreślał ogrom prac wykonanych na terenie wysypiska na przestrzeni ostatnich lat. Ta gigantyczna inwestycja pochłonęła już ponad 1 milard złotych, od prac porządkowych, geologicznych poczynając a na powstaniu małego azylu dla czworonogów kończąc.

Następnie, przejeżdzając przez teren parku "Kryształowa" uczestnicy zobaczyli finalne już prace nad zakończeniem przebicia Piaskowa - Mroźna.
Wycieczka dotarła też na plac kapitalnego remontu przedszkola przy ul. Wilsona. Kierująca tą placówką narzekała tu w obecności wiceprezydenta Sasaka i mediów na uciążliwości remontu, który nie pozwala skupić się na normalnej pracy z dziećmi. Prezydent Sasak podkreślał jednak konieczność przeprowadzenia remontu teraz.

Następnie wycieczka podążyła przebudowywanym odcinkiem ulicy Mościckiego, która to inwestycja prowadzona jest przez magistrat - jak wiemy - bez przydziału środków przez Radę Miasta. Uczestnicy wycieczki zobaczyli też niedawno oddany do użytku nadwątocki bulwar przy ulicy Nadbrzeżnej. W tym miejscu wiceprezydent przypomniał, że władze miejskie starają się o pozyskanie środków na kontynuację przebudowy koryta Watoku i , że ich otrzymanie jest w roku 2004 "wielce prawdopodobne".

Ostatnim z punktów wycieczki była wizyta w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Prezes Łabno pokazywał tam uczestnikom nowy pawilon , tzw. suszarnię dla autobusów , a także mówił o harmonogramie prac przy zmianie instalacji w miejskich autobusach (na gazową).

Wycieczka dała pogląd na sytuację inwestycyjną w mieście i najbliżze plany magistratu w tym względzie. Mimo ciężkiej sytuacji finansowej Tarnowa wiele się jednak w mieście dzieje - taka mogłaby być pointa tej niecodziennej wycieczki. Fotoreportaż z jej trasy można już zobaczyć w dziale "Fotowydarzenia OKAY".
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 18:30:38
IP     : 54.158.251.104
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html