To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Jutro urodzinowy koncert GOS.PL    -   04/2/2005
Jak już informowaliśmy w sobotę o 19.30 w Kościele Księży Filipinów z jubileuszowym koncertem wystąpi Tarnowski Chór GOS.PL. Chór, którego opiekunem i patronem duchowym jest ks. Paweł Cyz, obchodzi właśnie drugie urodziny. Na swój koncert zaprasza Tarnowian w każdym wieku. Wstęp na koncert jest wolny.

Ogloszenie

W gronie założycieli Chóru znaleźli się, obok księdza Cyza, również profesjonalni muzycy. Do dziś dyrygentem jest Tomasz Stec, znany też z zespołu MONK. W tym gronie jest także aranżer i klawiszowiec Bartek Szułakiewicz (m.in. kierownik big-bandu Orkiestry Dętej ZA w Tarnowie-Mościcach). Przygotowaniem technicznym i wokalnym Chóru a także choreografią zajmują się Monika Stec i Anna Podkościelny - Cyz. W zespole towarzyszącym występom Chóru GOS.PL występują Jacek Bielecki (gitara basowa), Tomasz Fiołek (instrumenty perkusyjne), Grzegorz Wajda (gitara basowa), Waldek Różański (klawisze). Akustykiem jest Leszek Łuszcz.
Aktualnie w skład zespołu wchodzi ponad ok. 60 chórzystów w wieku od kilkunastu do ponad 40 latat. Dzięki gościnności Kościoła Księży Filipinów, próby odbywają się w sali klasztoru filipińskiego dwa razy w tygodniu. Chór dużo koncertuje w Tarnowie, ale również znany jest poza jego granicami (koncerty w Krakowie, Oświęcimiu, Starym Sączu).
W repertuarze GOS.PL znajdą się zarówno standardy muzyki gospel, negro spirituals, jak i utwory z najnowszej historii gospel.
Gospel, wywodzi się z pieśni religijnych czarnoskórych niewolników, to muzyka pełna treści i ducha zawierająca zarówno dynamiczne jak i bardzo spokojne utwory o charakterze hymnów czy psalmów. Słowo "Gospel" znaczy Dobra Nowina i ta muzyka jest właśnie Ewangelią. Celem chóru jest bowiem głoszenie Ewangelii, dzielenie się doświadczeniem osobistego spotkania z Chrystusem i dokonania wyboru drogi wiary w życiu.

O pomyśle na Chór, jego początkach i teraźniejszości rozmawialiśmy z księdzem Pawłem Cyzem - posłuchaj.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:47:04
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html