To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: Radio MAKS
  
   Dzień Bezpiecznego Internetu   -   08/2/2005
Dziś po raz pierwszy w Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. To inicjatywa Komisji Europejskiej, mająca na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tymczasem wprowadzenie w szkołach programu o nazwie „CENZOR” rozważają władze powiatu tarnowskiego.

Ogloszenie

Miałby on uniemożliwić uczniom dostęp do stron o treściach pornograficznych, związanych z narkomanią lub przemocą – tłumaczy naczelnik wydziału edukacji starostwa – Edmund Juśko. Wprowadzenie programu „CENZOR” w szkołach rekomenduje m.in. ministerstwo oświaty i placówki, w których program już działa. Innym pomysłem rozważanym przez władze oświatowe powiatu jest wprowadzenie elektronicznych dzienników ocen i kontakt mailowy z rodzicami.
Zdaniem uczniów to szybsza metoda przekazywania informacji. Specjaliści do pomysłu podchodzą bez wielkiego entuzjazmu. Jak twierdzą w zakresie bezpieczeństwa przesyłu danych tego typu jest jeszcze wiele do zrobienia. Dodajmy, że obchodom Dnia Bezpiecznego Internetu w całej Europie towarzyszą dyskusje i konkursy promujące odpowiedzialne postawy dorosłych oraz prawo dzieci do bezpiecznego korzystania z sieci.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:16:55
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html