To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
  
   Sportowy raj w Mościcach ?   -   09/2/2005
Radio MAKS poinformowało dziś o podpisaniu umowy, na mocy której Zakładowy Klub Sportowy Unia Tarnów i grupa biznesmenów włoskich z Rzymu powołały do życia KONSORCJUM GWIAZDA POLARNA. Jak deklaruje prezes klubu Andrzej Grzyb celem powstającej spółki jest pozyskiwanie środków unijnych na inwestycje dotyczące rozbudowy i modernizacji infrastruktury na obiektach sportowych należących do Unii Tarnów. Same obiekty pozostają jednak własnością klubu. "Oczkiem w głowie" Włochów ma być ponoć futbol i basket.

Ogloszenie

Według A. Grzyba Włosi mają już gotowe plany i projekty dotyczące m.in. budowy w Mościcach dwóch nowych mini-boisk piłkarskich ze sztuczną nawierzchnią, poprawy nawierzchni boiska sportowego, modernizacji bieżni lekkoatletycznej, poprawy wyglądu hali sportowej a nawet rozbudowy bazy hotelowej. W planach jest również rozbudowa kompleksu obiektów pływackich i wodnych w Mościcach. Powstać ma mini-park wodny dla dzieci, a Tarnowianie korzystać mają tam znowu z obu basenów, w tym z basenu olimpijskiego.
W najbliższych miesiącach złożone zostaną w odpowiednich instytucjach unijnych pierwsze wnioski o dofinansowanie tego imponującego zestawu inwestycji. Włosi mają ponoć spore doświadczenie w pozyskiwaniu środków UE na cele związane ze sportem a powstanie mieszanej, międzynarodowej spółki ma w znaczący sposób powiększyć szanse na to, że pieniądze te trafią do Tarnowa.
Według słów prezesa Grzyba "oczkiem w głowie" Włochów jest piłka nożna i koszykówka. Biznesmani z Italii chcą rozpocząć inwestowanie w te dyscypliny już wiosną br., licząc na to, że w najbliższych latach uda się w Mościcach zbudować znaczące w skali regionu i kraju drużyny. Włosi stawiać będą na wychowywanie młodzieży. Do Tarnowa mają też przyjeżdżać juniorzy z Półwyspu Apenińskiego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:17:33
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html