To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Są jeszcze bilety na "Don Pasquale" !   -   09/2/2005
Jak już pisaliśmy, 21 lutego w Mościckiej Fundacji Kultury artyści Krakowskiej Opery Kameralnej wystawią operę Gaetano Donizettiego "Don Pasquale". Solistów i orkiestrę KOK do Tarnowa zaprosił dr Jacek Roik. Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na Tarnowskie Hospicjum Domowe działające przy Parafii Księży Misjonarzy. Przedsięwzięciu poświęcona była konfrencja prasowa, która odbyła się we wtorek w biurze Senatora Józefa Sztorca - patrona tego i być może kolejnych wieczorów operowych.

Ogloszenie

W konferencji wzięli udział: pomysłodawca koncertu dr Jacek Roik, proboszcz parafii XX Misjonarzy ks. Jerzy Berdychowski, senator Józef Sztorc a także dyrektor, działającej od niespełna roku, Krakowskiej Opery Kameralnej -Wacław Jankowski.
Dotychczas sprzedano blisko 300 biletów na "Don Pasquale" w Mościcach. Aby impreza przyniosła dochód odnowiona sala MFK powinna się zapełnić. A zasiąść tam może nawet 600 osób. Zapełnieniu sali powinna sprzyjać niewygórowana cena biletu - tylko 30 zł, a dzieło Donizzetiego ze wszech miar zasługuje na to, aby je zobaczyć i usłyszeć - mówili we wtorek dr Roik i dyrektor Jankowski.
Szczytny jest również cel, towarzyszący imprezie.
Dochód z koncertu przekazany zostanie na rzecz Hospicjum Domowego, działającego przy Parafii Księży Misjonarzy. Ksiądz Berdychowski mówił, że obecnie Hospicjum ma pod opieką 20 chorych, są to osoby w stanach terminalnych, cierpiące na nowotwory. Najmłodszy z podopiecznych Hospicjum ma zaledwie 11 lat, najstarszy 90. W Hospicjum Domowym działa 30 wolontariuszy, również lekarze i pielęgniarki, często z rodzin, którym Hospicjum pomagało wcześniej.
Tak o roli Hospicjum mówi dla "Dziennika Polskiego" proboszcz Berdychowski :
- Hospicjum działa jako stowarzyszenie, nie ma źródeł dochodu. Wolontariusze dbają, by chorzy mieli jak najlepszą opiekę fizyczną i psychiczną, pomagają rodzinom w opiece nad nimi. Są również wsparciem dla rodzin chorych, które znalazły się w trudnej sytuacji, otaczają je opieką po śmierci bliskiej osoby. Ważne jest to, że Domowe Hospicjum pomaga chorym w ich własnym otoczeniu, w środowisku, do którego są przyzwyczajeni. Zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc staje się ostatnio coraz większe.
Hospicjum działa dzięki datkom rodzin osób chorych oraz pomocy sponsorów. Jedną z możliwości pozyskania funduszy ma być właśnie występ Kameralnej Opery Krakowskiej, zebrane pieniądze pomogą w finansowaniu szkoleń dla wolontariuszy czy zakupu sprzętu.


Już wiadomo, że cykl "Wieczorów Operowych" organizowanych pod patronatem senatora Sztorca bedzie kontynuowany. Wszyscy, którzy wykupią bilety na spektakl "Don Pasquale", będą mieli pierwszeństwo w nabyciu biletów na zaplanowany miesiąc później spektakl "Stabat Mater" Vivaldiego i Pergolesiego. Koncert wpisze się w nastrój Wielkiego Tygodnia, odbędzie się bowiem 21 marca b.r. o godzinie 19.00, czyli w Wielki Poniedziałek w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego.
Senator Sztorc wspominał także o kolejnych inicjatywach operowych, w tym o zaproszeniu do Tarnowa Opery Lwowskiej.

Tymczasem bilety na wieczór zaplanowany 21 lutego w MFK można nabywać wciąż :
w kancelarii parafialnej Kościoła Księży Misjonarzy i biurze senatorskim Józefa Sztorca przy ul. Piłsudskiego 5, na stoisku firmy FOTO-SYSTEM na parterze DH "Świt", Firmie ART-MOT przy ul.św. Anny 12, w prywatnej pracowni RTG przy Al. Matki Bożej Fatimskiej 57, w kacelarii parafialnej Kościoła XX Filipinów oraz salonie meblowym RENESANS przy ul. Narutowicza. Informacji udziela również dr Jacek Roik, tel. 621-53-48. Na stronie internetowej tego lekarza i społecznika : www.jroik.manpol.net na bieżąco śledzić można szczegóły dotyczące operowego przedsięwzięcia a także zamawiać bilety na spektakle lutowy i marcowy.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 18:18:48
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html