To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Salon Młodych   -   14/2/2005
Niezwykle ciekawa inicjatywa rodzi się przy tarnowskim Klubie Inteligencji Katolickiej. Powstaje tam "Salon Młodych". Propozycja adresowana jest do uczniów tarnowskich szkół średnich i studentów. "Salon" ma być miejscem spotkań z kulturą, opartą na wartościach chrześcijańskich, ale też swoistym forum dyskusyjnym na tematy społeczno-kulturalne interesujące młodzież. Podtytułem - hasłem Salonu jest "W obronie najwyższych wartości". Inauguracyjny "Salon" zaplanowano w najbliższy piątek 18 lutego o godz. 18.00 w siedzibie KiK przy Rynku 24. Zapraszani są wszyscy młodzi mieszkańcy Tarnowa i regionu. Wstęp wolny.

Ogloszenie

W programie pierwszego wieczoru zatytułowanego "Jakie wartości ?... Po co ci te wartości ?" znalazły się m.in. oracja "Dwa szczyty polskości" w wykonaniu tegorocznej maturzystki z I LO, niedawnej zwyciężczyni ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, Aleksandry Pękali. Zaprezentowana zostanie również poezja Dominiki Głowackiej a z krótkim koncertem gitarowym wystąpi Paweł Strejczek. Poza tym zaplanowano dyskusję na temat dwóch bestsellerów książkowych ostatnich miesięcy - mowa o „Kodzie Leonarda da Vinci” Dona Browna oraz „Salonie” Waldemara Łysiaka”.
Krótka dyskusja na temat obu tych książek ma stanowić wstęp (pretekst ?) do "dużej" dyskusji, która znalazła się już w tytule pierwszego "Salonu Młodych" : Jakie wartości ..?

Zdaniem organizatorów, głównie młodych ludzi z tarnowskich liceów i studentów z Tarnowa, Salon Młodych jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania współczesnej młodzieży. Salonowe wieczory będą na pewno najbardziej widomym znakiem działalności Salonu, ale nie jedynym. Lista działań proponowanych przez organizatorów jest bardzo szeroka. W Salonie mieścić ma się zatem np. forum młodych poetów, forum muzyczne, literackie, plastyczne i teatralne a także klub filmowy. Młodzi chcą rozprawiać o historii, w tym odkrywać przeszłość Tarnowa, inspirować i organizować obchody uroczystości partiotycznych. Chcą też prowadzić działalność charytatywną poprzez udzielanie korepetycji dla biedniejszych dzieci a także zorganizować warsztaty dziennikarskie. W najbliższej przyszłości salon dysponować ma bowiem własnym organem prasowym, przy powstawaniu jego wersji internetowej pomoc obiecał m.in. nasz portal. Internetowe forum dyskusyjne Salonu Młodych umożliwi kontynuację debat, zapoczątkowywanych podczas wieczorów w KIK-u, wyczerpanie wszystkich wątków oraz sygnalizowanie żywych, najbardziej intrygujących nowych tematów.
Inicjatorzy przedsięwzięcia są otwarci na każdy nowy pomysł i mają nadzieję, że wiele z nich zostanie zgłoszonych już w najbliższy piątek, podczas inauguracyjnego spotkania w KiK-u. Na spotkanie to zapraszani są wszyscy młodzi Tarnowianie, bez jakichkolwiek ograniczeń. Nasz portal dołącza się do tego zaproszenia i rekomenduje przedsięwzięcie wszystkim aktywnym inTARnautom.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 5, 2022 18:28:05
IP     : 44.201.95.84
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html