To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rockowe pojedynki w TCK-u    -   14/2/2005
O miejsce do prób i opiekę Tarnowskiego Centrum Kultury, walczyły w piątek tarnowskie zespoły rockowe. Muzyczne zmagania poprzedziły trwające przez dwa tygodnie warsztaty muzyków rockowych. Zainteresowanie warsztatami było „umiarkowane”, a poziom koncertowych prezentacji mocno „urozmaicony”. Podczas Przeglądu (w tym występów zwycięskich: Perihelionu, Swetrevange i Hakuna Mataty) a także podczas koncertu gwiazdy finału Mr. POLLACK dopisała jednak publiczność.

Ogloszenie
>

Na uwagę zasługuje na pewno sam pomysł – z jednej strony dające możliwość szlifowania swoich umiejętności warsztaty – z drugiej szansa pokazania się dla młodych zespołów, wywalczenia sobie miejsca do prób i opieki. Jednak bezpłatne warsztaty, prowadzone przez Piotra Smolenia i Pawła Mauzra („Szkoła Muzyków Rockowych”) nie cieszyły się nadmiernym zainteresowaniem. –Tylko kilka zespołów wzięło w nich udział; być może niektórzy uważają, że ich poziom jest już taki, że nie wymagają żadnej pomocy, żadnych porad – mówi Tomasz Kapturkiewicz, instruktor TCK. -Ten przegląd pokaże nam, czy rzeczywiście są tacy dobrzy. My po prostu szukamy talentów; zespół prezentujący przynajmniej w miarę przyzwoity poziom lub rokujący na przyszłość otrzyma naszą opiekę. Oczywiście możliwości TCK są ograniczone, ale jesteśmy wstanie zapewnić występy na organizowanych przez nas koncertach, a być może także koncerty i wyjazdy z innymi, zapraszanymi przez nas zespołami.
Poziom samych prezentacji był mocno zróżnicowany; zróżnicowane były również „oblicza” rocka ku którym sięgały poszczególne grupy. Dla niektórych z nich czas się jakby zatrzymał, widać było mniej lub bardziej udane próby naśladowania tego, co w muzyce rockowej wydarzyło się już dawno temu, przebrzmiało i odeszło. Inni jawnie sięgali w stronę cudzych kompozycji „odgrzewając je” w pozbawiony inwencji sposób, na podobieństwo kalki z powielacza. Nie brak było również propozycji złożonych z samych niemal braków – harmonie rwały się, techniczne „popisy” latały nisko, bez mała turlając się po podłodze, a wokalne umiejętności zaprzeczały staremu hasłu „trzy akordy darcie mordy to jest właśnie cały punk”. Otóż nie cały – piątkowe koncerty dobitnie pokazały, iż grając rocka nie wystarczy tylko być głośnym. To natomiast czego nie brakło, to na pewno zapał do grania i sceniczna pewność siebie poszczególnych wykonawców. Moje zdziwienie budził również sam dobór utworów – podczas kilkuminutowych prób zorientować się można było, iż niektóre grupy mają w swym repertuarze ciekawsze propozycje niż te, które zaprezentowały na scenie. Mimo tych mankamentów, usłyszeć można było jednak parę całkiem obiecujących zespołów, dobrych technicznie i wokalnie, zgranych, posiadających własne pomysły, choć niewątpliwie potrzebujących tu i ówdzie jeszcze parę szlifów. Jedną z takich grup niewątpliwie był Perihelion. W sumie do przesłuchań zgłosiło się dziewięć zespołów, głównie tarnowskich – Avatar, Perihelion, Adipose, Swetrevange, Suchy chleb dla konia (Dąbrowa Tarnowska), Hakuna Makata (Lisia Góra), Lamurbase, Polski Cukier i Orion (Ryglice). Ostatecznie rywalizację wygrały: Perihelion, Swetrevange i Hakuna Matata.
Na przeglądzie dopisała publiczność, zagrzewająca swoich faworytów – piwnice TCK wypełnione były po brzegi. Powrót Tarnowskiego Centrum Kultury do pomysłu sprzed lat na pewno wart jest odnotowania. Imprezę zakończył koncert gwiazdy wieczoru – grupy Mr Pollack (na zdjęciu). Powstały w 1989 roku zespół założyli dwaj bracia – Grzegorz (bębny, śpiew) i Jacek (gitara, śpiew, programowanie). Jacek Polak w 2002 roku uznany został przez amerykańską wytwórnię płytową „Guitar 9 Records” za Nie odkryty Talent Gitarowy.
MP

Zobacz fotoreportaż z koncertu Mr Pollack kliknij tutaj
Posłuchaj fragmentów występów i wypowiedzi Tomasza Kapturkiewicza z TCK : (((mp3)))
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:15:13
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html