To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Alchemiczny wieczór w TCK   -   16/2/2005
Alchemik - jedna z najciekawszych grup jazzowych i "okołojazzowych" w kraju po raz kolejny odwiedza Tarnów. Jutro, tj. 17 lutego o godzinie 19.30 "Alchemik" da koncert w Piwicach Tarnowskiego Centrum Kultury. Muzycy zaprezentują nam swój najnowszy program z albumu "Dracula in Bucharest". W skład grupy wchodzą: Grzegorz Piotrowski – saksofony, Marcin Masecki - piano, Marcin Murawski – bas i Robert Luty – perkusja.

Ogloszenie
>

Grupa powstała w roku 1997. Na festiwalu Jazz nad Odrą `97 Alchemik zdobył pierwszą nagrodę i tytuł "Nowej twarzy polskiego jazzu", zaraz potem - drugie miejsce na Festiwalu Standardów Jazzowych w Siedlcach oraz kolejne drugie miejsce na festiwalu Jazz Juniors `97 w Krakowie. Podsumowaniem tych triumfów był "Klucz do kariery" na Pomorskiej Jesieni Jazzowej`97 oraz zwycięstwo w 1998 roku na najbardziej dziś prestiżowym w Europie Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Hoeilaart w Belgii. W 1999 zespół został wyróżniony w corocznej ankiecie czytelników "Jazz Forum", natomiast w ankiecie krytyków "Polski Jazz lat 90-tych" znalazł się w pierwszej dziesiątce najważniejszych wydarzeń jazzowych ostatniej dekady. W swojej muzyce Alchemik kieruje się założeniami zbliżonymi do estetyki ECM, wprowadza rytmy funkowe oraz elementy muzyki ludowej (m. in. polskiej, bałkańskiej).
W Tarnowie Alchemik zaprezentuje program, "Dracula in Bucharest", w którym sięgnął do stylistyki lat dwudziestych i trzydziestych, by ukazać swoje wyobrażenia na temat transylwańskiej legendy. Dlatego podczas koncertu znajdziemy ówcześnie popularne rytmy charlestona czy tanga. Jednak Alchemik nie byłby sobą, gdyby nie powyginał ich, nie odbił w krzywym zwierciadle, by w końcu powrócić do standardu i mrugając okiem powiedzieć "my się tylko bawimy". Każdy powinien zobaczyć Alchemika na żywo. Wtedy muzycy dają upust swojej energii, pomysłowości i humorowi, czego rezultatem są nieskończone muzyczne dialogi, zwariowane improwizacje i zaskakujące podejścia do znanych tematów. To naprawdę niezapomniane przeżycie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 19:50:34
IP     : 44.192.94.177
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html